05.06.19, 13:00

Kardynał Ouellet pomstuje na Francuzów: Zapomnieliście o wszystkim!

Europejczycy już zapomnieli w jakich okolicznościach powstała Unia Europejska. Zapomnieli o wielkiej tragedii, jaką była II wojna światowa i o decyzji ojców założycieli, by powrócić do chrześcijańskiej tożsamości kontynentu. Wskazuje na to kard. Marc Ouellet, który będzie reprezentował Stolicę Apostolską na uroczystościach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii.

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów jest Kanadyjczykiem i sam, jak zaznacza urodził się 2 dni, po rozpoczęciu tej operacji wojskowej. Zginęli w niej również Kanadyjczycy. Jednakże nasze straty są niczym w porównaniu z milionami ofiar na Starym Kontynencie. Te liczby mnie przerażają – mówi kard. Ouellet.

Zauważa on, że jeśli Europa przeżywa dzisiaj kryzys, to dzieje się tak dlatego, że młodych za mało uczy się historii, a Unia wyparła się chrześcijaństwa. Do tego trzeba powrócić – mówi kard. Ouellet.

“ Dziś Unia Europejska w kryzysie musi odnaleźć swe duchowe korzenie. Tego brakuje dziś Europie, duchowych korzeni, a konkretnie: Biblii, wiary katolickiej, wiary chrześcijańskiej. Trzeba, aby ponownie uznano to za element jej kulturowego dziedzictwa. Jan Paweł II, a za nim wszyscy kolejni papieże bardzo o to zabiegali – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Ouellet.

- Tymczasem w Europie w wszyscy udawali głuchych i dlatego dziś mamy kryzys, który nie zostanie przezwyciężony, jeśli nie zdamy sobie sprawy, że to również w oparciu o wartości duchowe, czyli wiarę, nadzieję i miłość, można odbudować Europę i zapewnić jej przyszłość. ”

bsw/Vaticannews.va

Komentarze

michu2019.06.5 14:24
A to się Jego Eminencja obudziła! Niech jeszcze uzna za moralny rozdział KK od państwa i UE, a potem zdziwi jeszcze bardziej ;)
JPIII2019.06.5 14:23
A ile dzieci pomordowali psychicznie, które ped...ał wo...jtyła popełnił.
Wronka 2019.06.5 15:21
Podaj adres to Ci wszystko wytłumaczę anonimowa Cioto
WladyslawK,2019.06.6 1:18
WRONKA. On tu sam do siebie pisze! Ma kilka nicków, Teraz pisze jako andrzejhahn i JPIII, to ta sama osoba.
andrzejhahn32019.06.5 14:05
a wy poganscy sekciarze katoliccy zapomnieliscie ile zla ludzkosci wyrzadzil zbrodniczy kosciol katolicki i jego wyznawcy
WładysławK. .2019.06.6 1:13
Durny Hahnie! Zamilcz! i ciesz się, że i tak delikatnie cie nazywam ! G....NO LIŻESZ I G.....EM PISZESZ! ROZUM JUŻ CAŁKOWICIE MASZ SPAPRANY TYM SZAMBEM! Jak się u myjesz i będziesz umiał cos rzeczowego, napisać to tak, a teraz to spadaj, bo na odległośc jedziesz ! Poszoł won
Stanislaw2019.06.5 13:29
Powiedział że: Zapomnieliście o wszystkim! Czy to oznacza, że pomstuje? Liczcie się ze słowami!!!!