12.08.19, 18:30(fot. youtube)

Ks. Daniel Wachowiak: ,,Im więcej marszów, tym bardziej widać, że są grubymi nićmi szyte''

Jak wynika z doniesień medialnych na Marsz Równości w Płocku przybyli aktywiści LGBT z innych miast. Sytuacja wyglądała podobnie w Białymstoku. Okazuje się bowiem, że w tych miastach praktycznie nie ma zwolenników gejowskich parad, a ludzie chcą normalności.

W sobotę ulicami Płocka przeszedł pierwszy w historii tego miasta Marsz Równości. Szczeciński radny Dariusz Matecki zamieścił na Twitterze nagranie, na którym uczestnicy marszu opowiadają o jego kulisach.

– Byłam na każdym marszu w tym roku. W zeszłym roku byłam na większości – mówi jedna z bohaterek nagrania opublikowanego przez radnego ze Szczecina.

 

– Ekipa jest mieszana: Poznań, Szczecin, Gorzów, Zielona Góra; tamta część Polski – przedstawia Monika „Pacyfka” Tichy, szefowa szczecińskiej Lambdy, zaprezentowana w artykule „Wyborczej”.

– Byłam już na każdym marszu w tym roku – przyznaje przed kamerą.

– Mój cel to sytuacja, w której dziewczyna lub chłopak może spokojnie powiedzieć rodzicom, że jest lesbijką, gejem, osobą transpłciową. Nasza walka to walka fizyczna o przeżycie tych ludzi – wskazała.

Jak wynika z tekstu „Wyborczej”, na 13 zaprezentowanych w nim uczestników płockiego Marszu Równości, jedynie dwie to osoby z Płocka, a spośród nich tylko jedna z nie jest związana z żadną organizacją.

Do tej sprawy odniósł się na Twitterze ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii w Piłce. 

- Objazdowa grupa lgbt. Im więcej marszów, tym bardziej widać, jakie to „grubymi nićmi szyte”. Ciągle te same twarze, stwarzające pozór masowości. Żal osób homoseksualnych, które nie utożsamiają się z lgbt i wielu młodych pociągniętych tęczową modą, wspieraną przez wpływowych - czytamy

Komentarze

Zdrowie2019.08.13 8:55
A może dziś kiszone pomidory?
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 8:44
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
leszczyna2019.08.13 9:04
OIP zajmowała się prawidłowością obiegu dokumentów związanych z zatrudnieniem i zwolnieniem pracownika IKEI. Nie dokonała merytorycznej oceny ich treści. Stąd błąd w komunikacie "Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd." Gdyby rzecz była merytorycznie rozstrzygnięta, nie byłoby podstawy do zgłaszania sprawy do sądu. Bodnar poinformował, że na jego wezwanie firma przekazała odpowiednie dokumenty, ale on też nie ocenił ich merytorycznie. Wszystko oceni sąd.
dumny Polak2019.08.13 6:36
Teraz nawet w objazdowej płatnej grupie zadymairzy i burdealrzy lgbtqi+ są m.in. politycy totalnej opozycji, koderaści, pederaści, ubole, czarne piczki i "kaplan pedałek na rocznym urlopie' dla podjęcia decyzji co dalej/ Wszystkie te burdy i obsceniczne szyderstwa i prowokacje pod troskliwą ochroną polskiej policji. CYRK? Ustawka?
Nick2019.08.13 8:59
Kolejny "patriota", który nie potrafi poprawnie napisać dwóch zdań w języku polskim. Ruskim prowokatorom dziękujemy.
M2019.08.13 6:15
Na Marsz Niepodległości też zjeżdzają ludzie z innych miast...I co z tego?
anonim2019.08.14 9:17
Ale mądrala z ciebie ,porównać marsz niepodległości z marszem równości to trzeba mieć inteligencję poniże 0
Bulwieć2019.08.13 6:03
To jest właśnie ten mechanizm. Połowa tych "walczących" nigdy nie spotkała homoseksualisty, a druga połowa żyje z kimś takim w swoim otoczeniu, nie mając o tym pojęcia. A wszystkim im się wydaje, że homoseksualista to ktoś, kto nosi damskie ciuchy, chociaż to się wymyka wszelkiej logice. Polska homofobia nie potrzebuje homoseksualistów, tak samo, jak polski antysemityzm nie potrzebuje Żydów. Chodzi tylko o to, żeby mieć jakiegoś wydumanego wroga, którego można oskarżyć o bycie przyczyną własnego nieudacznictwa.
lolek kremowka2019.08.13 5:02
Na jednej z platform jest bardzo ciekawy dokument o dojściu Hitlera do władzy oraz o tym jak społeczeństwo niemieckie pod wpływem propagandy antyżydowskiej zaczęło jej z czasem ulegać choć na początku tak nie było i pomimo tej propagandy dalej np. kupowano w sklepach prowadzonych przez Żydów. Z czasem jednak większość Niemców tej propagandzie uległo. Hasła typu: spisek żydowski, zaraza żydowska, ideologia żydowska i inne w tej propagandzie były jednymi z najpowszechniejszych. Obrazki gdy młodzian szarpie za brodę Żyda, kopie Żyda z upływem czasu stały się czymś codziennym i normalnym. Jakieś skojarzenia...?
Belwas2019.08.13 3:31
Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi... Ksiądz z Piłki czy z Barei?
Hanna2019.08.12 20:16
Niech maszerują-kiedyś im się to znudzi.Nie mają żadnych zainteresowań tylko swoje wzajemne tyłki. Gratuluję wyboru.Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.Raczej może współ czuć , że boją się własnych rodziców.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 19:17
Wachowiak grubego i dużego to ty chciałbyś mieć, ale zostały ci tylko marzenia i frustracja... smuteczek :)
obserwator2019.08.12 20:28
Marzy Ci się zdobywanie ,hihi no tak autokarem od miasta do miasta wycieczki wam urządzają ,a radochę macie i myślicie ,ze coś zdobywacie ,no chyba coraz większą niechęć społeczeństwa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 19:16
KOLEJNE MIASTO ZDOBYTE! 🏳️‍🌈 RELACJA MARSZU RÓWNOŚCI W PŁOCKU ------> https://www.youtube.com/watch?v=6uW-HxbXt-4
Ben2019.08.12 19:00
Co cię marsze interesują to nie twoja działka, pilnuj swojego podwórka.
ubawiony tęczowym szwindlem2019.08.12 18:47
W sumie to całe LGBT jest na swój sposób fascynujące. Toć to po prostu przekręt stulecia. Mała i ta sama grupa krzykaczy jeżdżąca po kraju i próbująca wmawiać, jaka to jest liczna. Powtarzająca przy tym brednie do kwadratu, jak to płeć jest sprawą wyboru i fantazji, ale już gusta seksualne są niezmienne i już. Ale to już było, bo i komuniści i naziści posługiwali się tego rodzaju szwindlami. Oczywiście do czasu, bo wiadomo co spotkało Jeżowa podczas wielkiej czystki albo nazistowskich gejów SA podczas nocy długich noży.
Bulwieć2019.08.13 8:57
W ten sposób powstały wszystkie religie - mała i ta sama grupa krzykaczy jeżdżąca po kraju i próbująca wmawiać, jaka to jest liczna, powtarzająca przy tym brednie do kwadratu.
Adaś2019.08.12 18:46
Powtarzam,utworzyć rezerwaty dla tej tęczowej hołoty i ogrodzić drutem kolczastym.Ta homo propaganda szkodzi tylko nic niewinnym homosiom,którzy się nie wychylają.
anonim2019.08.12 18:41
Nie mi ktoś wytłumaczy dlaczego kibole, katole i inni przeciwnicy LGBT, zawsze podczas swoich protestów chcą yebać gejów?
anonim2019.08.12 18:47
A wiesz ,że to jest zastanawiające i być może to podstawieni ludzie to wykrzykują nie kibole i latole ,bo oni raczej się tym brzydzą .
anonim2019.08.12 19:29
katole miało być . Może to przebierańcy tak mi przyszło do głowy .idąc twoim tropem .
zibi2019.08.13 2:16
bo jestescie ohydni
Bulwieć2019.08.13 6:05
Bo są ukrytą opcją kryptogejowską. Podczas protestów, pod wpływem emocji ujawniają swoje skrywane pragnienia.