24.09.21, 08:31Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Kierwiński: reakcja Tuska właściwa. Gdzie pozostali liderzy?

Marcin Kierwiński z PO ocenił, że Tusk właściwie zareagował na obecność Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka na urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka. Tuska rozzłościło to, że wyżej wymienieni poszli na urodziny, zamiast do sali sejmowej, gdzie prezes NIK Marian Banaś właśnie prezentował swoje coroczne sprawozdanie z prac izby.

Nie zapowiadało się na to, jednak temat imprezy urodzinowej dziennikarza RMF FM Roberta Mazurka jest jednym z dominujących zagadnień na polskiej scenie politycznej.

Nie chodzi jednak o samą imprezę, ale o to, że pojawili się na niej Borys Budka i Tomasz Siemoniak, co wywołało złość Donalda Tuska. W tym samym czasie Banaś prezentował swoje sprawozdanie, przemawiając do nieomalże pustej sali sejmowej.

Na temat reakcji Tuska wypowiedział się także Marcin Kierwiński z PO.

- Reakcja Donalda Tuska była bardzo mocna i zdecydowana - ocenił Kierwiński. Podkreślił także, że Tusk jako jedyny z liderów partyjnych zdecydował się zareagować.

- Chciałoby się zapytać gdzie są liderzy pozostałych partii politycznych - dodał Kierwiński.

- Oczywiście, w porównaniu z tym, co dzieje się codziennie w Polsce, nie są to sprawy pierwszoplanowe, ale na takie rzeczy powinno się reagować - stwierdził. 

Dodał, że po trudnej rozmowie z Tuskiem, Budka i Siemoniak oddali się do dyspozycji partii. Nie było mowy o zawieszeniu.

jkg/polskie radio

Komentarze

Palestyna2021.09.25 6:13
Kierwa to pomiot kacapa z NKWD tate sowiecki generał po woroszyłówce
Anonim2021.09.24 18:26
Trudno nie przyznać Kerwińskiemu racji? Zauważyć należy, że Budka i Siemoniak oddali się do dyspozycji? Pozostali amatorzy darmowych trunków podczas pracy bez honoru?
Ola2021.09.24 13:39
Tusk to właściwie już nie wie co zrobić,byle mu słupki POdskoczyły.
Anonim2021.09.24 18:29
Tusk nie musi się zbytnio wysilać? Pisowcy swoimi rządami sami dają mu fory? A afery dopiero się rozkręcają?
Tow. AAAtomek - Jewrej2021.09.24 13:17
Towarzysze chórem, razem ze mną i z entuzjazmem komsomolca! ☭☭☭☭☭☭☭ ... Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт!
AAAtomek2021.09.24 12:07
kajaj się buraku
Czytar2021.09.24 10:13
W swych ówczesnych przemówieniach Stalin mówił: Uważam, towarzysze, że samokrytyka jest nam potrzebna jak powietrze, jak woda. Uważam, że bez niej, bez samokrytyki, nasza partia nie mogłaby kroczyć naprzód, nie mogłaby ujawnić naszych bolączek, nie mogłaby likwidować naszych braków. A braków mamy dużo. Trzeba to przyznać otwarcie i uczciwie. [...] trzeba wciąż trzymać otwarty wentyl samokrytyki, trzeba dać ludziom radzieckim możność „besztania" swoich wodzów, krytykowania ich za błędy, aby wodzowie nie zadzierali nosa, a masy nie oddalały się od wodzów. [...] Chodzi o to, abyśmy z samokrytyki i krytyki naszych braków uczynili formę wyrażania szerokiej opinii publicznej partii, szerokiej opinii publicznej klasy robotniczej jako żywej i czujnej kontroli moralnej, której głosowi winni się uważnie przysłuchiwać cieszący się nawet największym autorytetem wodzowie, jeśli chcą zachować zaufanie partii, zaufanie klasy robotniczej.3 [...] zupełnie nie mają racji ci towarzysze, którzy sądzą, że samokrytyka jest zjawiskiem przemijającym, które wkrótce musi się skończyć, podobnie jak kończą się zwykle wszystkie mody
Cleo2021.09.24 9:38
Kierwinski teraz zastąpi Budke.Jego wypowiedzi o tym świadczą.On też jest zapalonym "katolikiem" i będzie dobrze odbierany przez katolikow
Anonim2021.09.24 9:19
PO-wcy zaczynają już marzyć, że Tusk wyjedzie z Polski na czarnym koniu.
Chichot2021.09.24 8:53
Kierwinski grabi sobie u kolesi.
Anonim2021.09.24 8:52
Tusk sługus niemiecki . Przyjeżdżając do POLSKI w Brukseli było już wszystko POzałatwiane z atakiem na POLSKĘ .!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2021.09.24 9:08
A głupi PiSdzielec nic nie może z tym zrobić.... 😁
ANONIM2021.09.24 11:43
A GŁUPI Anonim ciągle w klawiaturkę głupoty na.ierdala bo tak na swój chlebek zarabia biedactwo kalekie na ciele i umyśle