16.12.20, 18:33Fot. screenshot - YouTube

Łukaszenka obłożony kolejnymi sankcjami UE

Ambasadorowie państw Unii Europejskiej zdecydowali dziś o przyjęciu trzeciej transzy sankcji wobec Białorusi. Obejmą one 29 osób oraz siedem podmiotów. Jeszcze w tym tygodniu decyzja ma zostać formalnie zatwierdzona.

W związku z kontynuowaniem represji wobec obywateli, pacyfikowaniem pokojowych demonstracji i braku chęci dialogu, UE decyduje się na kolejne sankcje wobec Białorusi. Decyzję o ich przyjęciu przyspieszyły informacje o śmierci brutalnie pobitego przez białoruskie służby 31. letniego Ramana Bandarenki.

Oprócz Aleksandra Łukaszenki sankcjami zostali objęci m.in. jego syn Wiktar, szef sztabu prezydenckiej administracji Ihar Sierhiajenka, szef KGB Iwan Tertel, dowódca jednostki ALFA Siarhiej Zubkow, przewodniczący Sądu Konstytucyjnego Piotr Mikłaszewicz oraz przedstawiciele kilku resortów. Osoby te nie mogą wjechać na teren UE, a ich aktywa zostały zamrożone.

kak/PAP, Onet.pl

Komentarze

Noel2020.12.27 15:07
UE potrafi jedynie okładać sankcjami i na tym wsparcie się zakończy, czyli burza w szklance wody. Na pewno będzie zajęta własnymi sprawami. A Łukaszenka i tak dalej będzie rządzić po swojemu, może nieco odpuścić, jak mu Putin podpowie. "Ulica" wiele nie wskórała a "zagranica" się wypięła. Podobnie we Francji "żółte kamizelki" niczego nie osiągnęły ! Nie "ulica" i nie "zagranica" rozwiązuje wewnętrzne konflikty ale rozmowy i kompromisy. Podobnie było z Solidarnością !!!!