04.01.16, 08:23

Już niedługo ruszy budowa amerykańskiej bazy w Polsce

Jak informuje Radio Gdańsk, już niedługo ma zostać podpisany kontrakt na budowę amerykańskiej bazy wojskowej w Redzikowie.

Główny kontrakt na budowę bazy ma zostać podpisany w lutym, zaś sama budowa bazy wraz z systemem tarczy antyrakietowej ma ruszyć w lato. Baza na powstać w Redzikowie na terenie województwa pomorskiego. 

Przedstawiciele administracji Stanów Zjednoczonych mieli potwierdzić powyższe informacje i stwierdzić, że baza ma rozpocząć funkcjonowanie za trzy lata. 

Całe przedsięwzięcie opiera się na dwóch elementach. Pierwszym z nich będzie instalacja systemów radarowych, elektroniki i wyrzutni rakiet. Jej koszt ma wynieść ok. 200 mln dolarów.

Druga część konkraktu to stworzenie infrastruktury dla ok. 300 żołnierzy, którzy mieliby przebywać w bazie. Szacunkowy koszt tej umowy waha się od 25 do 100 mln dolarów. 

Ostatnio podobna baza jak ta planowana w Polsce, powstała w Rumunii. Uruchomienie systemu AEGIS Ashore w naszym kraju to element trzeciej fazy programu budowy tarczy antyrakietowej w Europie.

emde/Radio Gdańsk/tvp.info

Komentarze

anonim2016.01.4 10:12
Proszę dodać że za zasiłki Polaków w Anglii.
anonim2016.01.4 10:26
obce wojska na terenie Polski, super normalnie ...
anonim2016.01.4 11:30
@Død Andrik & WSZYSCY JESTEŚMY ANTYSEMITAMI - jak bardzo jesteście do siebie podobni - rodzina czy sekta?