Twarzą swojej światecznej kampanii Empik uczynił Adama Darskiego, który wyszydza wiarę i chrześcijan, oraz Marię Czubaszek, która publicznie wyznaje, że to wspaniale, że zabiła swoje nienarodzone dzieci ("Boże, jak cudownie, że to zrobiłam" - mówi ona o aborcji swoich dzieci).

By o tym informować stanęliśmy w Krakowie w sobotę - 13. grudnia - w dwóch miejscach - jednocześnie na ulicy Floriańskiej oraz na placu przed galerią handlową "Bonarka". Tam znajdują się salony sieci Empik. Podobnie w niedzielę - 14. grudnia - wolontariusze pikietowali od godziny 13:00 zarówno przed Galerią Krakowską, jak i na ulicy Floriańskiej. 

W czasie tych czterech zgromadzeń przechodnie dowiedzieli się o tym, kogo Empik zatrudnia do swojej promocji. Pokazywaliśmy, że aborcja, którą szczyci się Czubaszek, jest w rzeczywistości zabójstwem niewinnego dziecka.

Rozdaliśmy kilka tysięcy ulotek, wyjaśniających cel naszej akcji. Informacje można było także usłyszeć, gdyż przekazywaliśmy je za pośrednictwem megafonu. Wiele osób wyrażało poparcie dla naszej akcji - niektórzy, po zapoznaniu się z przekazywanymi przez nas informacjami, deklarowali w odpowiedzi na działania sieci Empik, że nie będą już robili w tych sklepach zakupów.

Danuta Kucharska/Stopaborcji.pl