04.03.19, 12:00Paweł Kukiz, fot. Piotr Drabik, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia, zdj. edyt.

Kukiz pozywa dziennikarkę ,,Newsweeka'' Tomasza Lisa

Paweł Kukiz idzie do sądu przeciwko dziennikarce ,,Newsweeka''. Idzie o artykuł Aleksandry Pawlickiej, która w tygodniku Tomasza Lisa określiła Pawła Kukiza mianem ,,populisty, pieniacza, antysystemowca, przeciwnika Unii Europejskiej, marzącego o wygranej w eurowyborach''.

,,Oświadczam, że nigdy nie byłem przeciwnikiem Unii Europejskiej i nigdy nie dążyłem ani nie dążę do Polexitu. Kukiz'15 jest zwolennikiem reformy Unii. Wzmocnienia roli Parlamentu Europejskiego, ograniczenia roli "arystokracji brukselskiej" w postaci np. KE, zakończenia dominacji Francji i Niemiec w ramach UE i RÓWNOUPRAWNIENIA wszystkich państw członkowskich Unii choćby poprzez równe dopłaty dla rolników czy równe prawa dla mikroprzedsiębiorców przy równoczesnym ukróceniu praw korporacji i banków.

Jesteśmy również zwolennikami odbiurokratyzowania Unii'' - napisał w odpowiedzi Paweł Kukiz.

Jak stwierdził, jego ugrupowanie wystąpi przeciw Pawlickiej na drodze sądowej. ,,Mam nadzieję, że była to ostatnia szarża w wykonaniu pracownicy pana Lisa'' - dodał Kukiz.

Polityk dodał też, że w żadnym wypadku nie marzy o zwycięstwie w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

,,Co do marzeń - musiałbym być niespełna rozumu, gdybym choc przez chwilę pomarzył o zwycięstwie w wyborach europarlamentarnych :-) Nawet artystyczna dusza ma w sobie na tyle pragmatyzmu, że doskonale zdaje sobie sprawę, iż 2-5 europarlamentarzystów K'15 byłoby ogromnym sukcesem a np. 10 w obecnej sytuacji jest już nieosiągalne'' - stwierdził.

bb/facebook

Komentarze

Michal2019.03.4 23:57
od wódki rozum krótki Stare polskie porzekadło
v2019.03.4 20:29
zydowka rasowa
Jozin z Bazin2019.03.4 16:59
M. Błaszczakowa czy to wasza podobizna z tym pieprzem przy nosie ?
anonim2019.03.4 18:10
Bazin, Bazin, jak to się stało, że z Tworek wypuścili.
anonim2019.03.4 14:09
Paweł przestań pić, przecież to twoi koledzy palili flagę unii europejskiej
HymnPOstKOmuchów i folksdojczów2019.03.4 12:38
https://www.radiozet.pl/Muzyka/Ewa-Kopacz-i-wpadka-z-dinozaurami-parodia-w-wersji-piosenki-reggae-przerobka-wideo Bezcenne. Podejrzewam że to nie żadna wpadka tylko wnikliwa analiza sytuacji wyborczej POstKOmuchów i folksdojczów i świadome skierowanie przekazu do infantylnych półgłówków i ciężkich idiotów jako potencjalnych wyborców . Co wcale nie odbiega od przeciętnej dotychczasowego elektoratu POpaprańców