Francuska policja coraz częściej musi zmagać się z oznakami uwielbienia dla islamskiego mordercy. Najczęściej przejawia się ono w grafitti – w ostatnich dniach odnaleziono takie w kilku miejscach w okolicy paryskiego dworca Gare du Nord. Specjalna brygada „Tags” stwierdziła, że wszystkie grafitti były podpisane „Asto” i zawierały angielskie napisy  „I love Mohamed Merah” (Kocham Mohameda Meraha). Policja ustaliła, że autorami tych „dzieł” jest grupa nazywająca siebie „Bkings”. Zatrzymano już należącego do grupy muzułmanina, prokuratura oskarżyła go o „zniszczenie mienia i apologię zbrodni”.

 

Napisy głoszące chwalę islamskiego zabójcy pojawiły się także w Tarbes i Fréjus na południu Francji. W Tarbes na murze domu namalowano płonący samochód z podpisem: „Byłeś mężnym rycerzem islamu. Pokonałeś syjonistyczne gówno i fałszywych muzułmanów. Zginąłeś z bronią w ręku. Oddaję ci cześć Mohamedzie, mój bracie, przyjacielu… Spoczywaj w pokoju”.

 Napisy wykonane czarną farbą ukazały się także w Sartrouville w regionie paryskim. Na tamtejszych ścianach napisano m.in. „Niech Żyje Merah”, przeczytać można było również wulgarne sformułowania szkalujące policję oraz  obelgi pod adresem Nicolasa Sarkozyego i Marinne Le Pen.

 

Okazuje się, że czyny Mohameda Meraha zasiały we wspólnocie muzułmanów we Francji nie tylko odrazę, horror i konsternację, jak przekonywali ich przywódcy, ale również entuzjazm. Wizja Mohameda zabitego przez francuskich policjantów, męczennika Allaha, prowadzącego świętą wojnę, coraz szybciej rozprzestrzenia się i zyskuje zwolenników. Widać to szczególnie w dzielnicach zamieszkałych przez arabskich imigrantów i na portalach społecznościowych. 

Darmowy dziennik “20 Minutes” poinformował, że człowiek noszący to samo imię i nazwisko co zabójca z Tuluzy, otrzymał na Facebooku od 12 letniej dziewczynki gratulacje “za zabicie czterech Żydów”, a w ciągu dwóch godzin dostał 70 zaproszeń od osób, proszących go o przyjęcie do grona przyjaciół. Również w mieście Rouen w jednym z liceów zawieszony został nauczyciel języka angielskiego. Zaapelował on do uczniów o minutę ciszy ku czci Mohameda Meraha. Większość z nich opuściła wówczas salę.

 

na posstawie pch24.pl

Czytaj więcej: http://www.pch24.pl/mohamed-merah-superstar,1749,i.html#ixzz1s6ZwUmpZ