08.11.11, 12:00

Libicki: Czy PiS jest legalną partią? To zbada Seremet

- W medialnym zgiełku dotyczącym wyrzucenia Zbigniewa Ziobry i jego kolegów z Prawa i Sprawiedliwości umknęła wszystkim jedna - moim zdaniem - niezwykle istotna kwestia. Kwestią tą jest pytanie czy PiS jest partią demokratyczną? - pyta Jan Filip Libicki.

 

Senator Libicki przewiduje, że jeśli Sąd Koleżeński nie przywróci wyrzuconych z PiS ziobrystów, to prawdopodobnie odwołają się oni do sądu powszechnego. Wtedy będzie on musiał odpowiedzieć również na pytanie o legalność statutu PiS. 

 

Swoje opinie Libicki popiera własnym doświadczeniem jako członka zarządu partii. - Brałem przecież swego czasu udział w usuwaniu z jej szeregów Ludwika Dorna. Widziałem wtedy jak to działa i jak niewiele ma to wspólnego z demokratycznymi procedurami. Muszę zresztą przyznać wprost, że wtedy stchórzyłem – wyznaje Libicki. 

 

Senator Platformy doszedł do wniosku, że „wielce prawdopodobne, że PiS nie jest partią demokratyczną”. - A w związku z tym rejestracja jego statutu w obecnym kształcie może być rezultatem sądowej pomyłki. To się czasem zdarza. I jedyną drogą, żeby to sprawdzić jest złożenie stosownego wniosku to Trybunału Konstytucyjnego – przekonuje Libicki. 

 

- W dniu 3 listopada złożyłem na ręce Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, stosowny wniosek wraz z uzasadnieniem. Niech  zbada statut PiS-u i w zależności od występujących przesłanek skorzysta ze swych uprawnień, kierując stosowną prośbę do Trybunału Konstytucyjnego – konstatuje Libicki.

 

eMBe/Jfiliplibicki.salon24.pl

Komentarze

anonim2011.11.8 22:19
<p>Po co Fronda zamieszcza tego typu opinię?</p>
anonim2011.11.8 22:43
<p>Froda zamieszcza taki opinie aby nie było tu towarzystwa wzajemnej adoracji ślepego na resztę świata - kt&oacute;ry czasami ma inną opinię niż rzeczone towarzystwo.</p>
anonim2011.11.9 3:14
<p>Obawiam się ze niestety niepełnosprawność p. Libickiego sięga r&oacute;wnież m&oacute;zgu. Pojęcie partii demokratycznej obejmuje akceptację demokratycznych zasad organizacji państwa i jego ustroju a nie demokrację wewnętrzną.</p>
anonim2011.11.9 5:42
<p>judasz\' libicki\' iskariota</p>
anonim2011.11.9 6:02
<p>Czy tych ludzi coś opętało??? Panie Libicki, zajmij się pan konkretnymi problemami. <strong>Dziękuję Panom powyżej za wpisy</strong>. Widać nie wszyscy skundleli. Sam się zastanawiam, czy po wczorajszym głosowaniu i ustanowieniu niejakiej Nowickiej v.Marszałkiem Sejmu mam pisać Sejm, Premier, Marszałek dużą literą bo szacunku nie mam do nich żadnego. Głosujący za kandydaturą Nowickiej okryli hańbą Parlament, warto zapamiętać, że akuszerem był nie kto inny jeno Donald Tusk, zdrajca z 04.06.92. Historia mu kiedyś zapłaci.</p>