29.12.21, 14:15Fot. via: Pixabay

Kasta basta! Przywrócił sędziego Juszczyszyna do orzekania. Sędzia Krygielski objęty postępowaniem wyjaśniającym

Portal wPolityce.pl dowiedział się, że Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Przemysław W. Radzik objął postępowaniem wyjaśniającym byłego wiceprezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie sędziego Krzysztofa Krygielskiego, który wcześniej przywrócił do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Krzysztof Krygielski dopuścił pod koniec grudnia do obowiązków sędziego Pawła Juszczyszyna. Stało się to po wygaśnięciu kadencji Macieja Nawackiego jako prezesa tego sądu. Niedługo później do sądu dotarł faks z Ministerstwa Sprawiedliwości informujący o powołaniu sędziego Nawackiego na kolejną kadencję. Prezes przerwał urlop i zdecydował o ponownym zawieszeniu sędziego Juszczyszyna.

Po tych wydarzeniach minister sprawiedliwości zdecydował o odwołaniu wiceprezesa Krygielskiego. Teraz portal wPolityce.pl donosi, że były wiceprezes został objęty postępowaniem wyjaśniającym.

- „Informuję, że 28 grudnia 2021 r. Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędzia Przemysław W. Radzik podjął i prowadzi czynności wyjaśniające w sprawach dotyczących: uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego z art. 107 § 1 pkt 5 ustawy z 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych, polegającego na naruszeniu godności urzędu przez ustalonego sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie poprzez w to, że w dniu 20 grudnia 2021 r., jako wiceprezes Sądu Rejonowego w Olsztynie przekroczył swoje uprawnienia w ten sposób, że pomimo obowiązywania uchwały Sądu Najwyższego z dnia 4 lutego 2020 r. sygn. akt II DO 1/20 o zawieszeniu sędziego Pawła J. w czynnościach służbowych wydał zarządzenia o dopuszczeniu tego sędziego do orzekania w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, co naruszało przepis art. 82 § 1 Usp, określający obowiązek postępowania zgodnie ze ślubowaniem sędziowskim, w tym obowiązek stania na straży prawa, a tym samym stanowiąc o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 231 § 1 kk, stanowiło działanie na szkodę interesu publicznego w postaci prawidłowego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości”

- poinformował Rzecznik Dyscyplinarny Sądów Powszechnych.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Foster2022.01.21 17:55
Oby nie było tak, że w przyszłości sędzia Juszczyszyn zostanie Prokuratoem Generalnym albo Ministrem Sprawiedliwości.
Tomasz2021.12.29 17:07
Niech żyje 00
Ziomal2021.12.29 17:02
Tak wygląda państwo bezprawia gdy klika gagnsterów z PIS przejęła państwo. Łamanie Kontytucji, podporządkowanie prokuratury. Podsłuchiwanie sztabów wyborczych innych partii, niepokornych prokuratorów i sędziów przy użyciu sprzętu który miał służyć do akcji antyterrorystycznych. To zwykła mafia która zawłaszczyła państwo.
Czym jest ta kasta nadzwyczajna ?2021.12.29 16:20
Wart Pac pałaca a pałac Paca . Trzeba oczyścić tę stajnię Augiasza !
Przekaz Dnia...2021.12.29 15:58
Tusk jednym zdaniem mówiący o „skruszonych działaczach PiS chcących współpracować z opozycją” spowodował okrutny skurcz w komitecie centralnym w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej 84/86...Po dzisiejszym występie Tuska, żaden pisowiec nie będzie spał spokojnie i będzie się zastanawiał nad rozpruciem się w nadziei na łagodny wyrok.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.29 14:48
Zero-ziobro nazywany jest Berią, a to jeden z najstraszniejszych radzieckich katów z NKWD, ponieważ: stosuje polityczny mobbing i terror w stosunku do niezależnych sędziów, okrutnie znęca się, wyrzuca ludzi z pracy aby głodowali i głodowały ich malutkie dzieci. Europejski Trybunał Praw Człowieka czeka na pozew tych wszystkich obywateli, których represjonował prokurator Ziobro. Informuję, że niedługo Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, który sądzi największych zbrodniarzy na świecie - będzie sądził ziobrę, święczkowskiego i kamińskiego za zbrodnie przeciwko ludzkości.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.29 14:27
Wczoraj chcialem bic konia ale woznica Pisdzielec zdzielil mnie batem po dooopie . I na Sylwestra szukam woznicy z batem aby dal mi w doope .
Żyd Anonim2021.12.29 14:26
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "katolicka Polska" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W każdym księdzu widzę pazernego pedofila, który naiwnych straszy piekłem. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, księża w obozach, my bylibyśmy panami, a goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.