25.10.18, 21:27zdj. screen Youtube

Kaczyński do 'totalnych': Na 'antyPiSie' nic nie zbudujecie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, były premier Jarosław Kaczyński w Siedlcach wspierał dziś kandydata na prezydenta tego miasta, Karola Tchórzewskiego. Polityk przekonywał w swojej przemowie, że rząd- mimo iż niektóre media chciałyby inaczej- osiąga sukcesy i wciąż idzie do przodu z niezbędnymi Polsce reformami.

"Nasz kandydat Karol Tchórzewski powiedział,że na "anty-PiSie" niczego się nie zbuduje. I to jest święta prawda! Ale oczywiście ktoś, kto ma trochę inne poglądy niż my, może postawić pytanie: czy wy umiecie? Czy te rządy PiS pokazały te umiejętności?"-zastanawiał się lider PiS. W ocenie Jarosława Kaczyńskiego, media w naszym kraju mogą wmówić Polakom niemal wszystko, nawet "całkowitą bzdurę". 

"Można pokazać, że czarne jest białe, a białe jest czarne"-stwierdzł były premier.

"Za nami przemawia każda dziedzina życia społecznego,ekonomicznego i politycznego. We wszystkich tych dziedzinach uzyskaliśmy naprawdę bardzo dobry rezultat"-podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy. 

"Poprzednia władza była władzą klientelistyczną, która godziła się na wszystko w imieniu interesu jednej osoby"-ocenił polityk. W ocenie prezesa partii rządzącej, opozycja wypowiedziała rządowi "wojnę totalną". 

"W Polsce mamy dzisiaj niestety wojnę totalną. Wojnę totalną, którą nam wypowiedziała opozycja, bo my wojny totalnej nie chcemy. Chcemy zgody, współpracy, chcemy tego wspólnego celu. Równych pensji w Polsce, która w niczym nie ustępuje państwom, które są na zachód od naszych granic"- podkreślił Kaczyński. Jak dodał były premier, wybory samorządowe mają bardzo duże znaczenie dla celu obozu "dobrej zmiany".

"Chcę mocno powiedzieć, że mimo iż PKW nie ogłosiła wyników do sejmików, to myśmy te wybory wygrali. Możemy się cieszyć z tego, że mamy sześć naszych województw. To jest sześciokrotna poprawa. Mamy szanse na współrządzenie w jednym, dwóch, trzech albo więcej województw. Współpraca władz samorządowych i władz rządowych jest niezwykle ważna. Ważna by osiągać sukcesy w sferze ekonomicznej i społecznej"-podkreślił Kaczyński.

yenn/PAP, Fronda.pl