22.05.21, 07:09Fot. screenshot - YouTube (Radio TOK FM)

Krytyka Bidena w sprawie Rosji i Nord Stream 2. "Dla Putina ustępstwa to oznaka słabości!"

- Podejrzewam, że Biden gra w grę administracji Obamy "ustępstwa, aby uzyskać ustępstwa". Jeśli tak, to nie przejdzie to z Putinem, który traktuje ustępstwa jako oznakę słabości - pisze emerytowany amerykański profesor Roderick Gregory na łamach gazety "The Hill".

Gregory podkreślił, że po tym, jak Stany Zjednoczone zrezygnowały z sankcji na Rosję w związku z Nord Stream 2, gazociąg zostanie szybko ukończony. Przeszkodzić temu mógłby jedynie niespodziewany wynik wyborów w Niemczech.

Zdaniem Gregory'ego administracja Bidena zdaje się myśleć, że skoro Trump uraził Niemcy to obecnie należy to Niemcom wynagrodzić, umożliwiając budowę Nord Stream 2.

- Pozostali europejscy sojusznicy niech się uspokoją; Trump zranił ich uczucia mniej niż Niemców, więc się nie liczą. A poza tym, może wielkoduszny gest skłoni Władimira Putina do spotkania z Bidenem, które rozwiąże zadawnione problemy świata - ironizuje Gregory.

Według Gregory'ego Trump stosował sankcję po to, aby odstraszyć europejskie firmy od udziału w budowie gazociągu. Administracja Bidena nie jest natomiast zainteresowana utrzymywaniem sankcji niezależnie od postawy Putina i Rosji.

- Za kadencji Bidena rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został uwięziony w osławionej rosyjskiej kolonii pracy, Putin zarządził masowe zgromadzenie wojska na granicy z Ukrainą, Kreml zainicjował ciche przejęcie Białorusi i ogólnie odgrywał rolę spoilera na scenie międzynarodowej - wskazuje.

- Niemcy, które przedstawiają się jako strażnik jedności europejskiej, zdają się przedkładać swoje interesy gospodarcze nad europejskie. Kraje Europy Wschodniej i kraje bałtyckie są najbardziej wrogie Nord Stream 2, ponieważ istniejący system rurociągów przez Ukrainę, Polskę i Białoruś do reszty Europy Wschodniej zostanie porzucony wraz z uruchomieniem Nord Stream 2" - pisze dalej Gregory.

Gregory wskazuje także na zagrożenie, że jeśli dojdzie do uruchomienia Nord Stream 2 to załamie się system gazociągów na Ukrainie. Zdaniem Gregory'ego ponadto warunkiem układu między Rosją i USA jest pozostawienie Ukrainy w rosyjskiej strefie wpływów.

- Podejrzewam, że Biden gra w grę administracji Obamy "ustępstwa, aby uzyskać ustępstwa". Jeśli tak, to nie przejdzie to z Putinem, który traktuje ustępstwa jako oznakę słabości. Jeszcze większym zagrożeniem jest fakt, że Putin nigdy nie zgodzi się na ukraińskie porozumienie, które pozwoli na pokojową, zorientowaną na Zachód i prosperującą Ukrainę. Oznacza to, że jedyna droga do jakiegokolwiek ugody jest taka, że Ukraina zostanie sprzedana poprzez ponowne włączenie jej do rosyjskiej strefy wpływów - skonkludował Gregory.

jkg/pap

Komentarze

matis89 jebie Skrzypka na dachu w dupe2021.05.22 14:15
ale nie wie, ze on ma HIV.
Skrzypek na dachu2021.05.22 12:38
Falszywy uzurpator Joe pedzio Biden to hologram na uslugach bezboznych globalistow
USA się zwijają2021.05.22 12:20
Władzę przejęli geszefciarze, dla których jedynym celem życia jest gromadzenie pieniędzy i władzy. Bidet oddał całą Europę Środkową i Wschodnią w ręce Niemiec i ruSSkich.
Gówno wiesz o USA2021.05.22 14:13
Gówno wiesz o USA
Anonim2021.05.22 8:43
Czego mają się spodziewać Amerykanie po panu Prezydencie USA "Śpiącym" Joe Bidenie ? Litości !!!!! ten starzec ma 80 lat na karku !!!! Co wy od Śpiącego Joe chcecie ?? Amerykanie wiedzieli kogo wybierali a dokładnie to ci którzy dali kasę na wybory wybrali tego kogo chcieli wybrać. Joe Śpi a sponsorzy harcują i kasę robią , Joe śpi a miliony emigrantów już w California , Texas i okolicach przeszło. To nie Trump businessman który zarabiał dla USA kasę i zależało mu na dobrobycie amerykanów. Joe myśli tylko czy go dowiozą na czas do gabinetu odnowy i zdążą mu krew przetoczyć bo juz dawno niemiał konferencji. Denerwuje się czy ma naoliwione kółka w swoim luksusowym balkoniku z napędem wodorowym a poza tym on wcale nie pamięta co mówił wczoraj a co miesiąc temu - zapomniałem .!amerykanie wożą z tymi sponsorami sami. Swoją droga jakie mendy są te żydowskie przyjaciele Trumpa skoro zaruchali go medialnie w czasie kampanii wyborczej a Trump tyle prezentów żydom dał i Israelowi jak nikt w historii może tylko niemota prezydent USA Truman ale on za prezent w 1948 dostał od syjonistów walizkę sałaty.
M.2021.05.22 8:36
To oznacza "tylko tyle", że jak zwykle Polskę mają "w tyle".
Jasio Bida2021.05.22 8:25
to starry hebrajczyk Władimirowicz Icek i zawsze dogada się z półżydem kałmukiem. Wisz jest interes do zrobienia
Andrzej Łabędź2021.05.22 7:54
Zapraszam gorąco na profil Eli Barbura, znanego Izraelczyka https://www.facebook.com/Eli-Barbur-408014065948373 na którym znajdują się informacje z pierwszej ręki dotyczące państwa Izrael, które od wielu lat stawia bohaterski opór terrorystycznej hordzie palestyńskiej w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Mile widziani są sympatycy państwa Izrael. Wszelkiej maści idioci oraz antysemici szczyszczani są szybko i bezboleśnie. Szalom!
arab2021.05.22 8:10
żydek nawraca gojów
kat2021.05.22 7:51
Pamiętam, jak wczoraj, gdy ZSRR dyktował, co nam wolno, a co nie. Czy Unia jest związkiem niezależnych państw, czy raczej państwem federacyjnym? W którym miejscu, w kontekście suwerenności, kończą się kompetencje unijnej biurokracji?
moryc2021.05.22 7:52
teraz Unia ci dyktuje co ci wolno a czego nie, wtedy ci się to nie podobało, a teraz ?
Olej2021.05.22 8:11
Nam już wszyscy dyktują co nam wolno co nie. Z sowieckim dyktatem włącznie. A dyktat po sowiecku znaczy kurs smoleński. Jeżeli Polska nie zdoła w błyskawicznym tempie zbudować 300 - 500 tys. armii uzbrojonej po zęby to jej nie będzie. Zostaniemy sowiecko niemieckim pasem transmisyjnym i kolonia do szczególnego dojenia.