23.11.21, 16:39Screenshot Twitter MSWiA

Kuźmiuk: Czy establishment w UE zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji na granicy?

1. Polska pokazała w ostatnich tygodniach Europie i światu, że można skutecznie chronić swoich granic, będących także wschodnią granicą Unii Europejskiej, co jest poważnym ciosem w dotychczasową narrację establishmentu europejskiego, że nielegalnych imigrantów nazywanych często świadomie, uchodźcami, należy jednak przyjmować.

Dopiero później można decydować czy spełniają wszystkie warunki pozwalające na legalne pozostawanie takich osób w takim czy innym kraju członkowskim, a odsyłać ich do ojczyzny, dopiero jeżeli okazują się z jakiś powodów zagrożeniem.

Taka narracja obowiązuje w krajach Europy Zachodniej od słynnej fali imigracyjnej z lata 2015 roku i słynnego „herzlich wilkommen” Angeli Merkel i dopiero obrazy szturmu imigrantów na granicy białorusko-polskiej i twarda obrona tej granicy przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, oraz żołnierzy Wojska Polskiego, często własnymi ciałami, złamały ten sposób myślenia.

Widać to po fali poparcia zwykłych ludzi z krajów Europy Zachodniej na portalach społecznościowych, podziwu, uznania i podziękowań dla służb mundurowych i polskiego rządu, za to, że pokazuje Europie jak się powinno to robić.

2. Ale to co się stało w poprzedni poniedziałek na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej, to zaledwie jedna wygrana „bitwa”, od tego momentu reżim Łukaszenki zmienił taktykę i teraz atakuje granicę, przygotowanymi przez białoruskie służby mniejszymi grupami imigrantów na całej ponad 180 kilometrowej granicy.

Ba Łukaszenka publicznie mówi, że jego służby będą pomagały imigrantom, aby ci dostali się do wymarzonych Niemiec i powtarza w mediach propozycję aby ten kraj przejął przynajmniej 2 tysiące imigrantów (oficjalnie zdementowanej przez ministra spraw wewnętrznych ustępującego niemieckiego rządu).

Pojawiły się także informacje, że w związku z „wysychaniem” strumienia imigrantów z Bilskiego Wschodu, białoruskie służby zamierzają teraz sprowadzać imigrantów z Afganistanu i Uzbekistanu, co oznaczałoby, że białorusko-polska, granica będzie atakowana z ich użyciem jeszcze przez wiele miesięcy.

3. Coraz częściej powtarzane są przy tej okazji informacje, że kryzys migracyjny wywołany przez białoruski reżim jest przykrywką dla przygotowywanej od miesięcy przez Putina operacji wojskowej „uporządkowania” sytuacji na Ukrainie.

Miałoby to oznaczać ostateczne zaanektowanie przez Rosję obwodów Donieckiego i Ługańskiego (teraz na tym terytorium są tzw. ludowe republiki zarządzane przez separatystów), a w konsekwencji także trwałe zawrócenie Ukrainy z drogi do UE i do NATO.

Świadczy o tym z jednej strony gromadzenie wojsk rosyjskich wzdłuż granicy rosyjsko-ukraińskiej, z drugiej inspirowanie przez rosyjskie służby niepokojów na samej Ukrainie, do czego ponoć zaangażowano ludzi związanych z poprzednimi prezydentami tego kraju Poroszenką i Kuczmą.

4. Z powagi sytuacji na wschodnich rubieżach UE i NATO, nie zdaje sobie sprawy lewicowo-liberalny establishment w UE, który konsekwentnie atakuje kraje, które tylko przy pomocy własnych sił i środków, bronią zewnętrznych granic Wspólnot Europejskich.

Na przykład przeciwko Polsce i Węgrom w Parlamencie Europejskim uchwalane są całymi seriami rezolucje potępiające ich rządy tylko za to, że realizują programy wyborcze, dzięki którym partie je tworzące wygrały i to w sposób bezapelacyjny wybory parlamentarne, osiągając w swoich parlamentach, większości bezwzględne.

Z kolei Komisja Europejska z jednej strony popiera twardą postawę wobec nielegalnej imigracji, z drugiej domaga się zmiany prawa azylowego i działań humanitarnych wobec imigrantów, którzy znajdują się na terenie Białorusi i są wypychani na granicę przez służby specjalne tego kraju.

Co więcej wobec obydwu krajów, KE blokuje akceptację ich Planów Odbudowy, przy okazji wręcz ostentacyjnie łamiąc rozporządzenie, które precyzyjnie reguluje obowiązki stron, negocjujących jego ostateczny kształt.

Ostatnio KE zdecydowała się także wysłać do Polski pismo oznaczające tak naprawdę uruchomienie procedury wynikającej z tzw. mechanizmu warunkowości, mimo tego, że blisko rok temu na posiedzeniu Rady Europejskiej, zobowiązała się do powstrzymania się od takich działań do czasu rozstrzygnięcia przez TSUE, sporu z Polską i Węgrami o zgodność rozporządzenia opisującego ten mechanizm z Traktatami.

5. Wydaje się, że jest już najwyższy czas aby szefowie rządów krajów członkowskich na kolejnym posiedzeniu Rady Europejskiej, zwrócili uwagę KE i PE na powagę sytuacji na wschodniej flance i materializujące się tam zagrożenia i zażądali zaprzestania szykan wobec krajów, które wzięły na siebie cały ciężar ochrony wschodniej i południowej granicy UE.

To negatywne nastawienie KE i PE do rządów Polski i Węgier i wynikające z niego szykany, znacząco utrudniają rządom tych krajów prowadzenie skutecznych działań na granicach zewnętrznych UE i ich ochrony przed nielegalną imigracją.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

mateusz czwarty2021.11.24 7:23
Czy chłopek roztropek jakim jest towarzysz Kuźmiuk nie zaorał naszego rolnictwa godząc się na ,,wspólnym rynku ,, dawać konkurencji fory czyli trzykrotnie większe dopłaty niż polskiemu rolnikowi . I to obok chopsztaplera Czarneckiego ma być niekwestionowany autorytet pisowskiej Frondy .?
Anonim2021.11.23 22:19
Nie może zdawać sobie sprawy, bo dziennikarze zachodni nie zostali tam wpuszczeni, żeby poinformować o prawdziwej sytuacji na granicy !!!!!!!!!!!!!!!!!
matis892021.11.23 22:01
Tak, lewactwo z Ruskiej UE zdaje sobie sprawę i od lat finansuje ten islamsko-migrancki cyrk objazdowy. A lewacki PIS udaje zazkoczonego jak tow UE dzieje się od lat i teraz przyszła kolej na Polskę. To było oczywiste od lat, ale oczywiście PIS na nic nie jest przygotowany. Nawet na małą grupkę arabów opłaconych przez Niemcy i Putina.
Jak mogli? Jak mogli?2021.11.23 21:51
Ależ was to boli że Makrela i Makrą przywalili wam z plaskacza i ucięli temat na którym chcieliście budować wasze #muremzamundurem.
Yaroslav Spasitiel2021.11.23 19:05
Już podpisali rozbiory Polski. Do Wisły Rosja, od Wisły po Odrę Niemcy. Plus dwa wolne miasta: Lublin i Kraków.
Jarek2021.11.23 18:21
Już podpisali rozbiory Polski. Teraz to idzie.
Anonim2021.11.23 17:50
„Wszystko będzie policzone i przedstawione”. Białoruś żąda pieniędzy za utrzymanie migrantów /kresy pl
Hania z pomorskiego2021.11.23 17:45
nie, bo mają ,,dobry" przekaz niemiecki, który wskazuje, że Białoruś jest tym poszkodowanym, a Polska jest uzurpatorem.
ks. Bartołt2021.11.23 19:14
Siostrzyczko: raczej z Pomorskiego albo z Pomorza. Wielkie litery w nazwach regionów.
Hania z pomorskiego2021.11.24 8:51
mój nick, moja sprawa, a Tobie Niemcu, co do tego?
katolik2021.11.23 17:42
CHEMIA GENETYCZNA = ZASTRZYK ŚMIERCI
katolcka deratyzacja Polski2021.11.23 18:21
Konfederacja to idioci genetyczni na sluzbie Rosji
Anonim2021.11.23 18:25
Rosjanie się szczepią - to dobrze, czy źle?
Alojzy Cedzidło2021.11.23 19:03
Mało z nich się szczepi. A tak w ogóle Sputnik V nie jest szczepionką mRNA, o której tak trąbią foliarze.
zefirek2021.11.23 17:39
Niemcy z Rosją śpieszą się strasznie by rozwalić Polskę i region Trójmorza, bo za rok kiedy zajdą zmiany w Kongresie po wyborach w USA to będzie już za póżno na walkę z Polską i Europą Środkowo Wschodnią ! A za dwa lata po wyborach prezydenckich w Białym Domu na pewno zasiądzie Republikanin - to pewne, a wtedy zmienią się na pewno wektory polityczne USA. Na pewno nie będą tak przychylne jak do tej pory dla Niemiec i Rosji kiedy na tronie w Białym Domu zasiądzie Republikanin !! Czasu pozostało mało dlatego Kreml i Berlin tak mocno się spieszą !
Szczerbiec2021.11.23 17:32
rozsypał się jeden twór lewacki to i musi drugi twór lewacki yeabc zsrr i eu
Art2021.11.23 17:30
Ha ha ale żenada! Kuźmiuk uwierzył, że jest strasznie ważny. Będzie pouczał Unię, super. Szkoda, ze nie zauważył ze od roku głównym hamulcowym reformy prawa imigracyjnego dla całej Unii jest Polska. Dlatego zreszta nikt już w Unii nie pyta Pinokia o zdanie. Ba, dziś nawet mu pokazano drzwi, gdy chciał znowu plesc głupoty z mównicy parlamentu. PIS wstał z kolan w wpadł prosto do szamba. Gratulacje osiołki.
katolicka deratyzacja Polski2021.11.23 18:22
PO to niemiecka partia faszystowska jak NSDAP
Detonator2021.11.23 17:20
Masowa aborcja poprzedza wojnę. Co mówiła Matka Teresa? - Ano jeśli ludzie zabijają swoje dzieci, to co co powstrzyma ich aby nie pozabijali się sami? A na wschód od naszej granicy aborcja jest na masową skalę. Tam wojny będą teraz co i raz. To są wręcz prawa fizyki.
ak2021.11.23 17:15
"establishment" - dziwnie brzmi to słowo w ustach Kuźmiuka.
katolicka deratyzacja Polski2021.11.23 18:23
PO to niemiecka partia faszystowska jak NSDAP
Po 11 ...2021.11.23 17:15
Czy establishment w UE zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji w polskim sądownictwie?
katolicka deratyzacja Polski2021.11.23 18:26
PO to partia faszystowska
Anonim2021.11.23 18:26
Establishment w UE teź bywa roztargniony, a i części do wiertarek czasem też potrzebują.
Żydokomuna z jewro-kołchozu2021.11.23 17:02
...ZROBI WSZYSTKO by nie zdawać sobie sprawy.Przecież co najmniej połowa z nich bierze kasę od sorosów i jemu podobnych.
katolicka deratyzacja Polski2021.11.23 16:56
Ogladanie sie na Unie to zdrada Polski. Nie WOLNO dopuscic,zeby PUTIN zajal Ukraine,bo wredy jest po wszystkim.
matis892021.11.23 16:49
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''