Niebywałe emocje i fantastyczne wiadomości z Gdańska. Polscy siatkarze wygrali również w ostatnim meczu turnieju, którego stawką był wyjazd na igrzyska do Tokio. Wcześniej Polakom udało się pokonać Francję oraz Tunezję

Na początku mecz był niezwykle nerwowy. W pierwszym secie zdecydowanie prowadziła Słowenia i ostatecznie go wygrała. Z tym większym niepokojem oglądaliśmy set drugi, który Polacy jednak wygrali, pokonując Słoweńców 25:23 i tym samym zapewnili sobie awans na igrzyska, które tym razem odbędą się w Tokio.

Dalej było już tylko lepiej. Trzeciego seta wygrywamy również 25:23. Zdecydowanie mniej nerwowo było przy stanie 2:1 w setach. Polacy grali na większym luzie i bez większych problemów pokonali ostatecznie Słowenię 3:1.