24.11.14, 21:18Kubuś Puchatek dostanie ubranko na dolne części ciała (fot. Wikipedia)

Kubuś Puchatek dostanie ubranko na dolne części ciała

Na początku listopada pisaliśmy na Fronda.pl o kłótni, do której doszło w Tuszynie za sprawą... Misia Uszatka i Kubusia Puchatka. Część tuszyńskich radnych zaprotestowała przeciwko nazwaniu placu zabaw dla dzieci imieniem Kubusia Puchatka, bo bohater bajek... nie ma majtek. Zaproponowali za to, by plac nazwać imieniem Misia Uszatka, bo to przecież w tuszyńskim Semaforze powstała bajka o jego przygodach.

Radni podkreślali ponadto, że Miś Uszatek ma majtki. I dodawali, że tak naprawdę nie wiadomo, jakiej płci jest Kubuś Puchatek, bo ten przecież w okolicach genitaliów nic nie ma.

Na wątpliwości radnych z Tuszyna, jak donosi portal Mamadu.pl, odpowiedzieli rysownicy z Winnipeg w Kanadzie, którzy zaproponowali stworzenie strojów dla bohatera bajek. I to zarówno damskich, jak i męskich.

„Winnie jest rysunkowym niedźwiedziem, który nie nosi spodni, ale chciałbym zauważyć, że lubiane postaci z filmów Disneya, Kaczor Donald oraz Chip i Dale, są również pozbawione spodni, Myszka Miki nie nosi koszulki, a Tony the Tiger z reklam amerykańskich płatków zbożowych jest właściwie goły. Czy te postaci też mają być zakazane? Winnipeg jest tolerancyjną i otwartą społecznością i mam nadzieję, że Winnie nadal będzie uczyć dzieci uprzejmości i przyjaźni” - napisał w oświadczeniu dla CBC (cytowanym przez Mamadu.pl) burmistrz Winnipeg Brian Bowman.

Ciekawe, co na oświadczenie burmistrza Winnipeg powiedzą tuszyńscy radni. Być może nie usatysfakcjonuje ich fakt, że rysownicy stworzą ubranka dla Kubusia Puchatka w wersji żeńskiej i męskiej. Bo to będzie oznaczało, że misiowi można zmienić płeć w kilka chwil, nakładając po prostu inne ubranko?

aPo/Mamadu.pl

Komentarze

anonim2014.11.24 21:29
Tyle, że o ile spódniczka (oprócz szkockiego kiltu) jednoznacznie wskazuje na płeć, to spodenki już nie...
anonim2014.11.24 21:39
Działania przeciw naturze zaowocowały chorobą szalonych krów, kiedy to te biedne roslinnożerne zwierzeta zaczęto karmić maczką zwierzecą. Warto zauważyć, że choroba ta powstała najpierw w umysłach ludzkich a potem przeniosła się na zwierzeta... Dlatego też dla pewnych alergii trzeba mieć dziś wiele zrozumienia. Sami je powodujemy. I nie są one bez podstaw.
anonim2014.11.24 21:53
Na zimę koniecznie trzeba go "ogacić" czyli ubrać w gacie, jak to dziś przekonywał pewien mędrzec w TV Bo to rzeczywiście coś nie tak aby chodzić w koszuli bez gaci i tę pierwszą jeszcze trzymać może w zębach... No może jeszcze 2-latek...;-)
anonim2014.11.24 21:55
Kontrowersyjna radna (zreszta dyrektorka liceum) nie jest juz radna ,na szczescie.
anonim2014.11.24 22:04
Droga redakcjo - po co myszce Miki koszulka? Męskie cycki trafiły na indeks?
anonim2014.11.24 23:10
Każdy kto uważnie zapoznał sięz merytorycznymi uwagami tej radnej dostrzeżę, żę doszywanie ubranka, do odwracanie uwagi od sedna sprawy .Tu chodzi o coświęcej. Już jako dziecko byłem niechętny wobec tej bajki, bo byłą jakaśtaka... dziwna. Trudno było odróżnićpłcie bohaterów. Nigdy nie słyszałem o jakichś zarzutach wobec kubusia puchatka, ale jak, ktoś mnie spytał, czy słyszałem o aferze nt. Kubusia puchatka, to nie znając zupełnie kontekstu, pierwsze co mi przyszło do głowy, to wspomnienie dziecięcych niechęci i wątpliwości. Teraz nazwałbym to problemem orientacji seksualnej, wtedy, nie wiedziałem jak to nazwać...
anonim2014.11.25 5:06
Ciekawe,że w czasach narodzin Kubusia Puchatka nie zgłaszano takich wątpliwości;seksualizacja świata bajek zatacza coraz większe kręgi...A Maleństwo kangurzycy jakiej jest płci?Osiołki z zoo się kłaniają.....
anonim2014.11.25 8:36
Przecież Kubuś Puchatek to nie Kubuś tylko Fredzia. Fredzia Phi Phi w dodatku. Winnie to skrót od żeńskiego imienia Winnipeg - pluszowej niedźwiedzicy autora. Autorem tegoż nie jest Disney, ale Allan Alexander Milne. Ludzie poszperajcie trochę nim zaczniecie pisać głupoty.
anonim2014.11.25 8:49
Powinni wybrać Misia Uszatka. Nie z powodu gaci czy ich braku, ale właśnie dlatego, że jest nasz, że zaraz go wszyscy zapomną, i że puchatkowych placów zabaw na świecie jest od groma i kolejnego ludzkości już nie potrzeba. A jeśli już ma być Puchatek, to lepiej niech to będzie ten oryginalny A. A. Milne, a nie wycukierkowana, napompowana jak balon reinterpretacja Disneya. Poza tym teraz trzeba będzie zapłacić Amerykanom za prawa autorskie - czy nie szkoda tych pieniędzy? Już lepiej byłoby poczekać, aż prawa wygasną - a to chyba nastąpi dopiero za 12 lat. :D
anonim2014.11.25 9:17
Czy ci radni nie mają poważniejszych problemów od ubrania Kubusia Puchatka, czy ich gmina/powiat nie ma długu który należy spłacić, czy nie powinni zadbać o lokalnych przedsiębiorców? Może teraz prawdziwe zwierzęta powinny nosić ubrania, aby nie deprawować dzieci, albo nie kopulować w miejscach publicznych vide osły w zoo.