31.10.18, 11:35zdj. screen Youtube

Lubnauer: Nie pozwólmy narodowcom zabrać naszych ulic!!!

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Polsat News przekonywała, że narodowcy chcą "zabrać" polskie ulice. Polityk zapewniła, że w Marszu Niepodległości udziału nie weźmie. Ma natomiast pewne oczekiwania od rządu co do Stulecia Niepodległości Polski. 

"Oczekuję od władzy, która ma wszelkie narzędzia, specjalną ustawę, środki, żeby zorganizowała Polakom takie obchody, które zostaną zapamiętane"- podkreśliła Lubnauer. 

"Nie pozwólmy na to, żeby 100-lecie niepodległości kojarzyło się z rasistowskimi napisami"- apelowała liderka Nowoczesnej, dodając, że na marsz na pewno nie pójdzie. 

Rozmówczyni Polsat News odniosła się także do stanowiska lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Włodzimierza Czarzastego. W ocenie Katarzyny Lubnauer, Czarzasty "nie rozumie konstrukcji koalicji", przez co robi duży błąd.

"Na przyszłość będziemy musieli budować szersze porozumienie"- podkreśliła szefowa Nowoczesnej. 

"Dlatego wolałabym nie podsycać tych nieporozumień. To jest polityka, to są inne stosunki, więc nie musi być kwiatów, nie musi być przeprosin. Wyjdźmy z założenia, że jest inny cel i tym celem jest pokonanie PiS-u, a nie odbijajmy piłeczkę ze sobą"- podsumowała Katarzyna Lubnauer.

yenn/Polsat News, Fronda.pl