07.02.21, 17:20Screenshot Youtube

Klingenthal: Granerud wciąż niepokonany, Kubacki blisko rekordu skoczni

Żaden z Polaków niestety nie stanął na podium drugiego w tym roku konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Najbliżej był Kamil Stoch, który zajął dziś szóste miejsce. Po raz kolejny w tym sezonie niepokonany okazał się Norweg Halvor Egner Granderud, który pewnie zmierza po pierwszą w swojej karierze Kryształową Kulę.

W drugiej serii niezwykle daleko odleciał także Dawid Kubacki. Polak poszybował na odległość aż 146 metrów i tylko pół metra dzieliło go od rekordu tego obiektu. Ostatecznie uplasował się na pozycji ósmej.

Konkurs przebiegał sprawnie, a warunki były nadzwyczaj dobre. Dlatego też sędziowie wielokrotnie musieli obniżać wysokość belki startowej, ponieważ zawodnicy odlatywali wyjątkowo daleko i istniały obawy o ich bezpieczeństwo.

Ostatecznie zawody wygrał wspomniany już Granerud. Druga lokata przypadła w udziale Słoweńca, Bora Pavlovcica. Trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, Piotr Żyła wylądował na pozycji 18, tuż za nim uplasował się Andrzej Stękała, Jakub Wolny był 21.

dam/Fronda.pl

Komentarze

Czy Anrzej Du*a już pogratulował2021.02.8 10:27
na Twiterze?
ladychapel2021.02.7 20:07
Skoki narciarskie to dyscyplina, którą uprawiać może każdy, bez względu na wiek i to gdzie się mieszka - na wsi czy też w mieście. Wystarczy wziąć narty i iść na skocznię. No i trzeba mieć anoreksję by być lekkim. To wspaniale, że nasze polskie media i telewizja promują ten wspaniały sport a nie żadne łyżwiarstwo na przykład, czy też narciarstwo zjazdowe..
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.7 17:41
Ojej! W Wiadomościach TVP znowu nie będzie euforii i splendoru...
Po 11 ...2021.02.7 17:36
Bóg zaczyna się od Polski odwracać. To chyba za nasze grzechy pokoleniowe. Grzeszne życie przodków skutkuje bowiem bezpośrednim wpływem złych duchów na następne pokolenia, a także powoduje choroby, złe stany psychiczne, depresję i krótkie skoki narciarskie. To wszystko wynika z zapowiedzi Bożej kary „do trzeciego i czwartego pokolenia” (Wj 20,5; 34,7; Lb 14,18; Pwt 5,9)