05.12.19, 08:05

Kto wejdzie do królestwa Bożego?

1. czytanie (Iz 26, 1-6)

Naród sprawiedliwy, dochowujący wierności wejdzie do królestwa Bożego

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

W ów dzień śpiewać będą tę pieśń w ziemi judzkiej:

«Miasto mamy potężne; on jako środek ocalenia umieścił mur i przedmurze. Otwórzcie bramy! Niech wejdzie naród sprawiedliwy, dochowujący wierności; jego charakter stateczny Ty kształtujesz w pokoju, w pokoju, bo Tobie zaufał.

Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze, bo Pan jest wiekuistą skałą! Bo on poniżył przebywających na szczytach, upokorzył miasto niedostępne, upokorzył je aż do ziemi, sprawił, że w proch runęło; podepczą je nogi, nogi biednych i stopy ubogich».

 

Ewangelia (Mt 7, 21. 24-27)

Kto spełnia wolę Bożą, wejdzie do królestwa niebieskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego ojca, który jest w niebie.

Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.

Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. i runął, a upadek jego był wielki».

Komentarze

Po prawej Ty po lewej ja2019.12.6 14:38
Jak kto kto? Dobrzy, uczciwi ludzie bez względu na kolor skóry, wyznanie, orientację seksualną, przynależność narodową czy tożsamość płciową. Na tych co by chcieli zamykać innych ludzi w obozach, palić na stosach, deprecjonować, rozstrzeliwać, poniżać i nazywać zarazą jak za III Rzeszy czekają kociołki ;) Właściwie to Fronda cała ma już własny open space w piekle za propagandę, którą próbuje szerzyć.
andrzejhahn32019.12.5 15:37
UWAGA...........JEST TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNYCH LUDZI................wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
Andrzej 2019.12.5 8:24
Święte słowa naszego Pana. Boże błogosław w dniu dzisiejszym nam, naszym rodzinom, znajomym. Bądź miłosierny dla ludzi którzy w swojej ślepocie Ciebie, Twój majestat obrażają.
Chory Portier2019.12.5 8:17
Keller-Krawczyk, ateista, pedał, cynik i frustrat, domniemany geniusz naukowy jeszcze nie bluznął tu swoim łajnem? Pewnie śpi. Albo musi doczytać, co to takiego "Królestwo Boże".