06.05.21, 10:16Fot. via Pixabay - Engin_Akyurt / kprm

Maseczki na świeżym powietrzu znikną od 15 maja. Rozporządzenie jeszcze dziś?

Na konferencji poświęconej luzowaniu obostrzeń wprowadzonych w związku z III falą koronawirusa zapowiedziano zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu od 15 maja. Rozporządzenie w tej sprawie ma się pojawić jeszcze dziś.

Jeszcze dzisiaj ma zostać opublikowane rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w sprawie zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Maseczki nadal będą jednak konieczne wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu 1,5 metra od innych osób.

Kwestia noszenia maseczek na świeżym powietrzu budzi kontrowersje od długiego czasu. Badania naukowe i coraz częstsze opinie lekarzy wskazują, że noszenie maseczek na świeżym powietrzu jest bezcelowe - więcej czytaj tutaj.

Rozporządzenie ma wprowadzać także obowiązek kwarantanny dla osób przybywających do Polski z Indii, Brazylii i RPA.

jkg/rmf24


Komentarze

Anonim2021.05.13 11:47
A trumny zmarłych na kowid, też znikną, panie ministrze? Bo dziś w umieraniu nadal byliśmy w pierwszej dziesiątce w świecie!! /stp/
Michał Jan2021.05.7 12:09
Ciekawe, czy Kolega Pojedenasty odważy się odkleić od swojej maseńki, jak wyjdzie na pustą ulicę? Czy aby nie będzie czuł się bez niej nagi?
Maxx772021.05.6 16:18
FRONDA zamiast prorządowej propagandy, powinna także podejmować dużo ważniejsze tematy dotyczące akcji wyszczepiania EKSPERYMENTALNYMI PREEPARATAMI TERAPI GENOWEJ, za które nawet producenci/koncerny farmaceutyczne nie chcą brać żadnej odpowiedzialności a konsekwencje na organizm za np. dwa lub kilka lat takiego "wyszszczepiania" mogą być straszliwe... W TV jest cenzura i propaganda i brak różnorodnej rzetelnej dyskusji bo lekarze, naukowcy którzy mają inne zdanie są nie dopuszczani do głosu, cenzurowani i wzywani na "rozmowy"... (jest odgórny nacisk na leczenie bardzo drogimi mało skutecznymi lekami i nie przebadanymi do końca genetycznymi lub wektorowymi "szczypawkami".... bo wiadomo kto ma zrobić...)FRONDO przestań kadzić, nie omijaj trudnych i skomplikowanych tematów dot. zdrowia i życia Polaków.
man.of.Stagira2021.05.6 13:57
W Polsce TE 29,1 % to są ludzie otumanieni i potencjalnie do wytrzebienia przez zastosowanie się do poglądów Brauna i Bodnara w sprawie Sars-cov-2 // Co najmniej połowa z umierających od jesieni na Covid-19 są to osoby które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. DLATEGO przyjęły jako pewnik, że AMANTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak Braun oraz Bodnar. // Gdyby mi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propagandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze Braun I Bodnar.
GP2021.05.6 13:54
Pod sąd tych morderców z Ministerstwa Śmierci, osądzić przykładnie za przedwczesną śmierć ponad 130 tys. osób spowodowaną całkowitą dezorganizacją służby zdrowia, odwołaniem zaplanowanych operacji i zabiegów, wprowadzeniem zbrodniczego systemu "leczenia" sezonowych chorób przeziębieniowych za pomocą infolinii i dobijania ciężko chorych za pomocą respiratorów.
Anonim2021.05.13 11:50
Dezorganizację dokonują sekty antyszczepionkowe i plan-demistów! Wcisnęły się i w kręgi bliskie rządowi. Sieją tam terror! (to wiem!) /stp/
man.of.Stagira2021.05.6 13:42
W Polsce TE 29,1 % to są ludzie otumanieni i potencjalnie do wytrzebienia przez zastosowanie się do poglądów Brauna i Bodnara w sprawie Sars-cov-2 // Co najmniej połowa z umierających od jesieni na Covid-19 są to osoby które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. DLATEGO przyjęły jako pewnik, że AMANTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak Braun oraz Bodnar. // Gdyby mi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propadandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze Braun I Bodnar.
dr teleporada zaleca2021.05.6 13:48
zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu, zostań w domu,
man.of.Stagira2021.05.6 13:56
W Polsce TE 29,1 % to są ludzie otumanieni i potencjalnie do wytrzebienia przez zastosowanie się do poglądów Brauna i Bodnara w sprawie Sars-cov-2 // Co najmniej połowa z umierających od jesieni na Covid-19 są to osoby które usiłowały leczyć się za wszelką cenę w DOMU ponieważ uważały że mamy do czynienia z niegroźnym wirusem 'para-grypą'. DLATEGO przyjęły jako pewnik, że AMANTADYNA jest cudownym lekiem. // 50% z tych którzy umarli i umierają to są ludzie którzy uwierzyli ZBRODNIARZOM jak Braun oraz Bodnar. // Gdyby mi umarł ktoś na skutek mojej lub jego głupoty TEŻ siedziałbym cicho. Więc pokorne jest braunowe bydło, pochylone na żłobem propagandy anty-PiS i milczące. // KONFederacja -PO - jedno ZŁO! Zbrodniarze Braun I Bodnar.
Anonim2021.05.6 13:16
wkrotce wypelnia sie szpitale psychatryczne z pisowskimi czubkami ktorzy nie zniosa widoku idacych bez maski na ulicy zony z mezem, biegacza w parku, czy rowerzysty na ulicy... dr Balicki i prof Heitzman ostrzegają!!! w szitalach psychatrycznych brakuje lekow, sa braki diod do elektrowstrzasow a psychoterapeuci uciekli za granice
Apel2021.05.6 11:30
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć („Po to to wklejasz, baranie?”) lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
Covid bullshit no more!2021.05.6 10:32
Łaskawcy. Idiotyzm noszenia maseczek na zewnątrz pokazuje jak nas traktują. Jak bydło. Najbardziej mi żal tych zidiociałych propagandą, którzy jadą sami autem w maseczce niemal na oczach. Zryło wielu beretki.