09.01.16, 19:45

L'Osservatore Romano mocno przeciwko imigrantom z Kolonii

Zbiorowe napady na kobiety w Kolonii to akt polityczny, protest przeciw naszemu światu i miejscu, jakie zajmuje w nim kobieta – uważa prof. Lucetta Scaraffia, redaktor naczelny do stałego kobiecego dodatku do watykańskiego dziennika L’Osservatore Romano. Wypowiadając się na łamach tygodnika Famiglia Cristiana nazywa ona sylwestrową napaść na kobiety agresją o podłożu kulturowym ze strony imigrantów, którzy nie chcą się poddać integracji, lecz przeciwnie, mają nadzieję, że narzucą nam własną wizję świata.

Zdaniem Scaraffii wydarzenia te pokazują, że międzykulturowość jest sprawą bardzo złożoną, a w jej centrum znajduje się kwestia kobieca. Aby sobie z tym poradzić, nie wystarczy tylko dobra wola – przyznaje watykańska felietonistka.

Dodajmy, że według ostatnich danych, na policję zgłosiło się już 379 kobiet, które w sylwestrową noc w Kolonii padły ofiarą zorganizowanych grup imigrantów 

bjad/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2016.01.10 10:50
>międzykulturowość jest sprawą bardzo złożoną, a w jej centrum znajduje się kwestia kobieca Feministki są wszędzie, także na Watykanie ;) Ale że wielokulturowość to kwestia złożona, to fakt.