Czym powinien charakteryzować się prezydent Rzeczpospolitej Polski? Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej musi on być przede wszystkim… uśmiechnięty i odważny. I taki jest, jak podkreśla polityk KO, Rafał Trzaskowski.

-„Wybory zbliżają się i jestem zadowolona, bo wyniki Rafała Trzaskowskiego rosną z dnia na dzień. Do drugiej tury jeszcze trzy tygodnie i wierzę, że uda się zmienić mieszkańca Pałacu Prezydenckiego i że Trzaskowski wygra” – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w „Onet Rano”.

Zdaniem wicemarszałek, Rafał Trzaskowski ma szanse wygrać wybory dzięki pandemii koronawirusa. Była kandydatka na prezydenta KO wprost przyznaje tym samym, że im gorzej w Polsce, tym lepiej dla KO:

-„Pandemia, zmiana sytuacji doprowadziły do tego, że naprawdę mamy szansę, że Rafał wygra w tym trudnym momencie. Będę sekundowała, pomagała i o tym teraz tylko myślę”.

Polityk w rozmowie przyznała, że żałuje decyzji o wycofaniu się z wyborów prezydenckich:

-„To jednak jeszcze nie ten czas, żeby mówiąc, że polityk jest silny i mocny, myślano o kobiecie. W Polsce silny polityk to mężczyzn” – żaliła się.

Chwaliła jednak kandydaturę Rafała Trzaskowskiego:

-„Rafał Trzaskowski jest kompletnie innym kandydatem niż ja. Jest z młodszego pokolenia i więcej pracował w strukturach europejskich. Mamy też cechy wspólne: jesteśmy otwarci na współpracę z ludźmi, potrafimy i lubimy z nimi rozmawiać. Cenimy też demokrację i szanujemy Konstytucję. Wydaje mi się, że dla Polski będzie świetnym prezydentem, a jego żona będzie świetną Pierwszą damą”.

Dopytywana o stosunek Trzaskowskiego do społeczności LGBT, polityk mówiła:

-„Rafał Trzaskowski wyznaczył kierunek, jakie powinny być rozwiązania dla ludzi o różnej orientacji. Ma bardzo jasne stanowisko, a prezydent Duda przekroczył wszelkie granice. Nie widzę powodu żeby Rafał wchodził w utarczkę na ten temat z prezydentem”.

Stwierdziła też, że Rafał Trzaskowski… realizuje swoje obietnice, które składał jako kandydat na prezydenta Warszawy:

-„Rafał Trzaskowski pokazał, że te obietnice wyborcze, które złożył startując na prezydenta Warszawy, są konsekwentnie realizowane (…). Wyznaczył kierunek, w jakim miasto powinno iść, jakie powinny być rozwiązania dla ludzi o różnej orientacji, o różnych zainteresowaniach kulturalnych”.

kak/Onet Rano