18.08.19, 09:45Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Kuźmiuk: Podgrzewanie emocji i fake newsy- oto 'program' opozycji!

1. Wczoraj wicepremier Jacek Sasin oraz rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel na konferencji prasowej wezwali przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, do zaprzestania rozpowszechniania fake newsów przez polityków jego partii, którzy w ten sposób od dłuższego czasu prowadzą kampanię wyborczą.

Były rzecznik rządu premier Ewy Kopacz, poseł Cezary Tomczyk z rozmysłem zamieścił na portalu Twitter zdjęcie z 2018 roku przedstawiające składanie wiązanek kwiatów w Sejmie po osłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej śp. Lechowi Kaczyńskiemu ( jako pierwszy w związku z tym składał wiązankę jako członek rodziny Jarosław Kaczyński) , sugerując, że to składanie wieńców z tegorocznego Święta Wojska Polskiego.

Zdjęciu towarzyszył złośliwy komentarz o tym jakie to „porządki” panują w obecnej Polsce ,że wiązankę podczas takiego święta składa Jarosław Kaczyński przed prezydentem RP, marszałkami Sejmu i Senatu , a także przed premierem.

Mimo tego ,że internauci natychmiast wyłapali ten fake news i wielu z nich apelowało do posła o usunięcie tego zdjęcia i komentarza , przez wiele godzin wisiało ono na Twitterze, „przekazywało go dalej” wielu posłów Platformy i oficjalne portale tej partii i klubu parlamentarnego, a także zaprzyjaźnieni z tą partią dziennikarze (np. Tomasz Lis).

Dopiero po kilkudziesięciu godzinach , poseł Tomczyk napisał twitta, w którym nie tylko na przeprosił za oczywisty fake news, tylko stwierdził ,że został źle zrozumiany, bo zdjęcie jest wprawdzie z 2018 roku ale „porządek rzeczy w naszym państwie niestety przedstawia się w tej kolejności”.

2. Z kolei były prezydent Lech Wałęsa, który od wielu lat wspiera Platformę ( jego syn Jarosław Wałęsa startuje tym razem z 2 miejsca listy tej partii do Sejmu), zwołał konferencję prasową pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej i ni mniej ni więcej tylko zapowiedział „ wojnę domową w Polsce” , w domyśle jeżeli nadchodzące wybory parlamentarne nie potoczą się po jego myśli ( a więc jeżeli wygra je Prawo i Sprawiedliwość).

Zaapelował to towarzyszących mu osób o zaangażowanie się w nadchodzące wybory użycie wszelkich dostępnych sił i środków ,żeby odsunąć rządzące Prawo i Sprawiedliwość od władzy, bo inaczej zrealizuje się jego wcześniejsza zapowiedź.

Jeżeli „wojnę domową” w Polsce zapowiada laureat Pokojowej Nagrody Nobla i to w sytuacji kiedy za naszą wschodnią granicą wojna domowa się toczy ( wprawdzie z dużym udziałem Rosji ) i już przyniosła tysiące zabitych i rannych i ogromne zniszczenia, to naprawdę najwyższy czas na otrzeźwienie totalnej opozycji i choćby odcięcie się kierownictwa Platformy o tego rodzaju wypowiedzi.

3. Ale ta kampania fake newsów i podgrzewania emocji jest na rękę Platformie i innych partii opozycyjnych, ponieważ nie mają programu, z którym można byłoby pójść do wyborców i przekonać ich do głosowania na obecną opozycję.
Wprawdzie Platforma na kolejnych swoich konwencjach próbowała takie zręby programu ogłaszać ale były one bardzo źle przyjmowane przez opinię publiczną , a sondaże opinii publicznej po ich prezentacji zamiast rosnąć , spadały.

Tak było wtedy kiedy Grzegorz Schetyna zapowiadał likwidację CBA. IPN i urzędów wojewodów, powtórzyło się to wtedy kiedy zaprezentowano w 4 czerwca w Gdańsku 21 punktów zmierzających do rozmontowania państwa polskiego, wreszcie nawet zwolenników Platformy zdumiał nawet tzw. sześciopak Schetyny.

Znalazła się w nim między innymi zapowiedź dopłaty 500 zł do wynagrodzenia każdego zatrudnionego, który ma je niższe od średniej krajowej , co oznaczałoby dodatkowe wydatki budżetowe rzędu kilkudziesięciu miliardów złotych rocznie, co jest propozycją całkowicie nierealną.

W polityce bowiem niesłychanie ważną rzeczą jest bowiem wiarygodność, a Platforma przez 8 lat rządzenia kompletnie ją straciła, więc teraz chcąc wrócić do władzy, postawiła na podgrzewanie emocji , także przy pomocy fake newsów.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

Jan Radziszewski2019.08.19 10:35
Sąd Boży obejmuje każde rozumne stworzenie. Sąd taki przed wiekami mieli Aniołowie z każdego Chóru Anielskiego. Sąd ich był skrajnie surowy, bo poznanie ich było pełne. Inaczej jest osądzony każdy stworzony człowiek. Inaczej jest osadzony grzech popełniany świadomie, a inaczej jest grzech popełniany nieświadomie. Jeden i drugi będzie musiał być odpokutowany jak nie na ziemi, to na pewno w czyśćcu. Kto świadomie sprzeciwia się Woli Bożej, kto nie dba o swoją duszę niszcząc ją tylko, ten otrzyma wyrok wiecznej pokuty, ten skazany będzie na wieczne męki, na piekło.
szcze na PiS i rydzykowi prosto w ryj2019.08.18 14:51
Podgrzewanie emocji i fake newsy na temat smoleńska! na tym PiS doszedł do koryta...
Prawojad2019.08.18 14:16
Samiście frondziarze fejkowcy.
bezlitosny internauta2019.08.18 12:25
W kwestii fake newsów Frondzie nikt i nic nie dorówna: http://web.archive.org/web/20160703140238/https://www.fronda.pl/a/naukowcy-potwierdzaja-znak-krzyza-zabija-zarazki,74375.html
Mateusz2019.08.18 11:53
Identycznie co flondra robi, przyganiał kocioł garnkowi.
Len2019.08.21 23:46
Wzór miedzynarodówki jest znany: W Niemczech wszystkie partie połączyły się w quasi-koalicję, aby zapobiec AfD. W Polsce dzieje się podobnie. Ile pieniędzy płynie w tle?
Urszula2019.08.18 11:45
A jaki program ma PiS poza rozdawnictwem naszych pieniędzy?
K.O2019.08.18 11:13
Jaki program????Jeszcze Angela nie dała im na piśmie co maja mówic Polakom.
Marian2019.08.18 10:48
PEDALY ZYWIA Y BRONIA .Z takim haslem idzie do wyborow opozycja
bezlitosny internauta2019.08.18 10:14
Polak przyszedł do restauracji De Dolle Joncker w holenderskim mieście Nijkerk. Chciał przeprosić za to, że kilka miesięcy wcześniej wyszedł z restauracji bez płacenia. Twierdzi jednak, że odnalazł Jezusa. Pieniędzy jednak nie oddał.
Polak Patriota2019.08.18 10:12
POLECAM PRZECZYTAĆ: https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/Towarzystwo_Chrystusowe_dla_Polonii_Zagranicznej_Zadamy_wycofania_skargi_kasacyjnej_przez_zakon_chrystusowcow/ "Ks. Roman B. – chrystusowiec – przez półtora roku więził i gwałcił trzynastoletnią Kasię. Został skazany prawomocnym wyrokiem w procesie karnym. Przyznał się do kilkudziesięciu stosunków seksualnych z dzieckiem. W procesie cywilnym sąd przyznał ofierze zadośćuczynienie za doznane krzywdy. Od prawomocnego wyroku zakon złożył skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Jeśli zostanie przyjęta, Kasi grozi konieczność zwrotu odszkodowania i pokrycie wysokich kosztów procesu, a także kolejny bolesny proces."
Kama2019.08.18 23:51
"Dumny geju"- to jest twój prawdziwy nick! A uzywany nick " Polak-Patriota" jest kłamstwem ! Tym nickiem Polaków obrażasz ! Nie jesteś Polakiem ,a tym bardziej patriotą! Jesteś Zydem, urodzonym w Polsce, starym SBkiem ! Dlaczego wstydzisz się swojego pochodzenia??? Piszesz w innym artykule, że nienawidzisz katoli i chętnie byś ich wszystkich zlikwidował!!! To straszne! Tak nie możemy tego zostawić ! Przecież to są groźby karalne ! Jak chcesz, to ci przytoczę artykuł i godzinę, gdzie pisałeś !