08.04.21, 16:36fot. yt/rmf fm

Kogo poprze Kukiz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich?

- Wkrótce Sejm i Senat po raz kolejny podejdą do "wyboru" Rzecznika Praw Obywatelskich... Kolejny absurd tego ustroju - Rzecznika Obywateli, którego Obywatele powinni wybierać w wyborach bezpośrednich (tak jak prezydenta) będą wybierać Polakom ... partie polityczne – czytamy we wpisie posła Pawła Kukiza na Facebooku. Jak wygląda jego ranking?

- To tak, jakby szefa jakiegoś związku zawodowego (OPZZ czy Solidarności - nieważne) wybierali dyrektorzy fabryk i spółek – dodaje polityk. - Nie wiem, czy w takim "wyborze" wezmę udział ale po zapoznaniu się z wizją wszystkich trzech kandydatów sprawowania urzędu RPO mój ranking wygląda tak:

1. Bartłomiej Wróblewski

2. Piotr Ikonowicz

3. Sławomir Patyra

- ujawnia Kukiz.

- W rankingu kierowałem się przede wszystkim odpowiedziami na siedem pytań (takich samych dla każdego kandydata) dotyczących problemów społecznych, prawnych i ustrojowych zadanych kandydatom przez "Dziennik Gazeta Prawna" – wyjaśnia.

- Od Bartłomieja Wróblewskiego otrzymałem również list, który zamieszczam (podkreślenia moje) a z Piotrem Ikonowiczem przeprowadziłem rozmowę telefoniczną. Z Panem Patyrą, niestety, kontaktu nie miałem – pisze dalej Kukiz.

mp/facebook

Komentarze

Grizzly2021.04.9 8:46
Kukiz poprze dowolnego kandydata wskazanego przez PiS.
Grizzly2021.04.9 9:21
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
PILNE!2021.04.8 17:31
Gorilla (locha agresorka) wpis usunęła i dziecko przeprosiła
Mariusz2021.04.8 17:22
A kogo dzisiaj obchodzi kto będzie RPO ? Nikogo !
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.04.8 17:08
Chyba warto przypomnieć słowa pijaczyny kukiza jakie kiedyś ogłosił: "Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato."
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.8 16:42
Nadal i z coraz większym przekonaniem uważam, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam się uda aborcją i LGBT!!!