03.03.17, 17:40Fot. Beemwej via Wikipedia, CC 4.0 / Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Kukiz z Korwinem-Mikke będą dwa bratanki

W tygodniku „Do rzeczy” pojawił się wywiad z Pawłem Kukizem. Jak się okazuje – poza krytyką PiS zapowiada także współpracę z partią Korwina-Mikke.

Kukiz twierdzi, że PiS i PO to… to samo zło:

Ten system wytworzył taką mentalność: czarne albo białe. Zero-jedynkowość. To jest dalszy ciąg komuny, tyle, że zamiast jednego PZPR-U mamy dwa, które naparzają się między sobą”

Zapytany o koalicję Kukiz’15 z PiS w kolejnych wyborach stwierdził, że nie wie, czy Kukiz w ogóle do Sejmu wejdzie:

Wystarczy bowiem, żeby PiS podniósł próg frekwencyjny czy wprowadził ordynację mieszaną, aby prawdopodobieństwo kolejnej dla nas kadencji było znikome” - twierdzi lider Kukiz’15 i dodaje:

Są takie miejsca, gdzie zawiązują się koalicje wolnościowców, narodowców, różnych sił antysystemowych. Takim przykładem jest Gdańsk z naszą posłanką Magdą Błeńską. Współpracę z korwinistami traktuję jako swego rodzaju doświadczenie, próbę. Wychodzę w ten sposób wychodzę naprzeciw oczekiwaniom sporej grupy młodych ludzi, nastawionych antysystemowo, którym blisko zarówno do Kukiza, jak i do Korwin-Mikkego. Chcę sprawdzić, jak ta współpraca zafunkcjonuje w kontekście wyborów samorządowych i czy jest sens kontynuować ją później w wyborach parlamentarnych”

dam/Do Rzeczy,Fronda.pl