23.01.20, 17:30(fot. youtube)

Ks. Wojciech Węgrzyniak: Problemem nie jest to, że Benedykt XVI ,,przerwał milczenie'', ale...

Problemem nie jest to, że Benedykt XVI zabrał głos czy "przerwał milczenie". Nie jest problemem czy jest współautorem książki i w jakim zakresie. Gdyby bowiem napisał kilkadziesiąt stron i wydał nawet sam, ale o Eucharystii, nie byłoby żadnych dyskusji.

Wszyscy byliby zachwyceni, że Bóg błogosławi, dając siły emerytowanemu papieżowi i że możemy z tej łaski czerpać. Może i niektórzy by się zdziwili, ale nie byłoby żadnego hejtu. Tylko czytalibyśmy co takiego chce nam powiedzieć ten człowiek o tej tajemnicy.

Problem leży w tym, że wielu patrzy na Kościół głównie w kluczu walki, za wszelką cenę ustawia wszystko za lub przeciw papieżowi Franciszkowi. I jeśli tylko da się zrobić z czegoś armatę, by walić w drugą stronę, to bez skrupułów to robi. A skoro papież senior pisze o celibacie i skoro na synodzie była mowa o tym, to nie trzeba wiele, by dopasować wszystko do bycia za lub przeciw.

A wystarczyłoby nam trochę więcej pokory. Skupienia nie na tym, kto mówi, ale co mówi. Zastanowienia się, czy ta myśl pomoże czy nie w dążeniu do prawdy. Czy pozwoli nam odkryć, jaki jest prawdziwy zamiar Boży w Kościele w tym względzie. Bo poza Bożą wolą, wszystko inne jest naprawdę drugorzędne. Nie jest najważniejsze czy to Paweł czy Kefas. Najważniejsze czy to jest Chrystus

 

 

Ks. Wojciech Węgrzyniak

Komentarze

powazny facet2020.01.24 18:42
Tak, prosze ksiedza, ale zapomina ksiadz, ze jest jeszcz ten zly i to on miesza szyki.
Zgoda buduje2020.01.23 22:49
Kard. Robert Sarah o swojej postawie wobec papieża Franciszka: „Jestem lojalny wobec papieża. Nie mogę zacytować słowa, zdania, gestu, którym sprzeciwiam się papieżowi.”
tw Lolek2020.01.23 22:01
Przeczytałem i nie wiem o czym
Ma\\\\305\\\\202gorzata2020.01.23 20:16
"Tylko czytalibyśmy co takiego chce nam powiedzieć ten człowiek o tej tajemnicy." - Nie wszyscy by czytali. Dlaczego ? Ponieważ p. Benedykt XVI brał czynny udział w REFORMACH II Soboru Watykańskiego i ma swój UDZIAŁ w KRYZYSIE / ROZŁAMIE / CHAOSIE obecnego Kościoła , który - jak poinformował Ks.Prof. Kobyliński z UKW - NIE JEST JUŻ KOŚCIOŁEM KATOLICKIM . Tłumaczenia i oświadczenia ludzi , którzy NIE DOPEŁNILI obowiązku aby USTRZEC DEPOZYTU WIARY winny być zastąpione dogłębnym RACHUNEKIEM SUMIENIA i SPOWIEDZIĄ a nie pisaniem książek wywołujących spięcia i pogłębiających chaos.
Beno2020.01.23 19:03
Co za relatywizm i bełkot. Gdyby papież Benedykt XVI napisał o eucharystii to dobrze, ale jak napisze o celibacie i broni tradycji, to heretyk. Papież Benedykt przerwał myślenie, bo potrzebna debata nad Kościołem. Zmiany strukturalne niczego nie wnoszą. Kościół w świecie jest w coraz większym kryzysie w obecnym czasie i w przeciwieństwie do czasów papieża Jana Pawła II czy Benedykta XVI (choć ten ustąpił, pod wpływem modernistów). Papież Franciszek zmienia struktury, Kościół sprowadza do instytucji socjalnej, a wiara zanika. nie ma ożywienia wiary. Nie mówi o świętości sakramentów, o grzechu, który rozpowszechnił się w Kościele: rozwody, partnerstwa bez ślubów, związki gejowskie, świętokradzkie Komunie św. - lata bez spowiedzi. Spowiedź na Zachodzie została zniszczona. Protestyzancja Kościoła katolickiego. Nie ma już żadnych świętości. Wszystko jest dozwolone, każdy może przystępować do Komunii św., nie trzeba nikogo ewangelizować, a już w ogóle żadnych żydów muzułmanów i innych wyznawców.... Można powiedzieć "róbta co chceta, żyjta jak chceta" - Pan Bóg wszystko przebaczy. Właśnie przeciwko temu wypowiadał się wiele razy kard. Serah i inni hierarchowie i teraz ukazuje się książka, gdzie i papież Benedykt XVI nie może akceptować ten chaos i milczeć. Te zmiany nie mają nic wspólnego z duchem Soboru Watykańskiego II, na którym Ratzinger był obecny.
Beno2020.01.23 19:07
sorry: przerwał milczenie, (nie myślenie).
Ewa2020.01.23 17:46
Kluczycie i wijecie się jak węże, zeby przypadkiem nie podpaść Franciszkowi, chociaż sam Benedykt powiedział, ze potrzeba odważnych biskupów w obronie naszej wiary i kościoła. Wy polscy biskupi jesteście niewirzący i tchórze, a Chrystus kazał wam mówić tak-tak, nie-nie, a wy brniecie w kłamstwa i nie wiecie komu służyć.
ect2020.01.23 19:33
To niekoniecznie polscy biskupi, wielu biskupów mieszkających w Polsce ma inne korzenie jak polskie.
Jim2020.01.23 17:37
Dziękuję za mądry głos