18.02.19, 16:34fot. screen Polsat News

Mateusz Morawiecki: Decyzja o odwołaniu V4 pokazuje jedność

"Dziś rano przekazałem premierom Węgier, Czech i Słowacji nasze stanowisko ws. szczytu Grupy Wyszehradzkiej" - napisał na twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując decyzję o odwołaniu szczytu V4 w Jerozolimie.

Szef rządu w krótkim komentarzu podkreślił, że decyzja przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej potwierdza jedność tego sojuszu.

"Ważna decyzja o przesunięciu spotkania z Izraelem pokazuje, że V4 jest jednością i nie ma wśród nas zgody na bezpodstawne, rasistowskie ataki na żadnego z partnerów" - podkreślił premier Morawiecki.

Przypomnijmy, szczyt V4 który miał sie odbyć w Jerozolimie został odwołany ze względu na prośbę Polski, która weszła w dyplomatyczny konflikt z Izraelem, po skandalicznych słowach tamtejszego premiera o współpracy Polaków z nazistami w trakcie II wojny światowej.

mor/twitter.com/fronda.pl

Komentarze

aaa_kotki_dwa2019.02.19 10:21
Jak sam się nie poklepiesz po pleckach i w dupę się nie wycałujesz, to nikt tego nie zrobi.
joanna2019.02.19 8:35
Panie Premierze, bardzo słuszna decyzja. Wielkie uznanie dla pozostałych państw członków Grupy, że zachowały się lojalnie wobec Polski. Wszystkim dzięki! A co do postawy strony izraelskiej: kwestia wypowiedzi ministra spraw zagranicznych to oczywisty skandal i haniebne oskarżanie Polski i Polaków, zamiast przypominania z jakim oddaniem ratowali Żydów w czasie wojny, a wcześniej przez wieki umożliwiali im normalne, godne życie w naszej Ojczyźnie. Ale i wypowiedź Nataniahu podczas spotkania z dziennikarzami - chociaż sprostowana i autoryzowana przez panią ambasador (też się kiedyś haniebnie wypowiedziała o Polakach) - wcale nie jest niewinna. Tyle, że powiedział to delikatniej niż jego minister MSZ i dlatego trudno się do tej wypowiedzi "przyczepić", chociaż z komentarzy izraelskich dziennikarzy wynika, że czuli, co ich przywódca miał na myśli. REASUMUJĄC - decyzja, jaką podjął premier M. Morawiecki i premierzy państw z Grupy jest rozsądna, honorowa i adekwatna do zaistniałej sytuacji!
sct2019.02.18 21:49
Brawo dla rządu.Ale:Dlaczego szczyt grupy V4 miał sie odbyć w Jerozolimie??Nie lepiej Budapeszt, Praga lub Kraków??
Stachu2019.02.18 17:55
O nowym planie względem budowy nowych polskich promów i że szczecińska "stępka" Matołuszka po dwóch latach idzie na złom nie napiszecie?
Ryszard Olejniczak2019.02.18 16:52
Nasza władza zachowała się jak trzeba.
anonim2019.02.18 16:44
Brawo panie Premierze,odważny i mądry gest.Jestem dumny z Polski.
DinozaurZArkiNoego2019.02.18 16:44
Pytanie do PISowskich owieczek: czy jakakolwiek delegacja pojechała jednak do Izreala czy nie? Poszukajcie, pogrzebcie i pamiętajcie że prawda was wyzwoli :)
Piotr Nowak2019.02.18 18:00
Ja PiSowską owieczką to na pewno nie jestem ;) ale odpowiem. Wszystkie delegacje są na miejscu. Tak że walnięcie focha i nie przyjechanie na własną imprezkę będzie skutkowało tylko i wyłącznie tym że wszystkie rozmowy się odbędą. Tylko że za naszymi plecami... No wielki wielki ten sukces :P
Przemek2019.02.18 16:40
Brawo.