29.01.16, 09:02

Macierewicz wysyła wiceministrów na negocjacje do USA

Jak poinformował "Nasz Dziennik", polscy wiceministrowie obrony narodowej wezmą udział w ważnych negocjacjach w Stanach Zjednoczonych. 

W rozmowach, które w poniedziałek odbędą się w Departamencie Obrony USA, wezmą udział Bartosz Kownacki i Tomasz Szatkowski. Wiceszefowie MON mają rozmawiać na temat amerykańskiej oferty w przetargach na system obrony przeciwlotniczej oraz przygotowaniach do warszawskiego szczytu NATO.

Jak przypomina "Nasz Dziennik", W Polsce trwają dwa przetargi, w których resort obrony ma do wydania ponad 30 mld zł. Program "Wisła" dotyczy systemu obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej średniego zasięgu, a "Narew" – krótkiego zasięgu.

"Pracujemy nad tym, czy decyzję poprzedniego rządu będziemy chcieli realizować. Jest to element rozmów, negocjacji. Albo się uda wywalczyć warunki, które akceptujemy, albo trzeba będzie na razie podziękować Amerykanom za współpracę" – mówi w rozmowie z dziennikarzami gazety Kownacki.

daug/telewizjarepublika.pl/"Nasz Dziennik"

Komentarze

anonim2016.01.29 13:21
I to jest dobra odpowiedź: negocjacje polegają na tym aby obie strony doszły do wspólnego stanowiska - Tusk i jego banda wycierali kolana albo w Moskwie, albo w Berlinie, albo w Brukseli. W polityce jak w życiu: na kolanach to można kogoś najwyżej w "coś" pocałować....