23.07.19, 16:00fot. PO RP, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Kampania totalnych na poziomie ulicznego bruku

W poprzednich sezonach politycznych do wywołania awantury społeczno-medialnej i odwrócenia uwagi od spraw naprawdę istotnych wystarczyło wprowadzenie do debaty publicznej tematów aborcji czy invitro, a studia telewizyjne, radiowe i łamy gazet zapełniały się gorącymi dyskusjami, żarliwymi felietonami, listami otwartymi, głosami „za” lub „przeciw”. Było o czym porozmawiać przy obiedzie i w zakładach pracy. Obecny sezon przedwyborczy różni się od poprzednich tym, że do podgrzania społecznych nastrojów nie wystarczy już ani debata polityków, ani telewizyjne studia- dziś trzeba wyprowadzić ludzi na ulicę, a zamiast słów i argumentów w ruch idą obelgi, kłamstwa, profanacje religijne, gaz pieprzowy, petardy hukowe i kamienie.

Cztery lata w opozycji totalni politycy i postkomunistyczni działacze spod znaku Platformy, Nowoczesnej, PSL’u, KOD’u, Obywateli RP i całej reszty, wykorzystywali do planowania, organizowania i wprowadzania w życie permanentnej ulicznej i sejmowej zadymy, docelowo mającej przekształcić się w „polski Majdan” i odsunąć od władzy „Kaczora-dyktatora”. Przypomnijmy ileż to „spontanicznych protestów”, „akcji oddolnych”, „ruchów społecznych”, czy nawet „nowych partii politycznych” wyprodukowało przez cztery lata zaplecze medialne, intelektualne i operacyjne (oficerowie i TW zawsze w służbie) totalnej opozycji. Wolne sądy, Czarne marsze, obrońcy Trybunału Konstytucyjnego, czarne parasolki, druciane wieszaki, białe róże, biało-czerwone rękawiczki, KOD-kapela (której założyciel odsiaduje właśnie wyrok za handel kobietami, a sam lider KOD został prawomocnie skazany za fałszowanie faktur), koszulki KONS-TY-TUC-JA, partia TERAZ, Plan Petru, piosenki, hasła, banery.

Wspomnijmy „spontaniczne” protesty pod Sejmem, pikiety w obronie ubeckich emerytur, rytmiczne kopanie w barierki, prowokacyjne wrzaski w twarz pilnujących porządku policjantów mające zmusić ich do fizycznego ataku na krzykaczy, Szczurka, Rudą i innych zadymiarzy na spotkaniach z wyborcami min. Patryka Jakiego, sejmowe pucze, bezskuteczne próby wykreowania „męczenników dyktatorskiego systemu”, czy wreszcie symboliczną „śmierć dziennikarza” Diduszki, który legł pod Sejmem by po kilku chwilach wstać, otrzepać spodnie, wyjąć telefon i zameldować „wykonanie zadania”. Po takim numerze każdy przyzwoity człowiek zapadłby się pod ziemię, jednak ten „incydent” nie przeszkodził żonie „dziennikarza” skutecznie ubiegać się o funkcję warszawskiej radnej. Taka jest mentalność bywalców salonu III RP.

A wszystko po to, żeby przy użyciu kryterium ulicznego, zamiast w wyniku demokratycznych wyborów, odsunąć od władzy Zjednoczoną Prawicę- jedyne ugrupowanie, które po ’89 roku przekonało do siebie Polaków na tyle, żeby uzyskać samodzielną większość parlamentarną. Ani Tuskowi, ani Schetynie, ani Millerowi, ani tym bardziej Kosiniakowi-Kamyszowi czy Ryszardowi Petru taka sztuka dotąd się nie udała. A prezesowi Kaczyńskiemu i owszem, tak.

W większości są to fakty i okoliczności znane, jednak do znudzenia trzeba o nich przypominać, ażeby wskazać czym tak naprawdę zajmowali się politycy, liderzy, doradcy, autorytety i macherzy totalnej opozycji przez ostatnie cztery lata. Gdyby połowę energii i czasu przeznaczanych na wymyślanie pretekstów i organizowanie puczów panowie Petru, Schetyna, Kosiniak-Kamysz i spółka przeznaczyli na wypracowanie konkretnego, realnego, mającego związek z rzeczywistością programu politycznego oraz realnych propozycji dla Polaków, dziś nie musieliby się uciekać do ulicznych prowokacji i publicznych profanacji bliskich większości katolickiego społeczeństwa symboli i wartości religijnych.

Puszczona w ruch przez Donalda Tuska przy użyciu Leszka Jażdżewskiego machina antykościelnych, antykatolickich, antyrodzinnych prowokacji i profanacji nie zostanie zatrzymana ani do jesiennych wyborów, ani potem.

Przez chwilę wydawało się, że klęska w wyborach europejskich powstrzyma inspiratorów i popleczników totalnej opozycji od przeniesienia sporu na grunt obyczajowo-religijny, jednak pustka intelektualna i programowa Koalicji Europejskiej, Obywatelskiej czy Polskiej (niepotrzebne skreślić) zmusza je do brnięcia w ten ślepy, śmierdzący zaułek. Nie mają innego wyjścia. Desperacka próba wykreowania przekazu programowego podczas ostatniej konwencji Platformy Obywatelskiej znana jako „sześciopak Schetyny” zakończyła się błyskawiczną rejteradą na z góry upatrzone tęczowo-antyklerykalne pozycje. Program będzie po wyborach- przed wyborami możemy zaproponować tylko uliczne zadymy.

Postkomunistyczni przywódcy i liderzy opozycyjni już nie ukrywają swojej bezsilności oraz kierunku, w jakim ma być skierowana strategia kampanii wyborczej. W poufnej notatce dystrybuowanej wśród członków SLD czytamy: „Polska nie ma dziś większych problemów gospodarczych i dlatego ta tematyka nie zdominuje tegorocznej kampanii” oraz „Lewica może zyskać na tym zamieszaniu. Dlaczego? Ponieważ nie ma już nic do stracenia. I może sobie pozwolić na wszystko.”

Janusz Palikot nie owija w bawełnę i nawołuje środowiska LGBT do kreowania „tęczowych męczenników”. „Robić Marsze Równości non stop. I dać się pobić. Stać i czekać, aż cię zjedzą biciem. Zero reakcji. Milczenie. Być pobitym w milczeniu. To da zwycięstwo.”- napisał na Twitterze.

W tyle nie pozostaje rzecznik PSL, który zadeklarował dziś w wywiadzie radiowym, że poparłby ustawę o związkach partnerskich. Tak właśnie wygląda chadecko-patriotyczny zwrot PSL’u- tam też dominuje programowa pustka i intelektualna mizeria. Trudno jest zmyć tęczowe emblematy.

Wyraźnie widzimy, że to nie merytoryczna debata o Polsce i problemach Polaków a kryterium uliczne ma w nadchodzących wyborach rozstrzygnąć o ich wyniku i przyszłości naszego kraju. Opozycja nie ma jakiejkolwiek realnej, rzeczowej propozycji programowej, dlatego jest zmuszona przenieść walkę polityczną i uwagę wyborców w obszary zastrzeżone dotąd dla społecznego marginesu.

Czeka nas kampania już nie na poziomie medialnych brukowców, co na poziomie ulicznego bruku.

SAD

Komentarze

poubeckie toi toi ...2019.07.25 5:13
poubeckie odpady kwicza...nastepne 4 lata bedzie pusto w korycie....nadchodzi koniec poubeckich fekali....
Mirek2019.07.24 10:48
Opozycja totalna ma tylko jeden i ten sam program . Jakby tu dorwać się do władzy i znowu ukraść 450 miliardów złotych . 8 lat rządów PO - PSL to festiwal złodziejstwa !!! . Dzisiaj robią zadymy posługując się zbokami bo nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu . Poza tym uważam że my Polacy mamy szczęście że odsunęliśmy złodziei na czele z Ryżym od władzy bo inaczej rozkradliby Polskę . Zostałoby tylko rżysko i kartoflisko . Dlatego będę głosował na PiS !!! .
Toni2019.07.24 10:19
Jakie partie w POKOMUNIE taka ich kampania, oni chcieli z państwa polskiego zrobić to co mówili na tasmach u Sowy: Polski już nie ma jest h...d,,,, i kamieni kupa., a z Polaków tanią siłę roboczą dla innych państw. To zaraza antypolska dopóki się ich nie wyrzuci z Sejmu i Senatu dopóty oni będą niszczyć na wszelkie sposoby Polskę i Polaków.
anonim2019.07.24 8:34
"Rzygowiny a nie artykuł. Fronda."; opuścić frondę, POwrócić na ........, .........., ........
Hanna2019.07.24 0:55
Bo oni mają puste łby.. To stare jak świat problemy zadufanego prostactwa Tylko z głupoty nie zauważyli , że powszechna edukacja zwiększa % myślącej populacji. Taki sam błąd popełnili kiedyś komuniści.
marianek2019.07.23 23:39
fronda i gw to prawie to sam to też żydzi , a żyd jak wiadomo zawsze atakuje Rosję to jest reguła w 99%, TU UDAJE KATOLA A TAM LEWAKA Rosja Putina coraz bardziej homofobiczna http://wyborcza.pl/1,75399,17942476,_Gejow_trzeba_leczyc_i_scigac___czyli_Rosja_Putina.html *UWAGA takie parady w Rosji rozgromili komuniści z partii jakiejś tam, tak tak dziadki po 60-80lat z parti komunistycznej przepędzili LGBT .
marianek2019.07.23 23:00
**PiS zobowiązał się na forum UE chronić Lgbt i pozwalać na głoszenie ideologii gender..** https://www.ekspedyt.org/2019/06/16/pis-zobowiazal-sie-na-forum-ue-chronic-lgbt-i-pozwalac-na-gloszenie-ideologii-gender/ WSZYSTKO W TEMACIE żydki z frondy https://www.pch24.pl/kompromitacja-dobrej-zmiany--slowacja-przeciw-genderowej-konwencji--a-polska-bierna,67245,i.html
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 22:45
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
Ja 2019.07.23 19:52
Nie obrażać pożytecznego bruku porównaniem do tej bandy.
diki2019.07.23 18:45
tak jak autor artykułu pisze .... opozycja nie ma żadnego programu tylko destabilizacje opozycja to kompletne dno czego jeszcze jacyś wyborcy na nich głosują to tego nie rozumiem.. ...
KAMIK 2019.07.24 0:59
diki! Nie wiesz kto na nich głosuje? Tacy jak oni, tacy sami ! oni chcą, " ...żeby było, jak było"! Przeżyli ciężką operację! To było: odrywanie tyłka od stołka, bez znieczulenia! Widać teraz, ile było % ludzi umoczonych, uwikłanych w różne ciemne sprawy i interesy!
bezlitosny internauta2019.07.23 16:33
Podobno odkąd "prawdziwi Polacy" bojkotują IKEA ze sklepów tej sieci znika mniej miarek i ołówków.
Janosik2019.07.23 17:08
Zwłaszcza, że i miarki i ołówki są tam za darmo. Komuniści i liberalni złodzieje nie patyczkują się z darmowymi ołówkami i miarkami, tylko kradną na potęgę, milionami- gdzie mogą i jak tylko mogą. W końcu co salon to salon, co elyty to elyty.
Sariel2019.07.23 16:15
"Kampania totalnych na poziomie ulicznego bruku" Czyli może w końcu dotrze do wyborców PiS xd
Janosik2019.07.23 16:55
66 polubień! ;-) Ruskie boty nie znają litości. 500% normy! Jak za komuny :-)
Miś Uszatek2019.07.23 16:14
Zauważcie jak pod każdym artykułem punktującym komunistów i złodziei od razu pojawiając się bluzgi i obelgi skierowanych pod adresem prawicy i autora tekstu, oraz dziesiątki polubień tych obelg- w kilka minut 20-30 polubień lub kciuków w dół :-) Ruskie boty zaangażowane w kampanię na tym etapie. Ciekawe, co?
polak2019.07.23 16:26
masz rację te trole putina piszą bo rozkaz dostali inaczej by ich z roboty wyje.........li
KAMIK 2019.07.24 0:51
Misiu, masz rację trollują na potęgę! Ale to oznacza, że my mamy rację,! Pokazują swoją niemoc ! Bardzo się wpieniają! I o to chodzi! Tyle tylko ich! Już niedługo! Nic nam nie mogą zrobić ! Musimy się tylko razem trzymać, żeby nas nie skłócili !
denaturat artystyczny2019.07.23 16:11
Opozycja na na sumieniu grudniowy pucz, który pokazuje u nich brak zahamowań i dyktatorski charakter
polak2019.07.23 16:08
oni tą kampanie mają przemyślaną ---myślą ,że Polacy uwierzą ich obietnicom i nie pamiętają jak Polskę i Polaków okradali
Chorzepa2019.07.23 16:07
Rzygowiny a nie artykuł. Fronda.
Jerzy2019.07.23 16:19
lepsze rzygowiny od tego, co z rozregulowanego zwieracza biedronia wycieka...
Janosik2019.07.23 16:49
43 polubienia :-) Ruskie boty wam się zagrzeją od tej roboty.
JaKi2019.07.23 16:05
To dobrze czy źle? Bo wygląda na to że autor nie cieszy się ze słabej kampanii opozycji i czyni jej zarzuty że kampania jest słaba. Kret totalnej opozycji na Frondzie czy co?
Janosik2019.07.23 16:48
Tajemna sztuka czytania ze zrozumieniem jest niezwykle przydatna i bywa bardzo ceniona w pewnych kręgach. Polecam.
Cogito ergo sum2019.07.23 16:03
Po stronie opozycji brak jest merytorycznych argumentów, więc epatują emocjami. Poza tym, zwyczajnie nie mogą już wytrzymać tego detoksu władzy i łatwych pieniędzy. Dodatkowo nieustannie drażniona jest ich pycha. Oni nazywają to godnością. Ci ludzie nie potrafią przegrywać. Obecnie opozycja przeżywa stan neurastenii
rozbawiony2019.07.23 16:57
Dzień bez szamba to dzień stracony ?