13.02.20, 14:10

Matka Kurka: Jak to szło? „Zadzwońcie do… Kwaśniewskiej”? – zbieranie szumowiny medialnej

Schematy medialne dostosowane do postaci, nie do faktów, to jest coś czym wszyscy są bombardowani na co dzień. Weźmy taki pierwszy z brzegu schemat, który precyzyjnie określa kiedy nie wolno mówić o bohaterze afery i o samej aferze, aż do prawomocnego wyroku, a kiedy wolno wydawać wyroki przed postawieniem zarzutów przez prokuraturę. Jedynym kryterium schematu jest nazwisko, no i od razu narzuca się nazwisko Banasia, prawda? Podejrzany, oskarżony, osądzony i skazany, przed niezawisłym i niezależnym sądem pierwszej instancji GW i prawomocnie przed sądem najwyższym TVN - pisze Matka Kurka (Piotr Wielgucki) na łamach portalu Kontrowersje.net.


Dla przypomnienia, w sprawie Banasia do dziś prokuratura nie postawiła żadnych zarzutów, natomiast afera dotyczyła wyłącznie tego, że Banaś sprzedał kamienicę szemranym typom. Sprzedał, nie ukradł, nie wziął łapówki, nie podstawił słupa, po prostu sprzedał, dla porządku trzeba dodać, że wcześniej wynajął. No i drugie nazwisko wymienione w tytule, Jolanta „Beza” Kwaśniewska, małżonka Aleksandra „Alka” Kwaśniewskiego. Według schematu tych samych sądów, ofiary pomówień i „hejtu”, jak również teorii spiskowych kolportowanych przez prawicowych oszołomów. A jaki w tych dwóch sprawach był materiał dowodowy? Przez moment chciałem napisać, że identyczny, ale po pierwsze palnąłbym bzdurę, po drugie zrobiłbym krzywdę Kwaśniewskim. Materiały są skrajnie różne, w przypadku Banasia mamy do czynienia wyłącznie z grą świateł i dźwięku kamery TVN, wspieranej przez telefon gangstera, słowem w świetle prawa materiał o niemalże zerowej wartości procesowej.

W drugim przypadku mamy wieloletni dorobek rozmaitych służ, z CBA na czele, seria podsłuchów, dowodów materialnych, zeznań świadków i wszystko pozyskane w sposób legalny, podparte autorytetem państwowych instytucji, jakby tych instytucji nie oceniać. Waga materiału dowodowego w obu przypadkach jest odwrotnie proporcjonalna do wyroków i nic poza nazwiskiem nie ma wpływu na sentencje oraz uzasadnienie. Ktoś przytomny może zapytać, człowieku, ale po co ty nudzisz takimi frazesami, przecież głupi to widzi!? Naprawdę? Głupi widzi? No chyba jednak nie, skoro 50% społeczeństwa w ostatnich wyborach oddało głos na partie i partyjki postępujące dokładnie według wyżej opisanego schematu. Mówi się, że Banaś to właściciel burdelu, bo pani Jola to światowa dama, która poślubiła męża stanu Aleksandra i tłumy się pod tym podpisują.

Ba! Zanim się tłumy podpiszą, to na własne oczy widzą pijanego w sztok Aleksandra i na własne uszy słyszą, jak pani Jolka mówi do swojego „słupa”, że buty mają być w standardzie europejskim, by na końcu z żalem zaakceptować standard amerykański. Niewtajemniczonym podpowiem, że takim grypsem posługiwała się „pierwsza dama” rozmawiając o cenie willi i walucie w jakiej miała być sprzedana. Odrębną ciekawostką, ale niezwykle charakterystyczną dla tego towarzystwa, czy raczej „towarzycha” jest to, że pani „słup” wielokrotnie dzwoniła do pani Jolki i jej pomagierów. Tematem rozmów było żądanie, aby pani Jolka zechciała opłacić media w willi na sumę 2000 zł, bo pani „słup” z 1200 zł na rękę nie jest w stanie, no i poza tym „nie tak się umawialiśmy”. Wszystkie te pogawędki rodem z bazaru Różyckiego albo i więziennej grypsery, można sobie bez trudu odszukać w Internecie, od wczoraj jest tego pełno. Dlaczego od wczoraj? Znów musimy wrócić do schematu medialnego i nazwisk, ale tym razem w wersji monofonicznej.

Otóż największym osiągnięciem propagandy III RP jest to, że jedno nazwisko raz może być uniewinnione, by drugim razem zostać skazane lub odwrotnie. Dokładnie tak się stało z niejakim „agentem Tomkiem”. Przez lata było to ostatnie bydlę, kompletnie niewiarygodne, co stwierdził sąd GW i sąd TVN, ale gdy tylko „agent Tomek” został pospolitym złodziejem i oszustem, to natychmiast zyskał w oczach sądów należyty szacunek. W wyniku błyskawicznej procedury „agent Tomek” trafił na wszystkie okładki i dostał czas antenowy, żeby mógł z pełną swobodą opowiadać jaki maż Aleksander jest trzeźwy i pani Jolka dyplomatyczna. Bywa jednak tak, że i sądy GW z TVN się gubią, gdy nagle wajcha odbija w drugą stronę. Po ujawnieniu nagrań dotyczących śledztwa w sprawia willi Kwaśniewskich „agent Tomek” przestał istnieć i razem z nim wycisza się temat. Na końcu zadzwoni się… nie, nie do Kwaśniewskich, do Banasia albo do dwóch wież Kaczyńskiego.

Matka Kurka

Kontrowersje.net

Komentarze

Antek z Czerniakowa2020.02.14 15:52
Józek Oleksy i wszystko jasne, wiedział nawet w której szwajcarskiej klinice Jolka poprawiała swoje zmarszczki, agent Tomek przy nim to mały pikuś.
Dlaczego2020.02.14 11:12
Trafnie ujęty temat to że to towarzycho tak funkcjonuje to prawda tylko najgorsze jest to że na nich głosuje ok 50% społeczeństwa 50 %%% dlaczego
leon2020.02.14 7:14
Psy szczekają karawana jedzie dalej.
HSP2020.02.14 10:41
Kółka pogubi ta karawana jak tak będzie jechała dalej.
Thomas2020.02.14 0:26
Kilkanaście lat temu Kwaśniewski był w Szwajcarii na zjeździe najbogatszych ludzi świata. Czyżby tylko jako obsewator ???🤔
Feniks2020.02.14 3:25
Na pewno był tam także Matka Kurka.Niech opisze a nie trzyma w tajemnicy
Maciej2020.02.15 11:02
Nie,ale chciał zapowiedzieć przyjazd premiera Morawieckiego (chodziło o godne przyjęcie tego Krezusa).
Lolek2020.02.13 19:10
Matka Kurka najlepszy dziennikarz śledczy od czasów Jana Dyrdymały.Brawo mistrzu
gumowa kaczka2020.02.13 18:15
wielgucki coś o Owsiaku będzie? bezrobotny podnóżek pisowski a nie dziennikarz
luki2020.02.13 18:15
Wielgucki jak na razie to dzwonią do Banasia.
PCK 2020.02.13 18:10
pis kradnie - złodzieje
Tuleya2020.02.13 20:09
Podaj do sądu! Chłe, chłe, chłe. To ich załatwimy na amen, oo, tfutfu ten amen.
zniesmaczony2020.02.14 11:55
zlodzieje krzycza lap zlodzieja
Leszek 2020.02.13 17:25
Pis okrada polakow dzisiaj. Nie badz idiota obudz sie. https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=gubYPFOpDys&feature=emb_logo Bardzo ważne i pilne. Polskie zasoby naturalne pod młotek. Tracimy całkowicie kontrolę. Bogactwo polskich złóż naturalnych przepadnie? Wszystko na sprzedaż. Krzysztof Tytko demaskuje. Przedstawia Wojciech Dobrzyński NISS i Tobiasz Żuchewicz.
Thomas2020.02.14 0:11
Polacy,to jednak strasznie tępy naród. 60 lat okupacji sowieckiej zrobiło swoje.
Olej2020.02.13 16:03
Na razie to towarzycho jest nie do ruszenia. Bo takich towarzych jest więcej i one również są nie do ruszenia. Nie do ruszenia jest wymiar, i naukowość uniwersytecka również jest nie do ruszenia, nie do ruszenia jest znp, - celowo z małej - wreszcie nie do ruszenia jest symbol służby zdrowiu, z nią całą, niejaki senator ,,operator'', który brał ale nie dotykał, zasuwając tylko szufladę. Na dobra sprawę cała ta ,,opozycja'' nadająca się do Sztumu lub Wronek jest nie do ruszenia. Za to do ruszenia jesteśmy my ,,motłoch'' wedle słów znanego aktora scen warsiawskich. My jesteśmy do ruszenia i wymiar póki co robi z nami co chce. Byłbym zapomniał, że najbardziej nie do ruszenia jest czerski organ, którego żeśmy na własnych karkach wnieśli na piedestały by nas lżył, chłostał i poniewierał. Cóż taki był wtedy czas, gdy nam młócono propagandę o kresce, pojednaniu i dogadywaniu się ponad podziałami. A że dorobiliśmy się czerwonej arystokracji z takimi ,,hrabiniami'' jak rzeczona wyżej, to inna kwestii, z którą wiąże się nasz dylemat co z tym zrobić. Co zrobić żeśmy się dali tak zrobić w bambuko czerwonym cwaniakom, którzy wmówili połowie narodu światowość Alka i Bolka. Mamy ten bagaż naszej wstydliwej durnoty i nijak się z niej wyplatać.
Maria Blaszczyk2020.02.13 20:28
??? No ale co tu ruszać? Odtajniono jakąś część, co z niej nic nie wynika. Nie wiadomo po co i na co, bo uzasadnienie, że po to, by pokazać tok myślenia służb, jest absurdalne. Służby to nie filozofowie ani matematycy. Ich tok myślenia nikogo nie obchodzi. Mają zabrać materiał. A tymczasem, po tylu latach, państwo Kwaśniewscy nie zostali nawet przesłuchani. Za to dowiedzieliśmy się, że pan Kwasniewski nie odebrał jakiegoś telefonu, bo był w wychodku. No serio, czy zadaniem państwa jest ujawnianie prywatnych rozmów, czyichkolwiek? Już pomijając skalę inwigilacji obywateli - czy nawet jakby byli to pospolici przestępcy, to wolno upubliczniać przed całym światem tak intymne informacje jak to, że ktoś był w ubikacji?
Ole2020.02.14 8:45
Oczywiście że nikt ich nie ruszy - ponieważ taki zawarto Układ, jeszcze z Kiszczakiem. Będą sobie grozić, podsrywać ale żadnej szumowiny nikt nie wsadzi do kryminału.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.13 15:55
"CBA odtajniło materiały ze śledztwa. Nie ma dowodu, że willa należała do Kwaśniewskich" https://tvn24.pl/polska/cba-odtajnilo-materialy-ze-sledztwa-nie-ma-dowodu-ze-willa-nalezala-do-kwasniewskich-4061868 Prawacka fronda przeprosi?
zimna woda i pała2020.02.13 16:22
Panie dumny, idź partnerowi kakałko POmięszaj, bo tęskni za tobą.
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.13 18:53
tobie widzę tylko jedno w pustej pale
Thomas2020.02.14 0:30
Najlepiej Putin mógłby to wszystko wyjaśnić.
willa to tylko grosze2020.02.13 15:30
Takim "maloznaczacy" drobiazg dodam. Podczas przesluchan oslawionego "impeachmentu" Trumpa wielokrotnie padlo nazwisko Kwasniewski, bylego prezydenta Polski. Otoz byly prezydent A. Kwasniewski siedzial na fikcyjnym stanowisku dyrektorow wraz Hunter Biden z synem obecnego kandydata na prezydenta i bylego viceprezydenta USA w najbardziej skorumpowanej korporacji na Ukrainie - Burisma Holding. Wlascicielem byl oligarcha ukrainsko-kremlowski Mykola Zlochevsky - przyjaciel owczesnego prezydenta Ukrainy Viktor Yanukovych i oczywiscie samego Putina. Moze polskie CBA zajrzy bylemu prezydentowi do kont na Cyprze, Szwajcarii, Lichtenstein czy zaplacil wszystkie nalezne podatki i czy te petro-ruble sa "czyste".
Sebastian Lorenc2020.02.13 15:30
A może do zadzwońcie do Zalewskiej i zapytajcie o PCK?
Marcin №2020.02.13 16:18
Zadzwonić można właściwie do każdego... każdy ma coś za uszami ;P Tylko kto ma dzwonić, jak wszyscy umaczani ;D
!!! 2020.02.13 20:26
co, teraz Zalewska będzie na wokandzie? Nic nie musimy pytać, bo te wasze pytania to konfabulacje, półprawdy i manipulacje. Rzucacie zmyślony zarzut (vide: szafa Lesiaka), oczywiście z znakiem zapytania żeby się uchronić przed pozwem do sądu, a później nad nim deliberujecie, w myśl starej zasady - "śmiało szkaluj, zawsze coś przylgnie. Ale ty żałosna jesteś
Sebastian Lorenc2020.02.13 20:56
No tak, media partyjne o aferze PCK nie wspominały, bo co tam 3 mln ukradzione biednym. https://wiadomosci.wp.pl/politycy-pis-i-afera-na-3-mln-zl-akt-oskarzenia-ws-pck-we-wroclawiu-6477488632260225a
Marcin №2020.02.13 21:55
Widzę , że masz czas odpowiadać byle komu, ale swemu jebookowi , to już nie, hmmm Kradniecie na potege wszystkim, wszystko,, tylko inaczej to nazywacie... ty psychologu od siedmiu boleści
kira2020.02.14 7:24
Dlaczego masz takie złe zdanie o Pani Agnieszce, znasz ją chociaż bliżej ?
Marcin № 2020.02.15 21:00
A ty , to kto, adwokat?! Miałem wcale nie wchodzic na j***bana frondę, ale wlazłem... jak zawsze, ku swemu pogorszeniu zdrowia ...ps... Tak jak ja Agę znam, nie zna jej nikt, na tym za*!!!!m, portalu ... i wiesz co, jest mi siebie k*!rwa żal!!! To co widzisz to ułuda, piekne słowa, oraz makijaż... a po dnim, trupia czaszka! uciekaj!
Sebastian Lorenc2020.02.14 7:35
Aga po co Ty im tłumaczysz. Przecież to nic nie da. Wczoraj w sejmie PiS dosłownie i w przenośni pokazał faka chorym na nowotwór. Ale dalej będą najlepsi. Pozdrawiam ciepło.
kira2020.02.13 20:49
Pani Agnieszko - szkoda czasu i atłasu....
Marcin №2020.02.13 21:58
Aga to inna liga, złodziei, tylko .... idioto ;P ...płacisz podatki, debilu ?
305\274y 2020.02.14 11:30
Debila poszukaj u sibie w domu.
M 2020.02.13 14:57
Łzawy tasiemiec z szemranym towarzystwem. I to towarzystwo przez lata kierowało sprawami Polski, wchodziło w posiadanie jej najważniejszych tajemnic. Dziś nadal aspiruje i domaga się tej samej pozycji i znaczenia dla swoich młodszych, ideowych potomków. Nawet nie pytam, bo jest to dla normalnych ludzi aż nazbyt oczywiste, kto nadal wybiera tych wszystkich bolszewickich europejczyków.
Leon zawodowiec2020.02.19 11:06
Kto wybiera?? idioci ledwo umiejacy czytac tak jak peło wybiera analfabeta zzKODowany przez TVN