09.09.19, 10:00

Jezus Chrystus - tajemnica objawiona świętym Boga

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 6, 6-11)

W szabat Jezus wszedł do synagogi i nauczał. A był tam człowiek, który miał uschłą prawą rękę. Uczeni zaś w Piśmie i faryzeusze śledzili Go, czy w szabat uzdrawia, żeby znaleźć powód do oskarżenia Go.

On wszakże znał ich myśli i rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Podnieś się i stań na środku!» Podniósł się i stanął.

Wtedy Jezus rzekł do nich: «Pytam was: Czy wolno w szabat czynić coś dobrego, czy coś złego, życie ocalić czy zniszczyć?»

I spojrzawszy dokoła po wszystkich, rzekł do niego: «Wyciągnij rękę!» Uczynił to, i jego ręka stała się znów zdrowa.

Oni zaś wpadli w szał i naradzali się między sobą, jak mają postąpić wobec Jezusa.


Czytanie z Listu Świętego Pawła Apostoła do Kolosan (Kol 1, 24-2,3)

Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony dopełniam niedostatki udręk Chrystusa w moim ciele dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. Jego sługą stałem się z powodu zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić posłannictwo głoszenia słowa Bożego.

Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, została teraz objawiona Jego świętym, którym Bóg zechciał oznajmić, jakie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was – nadzieja chwały. Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka przedstawić jako doskonałego w Chrystusie. Po to właśnie się trudzę, walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie.

Chcę bowiem, abyście wiedzieli, jak wielką walkę toczę o was, o tych, którzy są w Laodycei, i o tych wszystkich, którzy nie widzieli mnie osobiście, aby ich serca doznały pokrzepienia, aby przez miłość wyuczeni, osiągnęli pełnię zrozumienia, w całym jego bogactwie, i głębsze poznanie tajemnicy Boga – Chrystusa. W Nim wszystkie skarby mądrości i wiedzy są ukryte.

Komentarze

Brexit2019.09.9 19:56
Zima była tak ciężka i długa, że miłościwy Błystek, król krasnoludków, przymarzł do swojego tronu. Siwa jego głowa uczyniła się srebrną od szronu, u brody wisiały lodowe sople, brwi najeżone okiścią stały się groźne i srogie; w koronie, zamiast pereł, iskrzyły krople zamarzniętej rosy, a para oddechu osiadała śniegiem na kryształowych ścianach jego skalnej groty. Wierni poddani króla, żwawe krasnoludki, otulali się jak mogli w swoje czerwone opończe i w wielkie kaptury. Wielu z nich sporządziło sobie szuby i spencery z mchów brunatnych i zielonych, uzbieranych w boru jeszcze na jesieni, z szyszek, z huby drzewnej, z wiewiórczych puchów, a nawet z piórek, które pogubiły ptaszki, lecący za morze.
JS2019.09.9 19:18
Tysiące to było bożków, tych co to chcieli mieć się za boga ale poza wiedzą niczego nie potrafią stworzyć a jedynie przekształcić. Pozdr.
andrzejhahn32019.09.9 16:28
jakiego boga.....w historii ludzkosci bylo ich tysiace i to jeszcze zanim wynaleziono taki idiotyczny kicz jak katolicyzm
hahahahahahaha2019.09.9 14:47
Dobry pan jest tak zazdrosny o bałwany, że jest gotów karać męża za to, że woli patrzyć na żonę zamiast na pana
JS2019.09.9 11:50
Jak zaczniecie czytać objawienie dane bł. Annie Katarzynie Emmerich wasze życie zacznie się zmieniać. Jak zaczniecie czytać o dokonaniach Jezusa będziecie zdumieni ile wspaniałych rzeczy uczynił chorym i jak tego dokonywał. Tam musiały być dziesiątki tysięcy uzdrowień. Przepiękna opowieść, pełna faktów (taka jest moja wiara) i bardzo dokładnych opisów miejsc, ludzi, zdarzeń, życia Jezusa, Żydów. Czytając to objawienie to jak studiowanie w seminarium Ewangelii. Króluj nam Chryste Pozdr.