12.01.19, 15:57

Joachim Brudziński: ABW zadziałała perfekcyjnie

"W tym wypadku można powiedzieć tylko tyle: perfekcyjnie zadziałała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusz, który wywodzi się z jej szeregów, został zatrzymany" - mówi Joachim Brudziński, komentując zatrzymanie dwóch osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Chin.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pochwalił funkcjonariuszy ABW i podkreślił, że dzięki profesjonalnemu podejściu udało się szybko przechwycić źródło wycieku informacji.

"O konsekwencjach jego działalności, tak samo jego partnera, w tym wypadku obywatela Chin, będzie rozstrzygał sąd" - mówił Brudziński.

Jednocześnie minister odniósł się także do kwestii "tajemnic państwowych" do jakich mógł mieć dostęp zatrzymany Piotr D.

"Dysponował imponującą wiedzą, kompetencjami z zakresu cyberbezpieczeństwa, ale wszystkie dokumenty dopuszczające go do najtajniejszych dokumentów zostały wydane przez poprzedników (za czasów rządu PO-PSL)" - poinformował polityk.

mor/wpolityce.pl/Fronda.pl

Komentarze

Znienacki2019.01.12 20:03
Czy ktoś kupuje to pitolenie? Przez 2 lata mieć kreta pod nosem i go nie wyniuchać to sukces? Komu go przypisać? Brudzińskiemu, czy może poprzednikowi?
Phhh2019.01.12 19:39
Orły wywiadu. Państwo teoretyczne.
Mieczysław Kwieciński2019.01.12 17:11
Na ogół upublicznianie takich sukcesów jest obliczone na międzynarodowe "pogrążenie" wizerunku państwa obciążonego szpiegostwem, w związku tym nie bardzo wiem, co o sprawie myśleć.