22.02.21, 17:00fot. yt/telewizja repulika

Joergensen oskarża Macierewicza i chce jego odwołania jako przewodniczącego Podkomisji Smoleńskiej

Na publiczne zabranie głosu decyduję się po latach prób naprawy sytuacji poza zasięgiem mediów, odkąd wyraźnie widzę, że sprawa ważna dla Polski, której poświęciłem – podobnie jak inni zaangażowani w badanie – osiem lat życia, zmierza w złym kierunku” – pisze Glenn Jorgensen, były członek podkomisji smoleńskiej w cytowanym przez tygodnik „Sieci” tekście eksperta. Redakcja tygodnika zaznacza, że jest to cenny głos w dyskusji oraz że jest otwarta na szeroką dyskusję oraz opinie czytelników i wszystkich chętnych.

Glenn Joergensen jest byłym członkiem podkomisji smoleńskiej. W swoim tekście krytykuje on działania Antoniego Macierewicza i domaga się jego odwołania. Joergensen na nowego szefa podkomisji podaje kandydaturę prof. Wiesława Biniendy.

W najnowszym numerze Tygodnika "Sieci" został opublikowany tekst autorstwa Glenna Joergensena pt. "Badanie tragedii smoleńskiej – co się dzieje?", w którym autor przestawia szereg zarzutów pod adresem Antoniego Macierewicza jako szefa podkomisji smoleńskiej.

"Wbrew publicznym zapewnieniom przewodniczącego podkomisji, że raport końcowy jest gotowy od lipca ubiegłego roku – z tego, co mi wiadomo – członkowie podkomisji deklarują, iż nie znają jego finalnej wersji" – pisze Joergensen.

Zwraca także uwagę, że „złoty czas”, kiedy Macierewicz był szefem MON nie został wykorzystany do pełni wyjaśnienia tej tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Joergensen uważa, że jako szef MON "nie wykazał rzeczywistego, efektywnego wysiłku organizacyjnego, aby zidentyfikować wszystkie bezpośrednie i podstawowe przyczyny systemowe oraz czynniki przyczyniające się do katastrofy".

Były członek podkomisji w sześciu punktach przedstawia – w jego opinii - główne błędy i zaniedbania, począwszy od słabego zarządzania projektem, poprzez szkodliwe decyzje merytoryczne, mnożenie nieuzasadnionych wątpliwości, złe relacje z członkami projektu i izolację do monopolizacji dostępu do materiałów dowodowych, fragmentarycznego sprawozdania – raport i kontrraport oraz ogólnego osłabiania pracy zespołu.

Joergensen proponuje też zmianę na stanowisku przewodniczącego podkomisji smoleńskiej i w te roli widzi prof. Wiesława Biniendę, polskiego naukowca mieszkającego w USA, który współpracuje z podkomisją smoleńską.

 

mp/tygodnik sieci/fronda.pl

Komentarze

Anonim2021.02.23 15:38
Widmo pijanego generała krąży nad podkomisją..! Tego któremu wydawało się że wyląduje na NIECZYNNYM lotnisku..
T.2021.02.23 13:56
Jakby to powiedzieć... ta cała podkomisja to "mnożenie nieuzasadnionych wątpliwości" - czego symbolem jest to, że od prawie roku nie opublikowała swojego podobno ostatecznego raportu. Kolejna akcja w stylu "raportu WSI", który dziwnym trafem PiS ciągle utrzymuje w tajemnicy.
Anonim2021.02.23 10:02
O odwołanie p.Antoniego nie powinien zabiegać Joergensen..O odwołanie p.Antoniego zabiegać powinno konsylium lekarskie..Właściwie to nawet wystarczyłby Kononowicz..
fdf2021.02.23 8:26
Po trupach do celu.
Monika2021.02.23 6:33
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89
Grizzly2021.02.23 6:21
Przepraszam, siedzę już w Tworkach trzeci tydzień i trochę mnie ponosi... Może spotkam tutaj pana Macierewicza to osobiście zapytam go co z wrakiem i napiszę wam w komentarzach. Trzymajcie się ciepło kochani Pozdrawiam Ciotka!
Mnietek2021.02.23 11:46
Co z wrakiem? Na to może odpowiedzieć tylko Włodek Putas.
M.2021.02.23 4:21
Prawda o Smoleńsku ma nigdy nie ujrzeć światła dziennego, ma tylko trwać co miesięczny taniec chocholi.
cam2021.02.23 6:39
Prawda już dawno ujrzała światło dzienne. Dopóki PIS nie wymyślił programu "ochłap+" trwał też kankan na trumnach ofiar katastrofy lotniczej. Teraz nawet Jarosław już nie dochodzi (do prawdy) na trumnie brata - bo PIS-owi smoleńska religia i jej oczadziali wyznawcy nie są już DO NICZEGO potrzebni - kupuli sobie nowy lepszy elektorat. W odstawkę i zapomnienie poszedł wrak, zamach i komisja Antona Macierenko - tylko kasa podatnika na echo tego cyrku ciągle jeszcze leci.
M.2021.02.23 8:28
Masz rację przejęzyczyłam się, miałam na myśli, że OFICJALNIE ma nic nie być jednoznacznie i na papierze. To, że polska elita została zamordowana z premedytacją, to miałam świadomość od pierwszych chwil. - pozdrawiam M.
Albert2021.02.23 11:52
Katastrofa smoleńska to świetny papierek lakmusowy pozwalający szybko ocenić czyjś potencjał intelektualny. Wiara w zamach oznacza, że mamy do czynienia z kompletnym debilem, który nie umie samodzielnie myśleć i łyka jak pelikan wszystko, co mu powiedzą. To bardzo proste.
Japa2021.02.23 12:42
Alberciku , myslisz odrobine jak coś piszesz ? Wieszacie psy na Macierewiczu a nie bierzecie pod uwagę ,że On tylko cytuje zdania innych ludzi znających się odrobinę więcej na tych sprawach niż wy.
Albert2021.02.23 14:19
Odrobinę więcej to może od ciebie. Każdy myślący samodzielnie człowiek wie doskonale, że Macierewicz otacza się wyibtnymi wręcz przykłądami ameb intelektualnych. Lub zwykłych złodziei i oszustów z premedytacją snujących swoje kłamstwa. Nie wiadomo w sumie co gorsze.
Figo Fago2021.02.23 12:37
Toś se żygnął po nieszczęściu innych w tym i po pamięci Twoich bliskich towarzyszkach i towarzyszach. A nie pamiętasz o żółwikach waszego króla z Putinem . Pod zdjęciem brakło tylko podpisu "No Wałodia to się nam udało" A tak poza sprawą . Katastrofa smoleńska ,to jest jedyny w świecie przypadek kiedy poszkodowany oddaję sprawę w obce ręce. Jak myślisz o czym to świadczy ?
Albert2021.02.23 14:22
" jedyny w świecie przypadek kiedy poszkodowany oddaję sprawę w obce ręce. Jak myślisz o czym to świadczy ?" - o tym, że jesteś kompletnym idiotą, który nie ma zielonego pojęcia o niczym, ale za to ma dużo do powiedzenia. Taka podpowiedź: kto prowadził śledztwo w sprawie katastrofy w Lockerbie? Kto badał katastrofę na Teneryfie? Sprawdź sobie katośmieciu.
TVP News2021.02.23 1:23
„Na publiczne zabranie głosu decyduję się po latach…” Panie Joergensen traci pan wiarę w religię smoleńską? Proszę się nie martwić, bo porzucanie wierzeń (jakichkolwiek) jest procesem powolnym. I dopiero za kilka kolejnych lat, gdy zorientuje się pan, że lider sekty smoleńskiej jest naprawdę opętany, wówczas zacznie się dla pana prawdziwy okres detoksykacji.
Tylko PO2021.02.23 0:25
A gdzie jest RAPORT komisji PLATFORMY OBYWATELSKIEJ, choćby pod nazwą -------" KOMISJA ŚLEDCZA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ DO WYJAŚNIENIA OKOLICZNOŚCI ŚMIERCI POLEGŁEGO SEBASTIANA KARPINIUKA, NAJWAŻNIEJSZEGO POSŁA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W DRODZE DO KATYNIA W CELU ODDANIA HOŁDU ZAMORDOWANYM PRZEZ BOLSZEWICKIEGO LEWAKA STALINA POLSKICH ŻOŁNIERZY"????------- Rodzina SEBASTIANA KARPINIUKA czeka na RAPORT sporządzony przez KOLEGÓW i PRZYJACIÓŁ z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ dotyczący śmierci POLEGŁEGO w Smoleńsku POSŁA SEBASTIANA KARPINIUKA. Minęło ponad 10 lat a Wy z PLATFORMY nic nie WYJAŚNIACIE. SEBASTIAN KARPINIUK czeka na RAPORT o SWOJEJ ŚMIERCI, PRZYJACIELE z PLATFORMY OBYWATELSKIEJ.
Tylko PO2021.02.23 0:29
Dlaczego, kiedyś moja, zwolennika Po-PiS-u, NOWOCZESNA PLATFORMA OBYWATELSKA tak strasznie NIENAWIDZI POLEGŁEGO w Smoleńsku POSŁA z PO SEBASTIANA KARPINIUKA???? Kiedyś znalazłem taki wpis na necie. Może to chodzi o to???? Jak sobie przypominam było to od osoby o Nicku "MŁODZI Z PO" lub coś podobnego. Postanowiłem ten wpis zamieścić. ----------"Jak poległ Sebastian Karpiniuk w SMOLEŃSKU to teraz już nie ma nikogo godnego, aby zastąpił Tuska???? To była NAJWIĘKSZA STRATA w Smoleńsku?? Nie Kaczyński, nie Generalicja (100% dowództwa WP) a Sebastian Karpiniuk???? Niektórzy twierdzą, że gdyby był zamach to nie na Kaczyńskiego a na Sebastiana Karpiniuka??? CZY wygląda na to, że Putin ( i Tusk chyba też) bał się najbardziej posła Sebastiana Karpiniuka??"-------- Faktycznie może, dlatego ci z NOWOCZESNEJ PLATFORMY OBYWATELSKIEJ tak nienawidzą tych, co polegli w Smoleńsku w tym POLEGŁEGO w Smoleńsku Posła z PO SEBASTIANA KARPINIUKA???
Jazzz2021.02.22 23:37
Pan Jorgensen pomylił dwie rzeczy, naukę i politykę. Naukowcy badają okoliczności, fakty, wrak - a przynajmniej to co mają, zdjęcia, nagrania, zeznania świadków. Porównują weryfikują, sprawdzają. Wszystko po to, żeby odkryć prawdziwy przebieg wypadków, odkryć prawdę. Politycy biorą pod uwagę okoliczności, które nie interesują naukowców. Polityka rządzi się innymi prawami. Proste pytanie, na które my możemy nie znać odpowiedzi - czy publikować teraz, czy czekać ? Każdy wie że opublikowanie ważnych informacji w nieodpowiednim czasie może skończyć się klęską. Może wyczekiwanie i opóźnianie to taktyka ? Po tylu latach nagle konieczny jest pośpiech ? Znam ludzi, których w domu nawet własny pies nie słucha, ale na temat rządzenia państwem mogą gadać godzinami.
orero2021.02.23 0:03
spokojnie można poczekać jeszcze 50 lat i na nowo opowiadać bajki,
Japa2021.02.23 12:48
Bajki ? To o Katyniu po latach wmawiania nam że to niemiecka robota, inna wersja to tez bajka .
Grizzly2021.02.22 20:35
Czym się różni frondokatolik od wiaderka z gównem? Wiaderko z gównem nie jest skur wysynem i mendą ludzką
Grizzly2021.02.22 23:12
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowe ścierwo! Do psychiatry wyrzutku!
Grizzly2021.02.23 1:55
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowe ścierwo! Do psychiatry wyrzutku!
Japa2021.02.23 12:55
Do autora tego wiaderka z Jego przysmakiem . Nie każdy, jak ty , lubi tytlać się w nawozie naturalnym . Wykąp się w Wiśle pod Czajką.
matis892021.02.22 20:22
Szatanistyczny PIS sam zakopał pod ziemię sprawę zamachu smoleńskiego. Kiedy PIS mógł na tym udawać patriotów i katolików to tym grał. Teraz PIS pokazał swoje prawdziwe oblicze partii lewackiej, szatanistycznej dla Antychrysta i NWO. To jedna lewacka partia POPIS, SLD, PSL i ich dzieci Hołownia, Wiosna, Nowoczesna.
Po 11 ...2021.02.22 19:40
Ile lat co miesiąc słyszeliśmy, że prawda jest blisko, że już dochodzimy do prawdy o Smoleńsku. I co? I teraz po kolejnych latach, Macierewicz sobie odejdzie na emeryturę? Nic z tego. Ta zbrodnia na Polsce musi być rozliczona. Nie tylko politycznie.
"Ta zbrodnia na Polsce musi być rozliczona."2021.02.22 20:22
BARBARZYŃSTWO KREMLA! Kreml, bez względu kto rządzi, car, I sekretarz, car ponownie, zachowuje się identycznie. Zestrzelili Korean Air Lines Flight 007 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski, zestrzelili Malaysia Airlines Flight 17 mając pełną świadomość, że to jest pasażerski. 𝐑𝐞𝐜𝐲𝐝𝐲𝐰𝐢𝐳𝐦 𝐊𝐫𝐞𝐦𝐥𝐚! ..... A gdzie tu się mieści tragedia smoleńska? Polska nie ma dostępu do "czarnych skrzynek", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do nagrań wieży z Moskwą, videa "gdzieś przepadły albo VCR nie działał", radar był "źle skalibrowany", polscy prokuratorzy nie mają dostępu do świadków, do ich zeznań, a wielu z nich dość szybko "zeszło z tego świata", światła na pasach nie działały itp., itd. .... Holendrzy pozbierali każdy kawalek MH17 i u siebie odtworzyli nieszczęsny samolot i wiedzą dokładnie kto to zrobił. Podobnie zrobili Brits z Pan Am Flight 103, Amerykanie z TWA 800, tylko najważniejszy samolot Rz.P. leży jak kupa złomu na tej nieludzkiej ziemi. Nie tak daleko od grobów pomordowanych. Zbrodni, której Kreml się wypierał przez ponad półwiecze, a i dzisiaj trwa przy "oryginalnej"wersji wydarzeń historycznych.
Japa2021.02.22 21:18
Jeden , jeśli nie jedyny poważny komentarz . Reszta to adoratorzy Putina i Anodiny . O Millerze nie wspomnę , bo on zerżnął protokół tow Anodiny.. Ta reszta to tacy Polacy jak Rokosowskij .Gdyby Breźniew , pewno na bani , nie pokazał dokumentów z Katynia, oni by oskarżali Kaczyńskiego .Co tam fakty ,Co tam logika . Nie bo nie .
Juris2021.02.23 10:11
Pomyłeczka. Breżniew był daleki od pokazania dokumentów o Katyniu. Nigdy by tego nie zrobił. To Gorbaczowowi zawdzięczamy rozpoczęcie prac nad wyjaśnieniem m.in. zbrodni katyńskiej. W tym celu powołano polsko- rosyjską komisję śledczą.
Japa2021.02.23 12:58
Racja . Dzięki za pomoc w powrocie pamięci. ( poważnie ) Pozdro.
kgb2021.02.22 22:18
Antoni ma godnych następców obłąkańców, uczniowie zaczynają przerastać "mistrza"
Albert2021.02.23 14:27
Klasyczny przykład katodebila, który sam się kompromituje nawet o tym nie wiedząc. MH17 badali Holendrzy, nie Malezyjczyczy. PanAm badali Brytole, nie Amerykanie. TWA 800 owszem, badali Amerykanie, bo grat się rozwalił na terytorium USA. I tylko dlatego Amerykanie. Ale tak to już jest z katoćwokami, że nic nie mają do powiedzenia, ale w kółko szczekają jak yorki.
oficer LWP2021.02.22 19:39
"obłąkaniec smoleński" obraz olejny nieznanego autora
Figo Fago2021.02.22 21:23
Dlaczego wierny oficerze nie napiszesz :Chwała tow Anodina . Chwała sowiecki sojuz .
oficer LWP2021.02.22 22:21
chwała Prezesowi, chwała Antoniemu, chwała wszystkim obłąkańcom smoleńskim, chwała Tobie ich wierny sługo,
Figo Fago2021.02.23 8:48
Na Lenina , Oficerze . Podziwiam Twoje posłuszeństwo. Ja żartowałem a Ty "ruki pa szwam " i "Chwała...."
Anonim2021.02.22 19:37
Jak to przy korycie. Najpierw głodna trzoda rzuca się żreć, każdy ryja wtyka w koryto i żre. Ale jak się już nażrą to patrzą co żre sąsiad. I złośliwie cap go ryjem po nodze i kwiiiik i harmider chrum chrum chrum kwiiiik i przepychanka i kwiiiiiik.
jle_ffm2021.02.22 19:25
Jeśli już nawet Duńczyk, mąż Stankiewicz ma dość Antka i jego 'metod śledczych', to tam naprawdę musi być niezły syf w całej ten pseudo-komisji od dojenia państwowej kasy. A z drugiej strony widać też że PiS na kłamstwie zbudował legendę o zamachu i mi.in dzięki niemu wygrał wybory w 2015.
oficer LWP2021.02.22 19:41
Stankiewicz to jest ta obłąkana , która podczas wywiadu ze śp. prof Wolniewiczem dowiedziała się, że jest głupia?
Faustyna z Siuśków Skurczybykowska2021.02.22 19:24
Pan Antoni to wspóĺczesny Kopernik.Całym gorącym sercem popieram tego genialnego Polaka i jego teorie rewolucjonizujące skostniałe podejście współczesnej nauki do rzeczywistości.Niech nam żyje Antoni jak najdłużej.
bękart wojny2021.02.23 0:07
masz racje, niech żyje w tym obłędzie jak najdłużej, on z Yarem urządza 100 razy lepszy kabaret niż te mierne kabarety lansujące się na Polsacie, w ich przypadku zawsze mamy coś nowego i niepowtarzalnego
Anonim2021.02.22 19:10
nawet kaczyński pognał macierewicza z funkcji ministra
Jawny2021.02.22 19:10
Jazgoczące kundelki szatana (Anonim, ladychapel, Po 11..., AAAtomek, kretynizacja i spółka) już się zbudziły. Zrobiły kupy, obsikały i zaznaczyły teren, zżarły po misce koszernych ochłapów i teraz poszczekują. Ale skutek tego żaden. Niech sobie wyją do księżyca. Ich prawo. To jest wolny kraj. Gdzieindziej dostałyby kagańce na mordy i do mamra. A my mamy dzięki nim nieustanny ubaw (oni pozują na erudytów i mówią: LOLcontent).
AAAtomek2021.02.22 19:16
Pan Hrabia przygotowuje się do nocy, wilczur i te sprawy...
Saki Faki2021.02.22 20:09
Tomeczku wymyłeś już agrest z pupci bo pora na prawdę. Nie zapomnij glicerynki, pa.
Alojzy Cedzidło2021.02.22 18:53
No to się zacznie Huzia na Antoniego. Jorgensen zaczął a nasi spece od katastrof pojadą jak ścieki z Czajki . Sam bym zaczął. pluć gdyby ten zagraniczny mąż Polki podał jakieś szczegóły tej "afery podkomisyjnej " pod kierownictwem Macierewicza Brak sprawozdania jakoś mnie nie przekonuje . Zarobki w Podkomisji i chęć ich przejęcia też bym wziął pod uwagę . Pan Jorgensen może wie dużo o katastrofach lotniczych ale śmie twierdzić ,że o Rosji i polityce przez nią prowadzonej niewiele . Ciekaw jestem czy słyszał o zbrodni katyńskiej i pomocy naszych podobno polskich pomocnikach przy jej wyjaśnieniu "'. Jestem za wyjaśnieniem naszej smoleńskiej tragedii , ale to co tu na tch forach się dzieje , to taniec na grobach ofiar. .
Po 11 ...2021.02.22 19:26
Taniec na grobach zamordowanych (nie ofiar!!!) to od lat urządza Kaczyński z Macierewiczem. "Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Uważam Rze" podtrzymał swoje słowa o zamachu. "Zamordowanie 96 osób to jest zbrodnia" - powtórzył"
ekspert lotniczy2021.02.22 20:13
A co, NIE? Każdy co ma IQ100 i wyżej wie ze to był zamach. Okoliczności same nasuwają prawdę. Reszta to bicie piany.
Jenot2021.02.23 10:18
Wystarczy, że komisja udostępni i poda do publicznej wiadomości treść rozmowy braci Kaczyńskich przez katastrofą. Ale tego nie zrobią dopóki Kaczyński jest przy władzy bo z dużym prawdopodobieństwem może się okazać, że Jarosław jest winien śmierci brata i innych, każąc lądować w warunkach ekstremalnie trudnych. Gdyby zrezygnowali z lądowania i odlecieli na lotnisko zapasowe nie byłoby ofiar.
Albert2021.02.23 11:55
Podaj jakikolwiek niepodważalny argument wskazujący na zamach. Wystarczy jeden. Udowodnij, że masz IQ dorównujące choćby BMI - bo o 100 to możesz najwyżej pomarzyć.
Alojzy Cedzidło2021.02.22 21:35
Zgoda , Pomordowanych. Na grobach katyńskich tańczyliście 70 lat . Ale to nie dziwne . Dzięki tamtej akcji komuny , wymordowano elite narodu polskiego . W to miejsce weszły szumowiny antypolskie .
to już Polin2021.02.23 0:10
PO, PIS, SLD, PSL, Razem, .N, Zandberg to o nich piszesz?
Po 11 ...2021.02.22 18:29
Jak to się dzieje, że taka afera nie zmiotła PiSu???
Rzyczliwy2021.02.22 19:11
No i widzisz.. Są jednak na tym świecie sprawy, których nawet twój żydowski łeb nie pojmie...
Po 11 ...2021.02.22 19:41
Tak, to mi się w głowie nie mieści, że można być tak oszukiwanym, poniżonym, oplutym i ciągle głosować na PiS. To mi się w głowie nie mieści.
Japa2021.02.22 21:42
Nie mieści się , bo gdzie .Głowa zaprana przez totalnych to gdzie tam miejsce na mądrzejsze rozumowanie. Nie bo nie " i toczka. Ruki pa szwam.
manitu2021.02.22 19:47
jeżeli chodzi o pieniądze to żyd żydowi krzywdy nie zrobi
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.22 18:26
szMacierewicz to idiota! wystarczy spojrzeć na jego debilny wyraz twarzy...
Katoprawak2021.02.22 19:12
Najpierw spójrz do lustra! Słów ci braknie, że opisać te mordę!
Joergensen napisał to o czym wiedzą już wszyscy2021.02.22 18:10
Tosiek to człowiek Putina i agent rosyjskiego wpływu. Sabotaż, dezinformacja i hamowanie prac komisji z jednoczesnym jej ośmieszeniem mówią same za siebie. A raportu niema i nie bedzie.
Po 11 ...2021.02.22 18:03
Wara od Maćka Rewicza!!! On ma za małe środki, żeby zakończyć prace podkomisji. Koniecznie trzeba podnieść pensje członkom komisji do ok 200.000 zł/miesięcznie/osoba. To przyśpieszy prace. Po 10, no góra 30 latach, raport będzie gotowy, noo prawie gotowy.
Dziennikarz TVN2021.02.22 18:03
Ostatnio nie wiemy co tu robić aby Polsce zaszkodzić :(((((
Grizzly™2021.02.22 17:52
Sprzedaliśmy Litwie kilkanaście sztuk karabinka wz. 96, czyli Grota.
Grizzly2021.02.22 23:13
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Anonim2021.02.22 17:47
Czechy złożą do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pozew przeciwko Polsce w sprawie przygranicznej kopalni Turów. Rząd Andreja Babiša podjął w poniedziałek taką decyzję na wniosek ministerstw spraw zagranicznych i środowiska.
Grizzly2021.02.22 17:47
Pan Macierewicz jest Apostołem i wizjonerem naszych czasów, nigdy się w swoich badaniach nie pomylił ma Boski dar przepowiadania i oceny rzeczywistości
Ale luja i do przodu2021.02.22 18:39
Mózg ci jeszcze po śnie zimowym nie odtajał? Jeśli go masz w co wątpię
Gryźli a nie Grizzly2021.02.22 20:15
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka! Won tęczowy szmaciarzu!
Grizzly2021.02.22 23:14
Won złodziejskie mendy od mojego nicka!
Wojskowe śmigłowce ratunkowe2021.02.22 17:42
"Od września 2017 nad polskim wybrzeżem przestały latać wojskowe śmigłowce ratunkowe. Tak, według dziennikarzy, zadecydował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Powodem, jak podają dziennikarze, miał być przestarzały sprzęt, który powinien zostać wyremontowany."
Śmigłowce z Ukrainy2021.02.22 17:40
"Macierewicz miał w 2016 roku zapowiadać powstanie Polsko – Ukraińskich śmigłowców. Media jednak sugerują, że mówił nieprawdę. Polska Grupa Zbrojeniowa informuje, że nigdy nie miała takich planów."
Afera podkomisji Smoleńskiej2021.02.22 17:38
"Podkomisja Smoleńska pochłania kolejne miliony, a jej „eksperci” znikają. Media wskazują, że komisja nie ustaliła niczego nowego, z wyjątkiem absurdalnych tez o wybuchach, bombach termobarycznych, itp."
Senny2021.02.22 17:34
Wokół drogi na Smoleńsk wciąż mgła i mgła, i mgła…
Afera w GROM2021.02.22 17:33
"W 2017 roku z GROM odeszło ponad 70 oficerów. Powodem, według dziennikarzy, była degrengolada kadrowa, przeistoczenie wojsk specjalnych w kabaret. Atmosferę w GROM oddaje wypowiedź jednego z odchodzących oficerów: „Nie minął jeszcze rok, a ja już mam trzeciego dowódcę. Ostatnio kazali wszystkim w jednostce obejrzeć film „Historia Roja”. Mnie nie trzeba indoktrynować patriotycznie. Ja swój patriotyzm udowodniłem na misjach bojowych.”
Klara2021.02.22 19:15
Być może był to pokaz przedpremierowy, ale pancernych oglądali z łezką w oku, w końcu klasyka - prawie jak parszywa dwunastka lub tora, tora, tora.
Czystki w MON2021.02.22 17:29
"Po objęciu władzy przez PiS, szef MON Antoni Macierewicz w czasie jednego roku pozbył się z wojska wielu doświadczonych generałów. Według informacji przytaczanych przez media, kiedy obejmował urząd było ich 119, a już po roku 71. Komentatorzy sugerują, że to znaczący spadek poziomu profesjonalizmu polskiej armii, pozbawienie jej ludzi z nieprzecenionym doświadczeniem."
rezerwa862021.02.22 19:38
za komuny żeby zostać oficerem trzeba było ukończyć szkołę oficerską a nauka trwała 4 lata, za PIS wystarczy 6-cio miesięczny kurs, za komuny miałem strzelnicę 3 razy w miesiącu, za PIS jest raz na 3 miesiące i ci obłąkańcy codziennie chcą atakować Moskwę
Senny2021.02.22 17:27
Po prawie 10-ciu latach sprawa smoleńska jest nie wyjaśniona. Wygląda na to, że nikomu na tym nie zależy, by ta sprawa została rzetelnie doprowadzona do końca.
19 mln. zł z MON2021.02.22 17:26
"Jak informują media, informacje o wydatkach z użyciem służbowych kart płatniczych przez przedstawicieli władzy wykazały, że najwięcej, bo aż 19 milionów złotych wydali urzędnicy MON, a Antonii Macierewicz – szef resortu, według dziennikarzy, nie kontrolował tych wydatków i unikał pytań w tej sprawie."
Powiązania Antoniego Macierewicza z Rosją2021.02.22 17:21
"Tomasz Piątek, dziennikarz Gazety Wyborczej wydał książkę o niejasnych powiązaniach Antoniego Macierewicza z Rosją. Media informują o tym, iż Macierewicz w żaden sposób nie zaprzeczył informacjom w niej zawartym, natomiast postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie."
AB2021.02.22 17:30
współczuję ci takich autorów
Klara2021.02.22 17:36
A ja tobie grupy krwi.
Klara2021.02.22 17:15
musi być coś na rzeczy, bo rzeczywiście od katastrofy upłynęło 11 lat i nie widać woli do podsumowania i zakończenia prac. I nawet nie o kasę tu chodzi. Jak ktoś się zobowiązał do wyjaśnienia to ma to zobowiązanie wypełnić.
AAAtomek2021.02.22 17:10
Raport Smoleński zostanie opublikowany w 2110 roku w rocznicę 100-lecia katastrofy samolotowej w Smoleńsku?
Saki Faki2021.02.22 20:17
Chodź już czas na nirvane. W pupcie czy do otworu gębowego, twój wybór, uwaga promocja.
AAAtomek2021.02.22 20:34
Wybacz, ale jestem żonaty i na dodatek hetereskualny. Nie kręcą mnie męskie pupcie, ale kto wie, może w przyszłości... Pozdrawiam serdecznie.