26.10.19, 08:00

Kurator Nowak: Ideologia gender jest obrzydliwym oszustwem

"Ideologia gender już u samego fundamentu oszukuje człowieka, wskazując mu tylko i wyłącznie jedną sferę ludzkiego życia, w którą powinien się angażować, czyli w seksualność" - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Na antenie "Aktualności dnia" "Radia Maryja" Nowak mówiła o horrendalnie obrzydliwej akcji "Tęczowego Piątku", którą inspirowane przez światowe lobbies i masonerie organizacje próbowały wtłoczyć siłą do polskich szkół.

"Czym jest wchodzenie ideologii gender do szkoły? Właśnie tym, że – w sposób obrzydliwy – zwolennicy środowisk LGBT kompromitują słowo „tolerancja”, mówiąc, że afirmację homoseksualizmu i innych orientacji seksualnych należy dzielić osoby według ich poczucia seksualności" - powiedziała kurator Nowak.

"Wyraźnie podkreślam – każdy uczeń zasługuje na szacunek. Nie wyróżnia się jednych uczniów po to, żeby innych zdyskredytować. To nie ma miejsca i nie może mieć miejsca w szkołach. Szkoła jest miejscem, gdzie mówimy o tym, jak bardzo pragniemy dobra dla dziecka, czyli wychowujemy go i kształcimy ku wartościom, pokazujemy im piękny świat" - dodała.

Ideologia gender, pchając człowieka wyłącznie ku seksualności, "niszczy, zabiera wolność i skazuje na niewolnictwo" - stwierdziła.
" My się na to nie zgadzamy. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo do swojego rozwoju i wykorzystywania siebie, jako osoby, która zasługuje na szacunek" - dodała Nowak.

bsw/RadioMaryja.pl

Komentarze

Tęczowy Heretyk2019.11.16 17:10
Fakt, Ideologia Gender jest wielkim oszustwem. Głównie dlatego, że nie istnieje, mamy tylko NAUKĘ gender zajmującą się płcią społeczną.
Maria Blaszczyk2019.10.28 12:03
Pani kurator Nowak jest jak ten komunizm. Sama stworzyła sobie problem, a teraz bohatersko z nim walczy. Najbardziej mnie zdumiewa ta obsesja na punkcie seksu. Ja rozumiem resentyment, gdy ktoś wyznaje religię, która narzuca bardzo duże ograniczenia na tę sferę życia, a inni tego nie robią. Ale bez przesady. To, że komuś religia nie zabrania uprawiać takiego czy innego rodzaju seksu, nie znaczy, że już na nic innego nie ma czasu. Poważnie, to jest coś, co angażuje uwagę przeciętnego lewaka w jakimś ułamku procenta tego, czym on się zajmuje... Dopiero co czytaliśmy po 5 tekstów dziennie o lewaczce Grecie, która ani słówkiem o seksie się nie zająknęła. Problemem było, że zajmuje się ekologią. Obok wypowiedzi pani kurator Nowak wisi tekst, że jak to tak, czemu lewacy nie popierają mordercy kobiet i dzieci, w tym nienarodzonych, jako bohatera narodowego. Sam Tęczowy Piątek również seksem się nie zajmował, tylko zjawiskiem dyskryminacji... Itd. Zdaje się, że lewica zajmuje się tysiącem rzeczy, a to pani kurator Nowak w kółko gada o seksie.
Michał Pasierb 2019.10.27 15:40
Rozumiem, że można napisać najwyżej komentarze kilkuzdaniowe dla zabawy,żeby wyrazić krótko swoje zdanie,czy ,żeby nie zapomnieć do czego służy klawiatura...ale żeby z uporem maniaka wklejać jakieś rzeczy na cały monitor w celu przekonania kogoś do swojej racji- oczywiście jako jedynej słusznej opcji- tego nie zrozumiem nigdy. Według mnie szkoda zachodu...Jeśli ktoś ma obrany system wartości, wg którego żyje to na nic się zda wklejanie całych elaboratów w celu przekonania go do czegoś; to czynność całkowicie bezsensowna. No chyba, że to praca ...każdy zarabia na chleb, tak jak umie...
Moly2019.10.26 21:11
Z iloma transgeneder osboami p. kurator rozmawiala. Czy zna ich aspiracje, marzenia. Potrzeby?Jej praca powinno byc ochraninaie dzieci; kultywowanie kooperacji. Glosy nacechowane kompletnym brakiem szacunku i wiedzy sa coraz glosniejsze. Takie glosy mozna uslyszec w wielu miejscach na swiecie, jestem pewna. Ale to margines i naleza do"budki z piwem". Jedna co daje nadzieje to ze mlodziez ( lub jej czesc) maja ja w glebokim powazaniu takie manifesty werbalnej agresji. I mam nadzieje ze takie wypowiedzi szybciej rozgrzeja w nich ducha spawiedliwosci spolecznej. Zakladam sie juz dizsiaj: za rok bedzie wiecej piatkow i beda bardziej popularne. Az ktoregos dnia: juz nie beda potrzebne.
Tolerancyjna ale...2019.10.28 20:13
Wprowadzenie tych piatkow nie ma sluzyc nauki tolerancji, tylko to jest przygotowanie do zalegalizowania pedofilii. Moja siostra jest lesbijka, I mam przyjaciol homoseksualistow, wiec nie hejtujcie, ze nie jestem tolerancyjna, ale prawda jest taka, ze srodowiska LGTB sa wykorzystywane przez tych na gorze.
Filip2019.10.26 20:17
Ależ oczywiście! Opowiadanie o istnieniu jakiejś "ideologii gender" to obrzydliwe oszustwo"! Służy straszeniu (wybaczcie mi) prostaczków, którzy na przykład nie wiedzą, że homoseksualizm jest stary jak rodzaj ludzki, a tolerancja dla niego wzrasta wtedy, gdy zwiększa się jakaś populacja na niewielkiej przestrzeni jak np w starożytnej Grecji czy w średniowiecznej Japonii, gdzie i dziś to normalna sprawa.
stop dewiantom2019.10.26 19:52
I znowu piszą tutaj wyznawcy fekalianizmu .
stan2019.10.26 18:16
Dawniej w szkołach uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności, byli uczeni zasad dobrego wychowania, miłości do Ojczyzny i ludzi. Obecnie wiedza jest nieistotna. Zastępuje ją seksualność. Seksualność ma rządzić dziećmi. "Tęczowa zaraza" chce zrobić z ludzi zwierzęta n- przedszkolaki mają obwąchiwać swoje pupy i po zapachu rozpoznawać się - czyż nie jest to zachowanie zwierząt w czasie rui?. Seks od najmłodszych lat ma być w życiu dziecka celem nr 1? Efekt "postępowych" już jest widoczny. Kiedyś ludzie posługiwali się umysłem i nawet niewykształceni wiedzieli jak głosować. Obecnie ci "wykształceni z dużych miast" (jak twierdzi PO i jej media) nie potrafią logicznie myśleć i zamiast na kandydatów głosują na logo. Czy kojarzy się im ten znak w jakiś sposób z seksem? "Tęczowa zaraza" zamiast głowy ma seks na głowie i dlatego tak myśli. Kuratorzy wszystkich województw powinni wziąć przykład z tej pani.
Filip2019.10.26 20:24
Dawniej, to znaczy kiedy? Wtedy, kiedy nawet "niewykształceni" wiedzieli, że trzeba głosować na rząd? A ponadto... Czyżby ci kazano obwąchiwać jakieś pupy? Skąd takie pomysły?
stan2019.10.26 21:41
Dawniej - przed wojną. Tuż po wojnie był analfabetyzm, a mimo to ludzie zamiast głosować tak, jak chciał komunistyczny rząd, zagłosowali 3XNIE. Pupy nawzajem sobie obwąchiwały dzieci w przedszkolu niemieckim (pisał o tym p.Srokowski w "WG"). W Polsce postępowe pisarki napisały już kilka lat temu dzieciom książki o "cipkach" i "siusiakach" - jak widzisz Polska jest "na czasie" i "na kursie". Tęczowa zaraza u nas się zadomawia, jeszcze nie poszła na całego.
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ???2019.10.26 12:29
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. Prawda o "polskim geju". W jakim miescie jesteś "polski geju"? No powiedz, napisz. Tego nie zrobisz bo się boisz, że ktoś o szczegóły zapyta. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! TU JESTEŚ: 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. - 𝐬𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐛𝐚 - 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE JEST "PREMIER" BIEDROŃ" ??? GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
anonim2019.10.26 11:39
obrzydliwym oszustwem jest to że księża podają się za łączników między Bogiem!
KrojeSalceson2019.10.26 10:46
KATOLICYZM JEST OBRZYDLIWYM OSZUSTWEM! Jezus nigdy nie istniał!
Michał Jan2019.10.26 14:55
Twój rozum nigdy nie istniał. W odróżnieniu od Jezusa Chrystusa.
stop dewiantom2019.10.26 19:50
Poczytaj zatem więcej , półgłówku lewacki .
b2019.10.27 17:19
Jesteś w błędzie.Istnienie Jezusa na ziemi jest niezaprzeczalnym faktem historycznych,tak samo jak Jego smierć na krzyzu.Poczytaj więcej....chyba,ze wygodniej Ci zaprzeczać ,żeby nie zmieniać swojego życia.Zdziwisz się po tamtej stronie rzeczywistości,ale może być zapózno.
2019.10.26 10:24
Ciotka Baśka znowu leków nie wzięła. Ale ona tak ma, ostatnio na imieninach wujka Staszka siedziała pod stołem i jadła z podłogi...
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.26 10:15
Nie ma czegoś takiego jak genderyzm, ty tępy, zdewociały babsztylu! Wrzucasz na coś, co nie istnieje.
Micha\305\202 Jan2019.10.26 14:56
Owszem - narzucanie tych bzdur siłą, jak najbardziej zasługuje na końcówkę nie -yzm, a -izm.
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.26 8:52
Wiedza naukowa dla PiSich blachar: Gender (ang. gender, czyt. dżender; płeć kulturowa, płeć społeczna, płeć kulturowo-społeczna, płeć/rodzaj, czasami także jako płeć psychologiczna lub psychiczna[1][2]) – zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci[3]. Jest to suma cech osobowości, stereotypów i ról płciowych, rozumianych w danym społeczeństwie jako kobiece lub męskie, przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w zakresie danej kultury w drodze socjalizacji, niewynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała między płciami, czyli dymorfizmu płciowego. Gender, czyli kulturowy składnik tożsamości płciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie się, odgrywanie i powtarzanie zachowań innych osób tej samej płci. Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp. Gender odróżnia się tym od płci biologicznej (ang. sex), czyli sumy cech fizycznych i zachowań seksualnych wynikających z odmiennych funkcji i ról obu płci w procesie rozmnażania płciowego[4]. Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): "gender odnosi się do społecznie skonstruowanych cech kobiet i mężczyzn – takich jak normy, role i relacje między grupami kobiet i mężczyzn oraz między nimi. Różni się ona w zależności od społeczeństwa i może podlegać zmianom. Chociaż większość ludzi rodzi się albo jako mężczyźni, albo jako kobiety, uczy się ich odpowiednich norm i zachowań – w tym sposobu, w jaki powinni współdziałać z innymi osobami tej samej lub przeciwnej płci w gospodarstwach domowych, społecznościach i miejscach pracy. Kiedy jednostki lub grupy nie pasują do ustalonych norm płci, często spotykają się z napiętnowaniem, praktykami dyskryminacyjnymi lub wykluczeniem społecznym."[5][6] Stosowanie słowa gender do określenia kulturowo nabytych różnic między kobietami i mężczyznami zapoczątkował John Money, który w roku 1955 w swojej publikacji użył sformułowania gender role[7][8]. W kolejnych latach pojęcie było coraz częściej stosowane w literaturze z zakresu nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych. Obserwuje się też tendencję do poszerzania znaczenia słowa gender o biologiczne kryteria płci[8]. Studia wyższe i badania naukowe nad społeczno-kulturową tożsamością płciową prowadzi się na kierunku gender studies. Kierunek ten powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku. Obecnie można go odnaleźć również na uczelniach w Polsce.
Michał Jan2019.10.26 14:52
Opraw to sobie wszystko i ustaw na półce zamiast dawnych dzieł zebranych Lenina i krótkiego kursu historii WKP(B).
anonim2019.10.26 20:48
teczowe lajno znow pluje jadem
anonim2019.10.26 8:38
GENDERYŚCI = TERRORYŚCI !!!!!!!!!!!!!!!
Filip2019.10.26 20:19
Czyżby cię w zakrystii jakiś zgenderyzowany klecha terroryzował?
anonim2019.10.26 8:35
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019... r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Jarek2019.10.26 9:33
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU Austria podziękowała nam rozbiorami - ile lat w niewoli? - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU wrzesień 1939 - żołnierze Westerplatte oczekują na pomoc sojuszników - wała; 1943 rok Teheran - Churchil sprzedaje Polskę Rosji - w 2019... r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. Kto nam teraz podziękuje za heroizm? Jędraszewski z Głódziem i Rydzykiem!
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.26 8:31
Co ta wsiowa PiSiara może wiedzieć o gender? Ona nawet nie wie co to za pojęcie i z czego się wzięło, definicje czerpała od księdza😂
anonim2019.10.26 8:36
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.26 8:51
zamilcz pisi synu: Gender (ang. gender, czyt. dżender; płeć kulturowa, płeć społeczna, płeć kulturowo-społeczna, płeć/rodzaj, czasami także jako płeć psychologiczna lub psychiczna[1][2]) – zespół zachowań, norm i wartości przypisanych przez kulturę do każdej z płci[3]. Jest to suma cech osobowości, stereotypów i ról płciowych, rozumianych w danym społeczeństwie jako kobiece lub męskie, przyjmowanych przez kobiety i mężczyzn w zakresie danej kultury w drodze socjalizacji, niewynikających bezpośrednio z biologicznych różnic w budowie ciała między płciami, czyli dymorfizmu płciowego. Gender, czyli kulturowy składnik tożsamości płciowej, przekazywany jest poszczególnym jednostkom w sposób performatywny, czyli poprzez uczenie się, odgrywanie i powtarzanie zachowań innych osób tej samej płci. Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp. Gender odróżnia się tym od płci biologicznej (ang. sex), czyli sumy cech fizycznych i zachowań seksualnych wynikających z odmiennych funkcji i ról obu płci w procesie rozmnażania płciowego[4]. Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): "gender odnosi się do społecznie skonstruowanych cech kobiet i mężczyzn – takich jak normy, role i relacje między grupami kobiet i mężczyzn oraz między nimi. Różni się ona w zależności od społeczeństwa i może podlegać zmianom. Chociaż większość ludzi rodzi się albo jako mężczyźni, albo jako kobiety, uczy się ich odpowiednich norm i zachowań – w tym sposobu, w jaki powinni współdziałać z innymi osobami tej samej lub przeciwnej płci w gospodarstwach domowych, społecznościach i miejscach pracy. Kiedy jednostki lub grupy nie pasują do ustalonych norm płci, często spotykają się z napiętnowaniem, praktykami dyskryminacyjnymi lub wykluczeniem społecznym."[5][6] Stosowanie słowa gender do określenia kulturowo nabytych różnic między kobietami i mężczyznami zapoczątkował John Money, który w roku 1955 w swojej publikacji użył sformułowania gender role[7][8]. W kolejnych latach pojęcie było coraz częściej stosowane w literaturze z zakresu nauk społecznych, sztuki i nauk humanistycznych. Obserwuje się też tendencję do poszerzania znaczenia słowa gender o biologiczne kryteria płci[8]. Studia wyższe i badania naukowe nad społeczno-kulturową tożsamością płciową prowadzi się na kierunku gender studies. Kierunek ten powstał w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku. Obecnie można go odnaleźć również na uczelniach w Polsce.
Klara2019.10.27 8:18
Dlaczego minusujecie? Przecież to tylko cytat z wikipedii.
wer2019.10.26 16:15
Dumny duren -na leczenie zaburzeń
danuta2019.10.26 16:16
jeszcze bedziecie zalowac ze weszliscie w ta ideologie bo co innego byc gejem a co innego wlazic butami do szkol do dzieci i im w glowach mieszac chcecie z nich zbo//ow zrobic ?
jerzy2019.10.26 20:39
wsiowa pisiora ,tolerancja w/g dumnego geja
Maria2019.10.28 17:01
Cóż za arogancja! Ta Pani mówi nie tylko w oparciu o zasady chrześcijańskie, ale i etyczne, psychologiczne i pedagogiczne. Współczuję Panu, będę modliła się za Pana, pozdrawiam
Michał Jan2019.10.26 8:13
Od nikogo nie można wymagać takiego heroizmu, jaki przejawiał Emmanuel Kant (ruchy frykcyjne są ruchami niegodnymi filozofa), ale zgadzam się z Panią Kurator, że człowiek ma wznioślejsze sposoby na odróżnianie się od zwierząt niż li-tylko uprawianie seksu niereproduktywnego (aborcja i homo-).
Moly2019.10.26 20:51
Zwierzeta czesciej niz ludzi uprawaiaj seks produktywny. Dlaczegp okresy plodne sa jasna oznaczone