31.10.19, 19:15Zdj. Arno Mikkor, (EU2017), CC BY 2,0, Flickr

Matka Kurka: Tusk byłby idealnym rywalem Andrzeja Dudy i prezentem dla PiS

Trudno się silić na oryginalność, gdy widać to, co widać. Opera mydlana trwa w roli Hamleta dla ubogich niezmiennie występuje „marynarkowy” Junckera i kelner Merkel, w Polsce znany jako polityczny troll. Jest jednak pewna okoliczność, która wyróżnia tę produkcję od pozostałych oper mydlanych, otóż tandetny melodramat Tuska reżyseruje życie, nie sam Tusk, co nawinie zakłada wielu publicystów. „Król Europy” najzwyczajniej w świecie sam nie wie, co z nim będzie i permanentny stan niewiedzy połączony ze strachem sprzedaje publice jako rozterki „zbawcy narodu” - pisze na łamach bloga Kontrowersje.net publicystka Matka Kurka (Piotr Wielgucki).


"Kalendarz polityczny zdradza Tuska na każdym kroku, a jego fałszywy charakter jeszcze bardziej. 20-21 listopada odbędą się wybory na szefa EPP, w których Tuska kandyduje i jest to dla niego idealna fucha, jakiś tam prestiż i absolutnie nic do roboty. Z takiej okazji nie zrezygnuje na pewno i będzie trzymał dla siebie tę opcja do końca, co oznacza, że w najbliższym czasie nie może zadeklarować udziału w wyborach prezydenckich. Mniej pamiętliwym przypomnę, że hamletyzowanie Tuska to nic nowego, przecież dokładnie tak samo było, w przypadku jego drugiego startu w wyborach prezydenckich, kiedy ostatecznie wysłał do „pilnowanie żyrandola” safandułę chodzącego „środkiem polskiej drogi”. Przed wyjazdem do Brukseli, Tusk też zapewniał, że nie ma większego honoru niż bycie premierem Polski i to dla niego jest najważniejsze" - dodaje autor.

"Dziś mamy dokładnie to samo, co najmniej dwie opcje do wyboru, z czego jedna to cieplutka i pewna posada, druga to ryzykowanie wszystkim. Nie ma sensu bawić się w prorokowanie, co zrobi Tusk, skoro on sam tego nie wie i daję za to głowę, tu i teraz Tusk nie ma pojęcia, w którą stronę pójść, żeby się najlepiej ustawić. Natomiast można z duża precyzją powiedzieć, jakie czynniki zdecydują o ostatecznym losie Tuska. Przede wszystkim oferta z zagranicy, wszyscy mówią o szefie EPP, ale nikt nie wie, czy Merkel nie ma dla Tuska rezerwowej oferty, czy może jest odwrotnie i „Mutti” zmusi swojego kelnera do udziału w polskich wyborach prezydenckich. Podstawowa rzecz to tanie poczucie satysfakcji Tuska, tanie czyli takie, które nie będzie wymagało większego ryzyka. Takie kryterium wskazuje na przyjęcie oferty wyłożonej na talerzu i wyklucza start w ciężkiej kampanii prezydenckiej, ale..." - stwierdza.

I pisze dalej:

"W polityce jeden dzień może wywrócić plany i karierę, dlatego Tusk w tej chwili niczego nie jest pewien i czeka na rozstrzygnięcie, co z kolei w całości wyjaśnia jego „chciałabym, ale się boję”. Jednym słowem, Tusk nie dlatego urządza nudny i irytujący teatrzyk, bo tak sobie wymyślił i wyreżyserował, ale dlatego, że nie ma innego wyjścia. Główny problem polega jednak na tym, że to wszystko widzą ludzie, ci z partii, ci z zaplecza medialnego, w końcu sam elektorat. Efekt jest taki, że niegdysiejszy „rycerz na białym koniu” został piechotą dogoniony przez białogłowę Kidawę-Błońską. Skoro sondaże prezentowane przez TVN wskazują na kilkuprocentową różnicę pomiędzy „wielkim” Tuskiem i kobietą, o której jeszcze 3 miesiące temu nikt poważanie nie myślał, jako kandydatce na prezydenta, to trudno o bardziej bolesne podsumowanie realnej pozycji Tuska".

"Co najmniej połowa PO jest wściekła na Tuska, który blokuje decyzję, a czas płynie, podobne uczucia towarzyszą medialnym zagończykom i wyborcom i to dopiero początek dużych problemów. Jeśli Tusk dostanie fuchę szefa EPP i zrezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich, zostawi PO na lodzie i ostatecznie zniesie mit o „białym koniu”. Jeśli fuchy nie dostanie i w desperacji zdecyduje się walczyć o prezydenturę, no to będzie walczył z pozycji przegranego i upokorzonego. Jak widać mamy do czynienia z klasycznym „zakuwaniem się” i każda decyzja Tuska będzie go obciążała, ale dobrych wieści dla Polski i Polaków jest więcej" -czytamy w komentarzu Matki Kurki.

"Nie ma wśród opozycji polityka, który miałby większy negatywny elektorat niż Tusk. Drugą „cudowną” cechą Tuska jest zdolność do mobilizacji elektoratu PiS i tutaj naprawdę jest niekoronowanym królem. Obie te właściwości sprawiają, że Tusk staje się wymarzonym rywalem Andrzeja Dudy i prezentem dla PiS. Pozyskanie elektoratu Konfederacji i PSL-Kukiz przez Tuska byłoby więcej niż cudem, a bez tej operacji wyborów wygrać się nie da. Poza tym Andrzej Duda udowodnił, że jest tytanem pracy w kampanii wyborczej, Tusk to leń śmierdzący, który na pewno nie wytrzymałby takiego tempa" - podkreśla publicysta.

"Najlepsze zostawiłem na koniec, otóż przegrana Tuska, czyli ostatniej nadziei PO i III RP, oznaczałaby jeśli nie koniec PO, to głęboką zapaść. Życzę z całego serca całej Polsce, aby Tusk wystartował w wyborach prezydenckich i nie ma w tym żadnego zaklinania rzeczywistości, ale spokojna i rzeczowa ocena faktów. Gorzej, że szanse na start oceniam na 25%, bo mamy do czynienia z egoistycznym, cynicznym tchórzem, nie politykiem, który jest zdolny do podjęcia ryzyka na tym poziomie" - kończy Piotr Wielgucki.

bsw/Kontrowersje.net

Komentarze

Lekarz Senior2019.11.1 20:50
Czy nieprawdą jest,że wyznawcy religii Tuska i jego mafii zawsze będą na niego (nich) głosować, nawet , gdyby "krul" Europy zajumał im całą mamonę z wszystkich kont,spalił ich domy i dacze, zajumał ich bmki,mercedesy czy leksusy,kazał pracować za darmo, zgwałcił ich żony i córki , a Dyktator Kaczor podniósl im pensje kilkukrotnie, to i tak wbrew logicznemu mysleniu i tak zagłosują na ryżego folksdojcza i jego mafię ?!!!!!!!!
grimm2019.11.1 16:28
No i bingo! Kto wymyślał bzdury o geniuszu politycznym tuska? Całe rządy tuska są dowodem, że jest kiepściutki, gorzej, że jest/był szkodnikiem.
Bystry.2019.11.1 13:57
Dla Tuzka "polskość to nienormalność" a poza tym Tuzk jest Niemcem.Czy w Polsce brakuje wybitnych i mądrych Polaków w PO ich nie znajdziecie.
Piotr Nowak2019.10.31 22:38
Racja ! Tusk nadaje się bardziej na prezydenta, bo potrafi robić żółwiki http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/tuskoputin.jpg ........, a Duda nie potrafi !
Piotr Nowak2019.10.31 21:21
Brawo !!! Tusk na prezydenta !!! Krótki Bilans rządu D. Tuska: - dług publiczny 826 mld zł - podwyżka WAT do 23% - składka rentowa 8% - bezrobocie 11,5% - wiek emerytalny 67 lat - ilość afer korupcyjnych min. 42 - grabież 153 mld zł z OFE - grabież ponad 250 mld zł poprzez karuzele watowskie - co PO zrobiło dobrego przez 8 lat jej rządzenia: Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił 3 - 4 największe sukcesy PO i co ta partia zrobiła dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem ze spuszczoną głową długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! Obok stojący członkowie PO mieli miny sra-jącego kota na pustyni. A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradliśmy Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwoliliśmy mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html
Bez żadnego trybu2019.10.31 21:20
Też uważam że Duda jest wymarzony dla Tuska. Tusk Dudę po prostu pozamiata. Tusk Dudę zje jako przystawkę, strawi i wydali. I tyle z Dudy.
Piotr Nowak2019.10.31 21:23
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
2019.10.31 21:43
Chłopie! Ależ ty masz fascynującego zayoba :) Ciebie to jara? Tak szczerze pytam.
Bez żadnego trybu2019.10.31 22:35
Piotr Nowak ma pretensje do Piotra Nowaka. To całe lewactwo ma PO-je-bane we łbach !
BOGAnieMA2019.10.31 21:12
Lista 40 sukcesów Tuska i koalicji PO-PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) CDN: 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego Autor: Sławomir Marcin Dąbrowski
klara2019.11.2 12:15
Przekręty Kaczyńskiego. Niezliczona ilość afer. Kradzież z OFE 162 mld. Zniszczenie Polskiej demokracji. Mafia w rządzie. i można tak długo wyliczać.
Jack Em2019.10.31 21:01
Tusk ?! A nie Ewa Kopacz ?! A przecież tak niedawno wyjaśniała nam Ewa – (nie , nie Ewa z raju, wy turki, lecz Ewa Kopacz, była wasza, najlepsza premier wszechczasów), że już przed milionami lat ludzie wiedzieli jak zabić dinozaura, a wy w 2019 roku piszecie takie głupoty ?! Wy nie wiecie gdzie się znajdujecie i co się wokół was dzieje. Pomogę wam zatem: -----, przypadkowo dostałeś się na SALON – na SALON ----- , w brudnych gumowych butach i zapewne śmierdzi ci z gęby ! Moja rada: Wyjdź stąd i nigdy tu nie wracaj, bo nie jesteś i nigdy nie będziesz Nikodemem Dyzmą. Twoje poglądy natomiast, mośesz śmiało prezentować na onet.pl .
Jarek2019.10.31 20:56
Hej nieuki i przygłupy lewackie, chcieliśmy wam serdecznie podziękować za skreślanie kratki logo PO, zamiast kratki przy nazwisku waszego kandydata do sejmu i senatu. Jak powiedział Przewodniczący Komisji Wyborczej, wasze nieważne głosy pozwoliły PIS-owi wygrać wybory. Dziękujemy wam raz jeszcze za to, że polubiliście PIS, a tym samym nas – zwolenników PIS-u. Jesteśmy wam za to wdzięczni i prosimy was o dalszą „dobrą robotę” dla PIS-u, a tym samym dla Polski – waszej Ojczyzny ! W maju 2020 kolejne wybory – prezydenckie. Pamiętajcie, żeby skreślać kratkę logo PO (po prawej stronie) nazwiska waszego kandydata na prezydenta. Pozdrowienia !
Zyg2019.10.31 20:55
Analizując wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w Polsce dowiedzieliśmy się, że my Polacy jesteśmy zmuszeni dzwigać na naszych barkach tych, którzy nienawidzą naszej Ojczyzny, tych, dla których Polskość to nienormalność. A jest ich niemało: 5 mln głosujących na złodziei, zdrajców i kłamców z POKO, i 2 mln głosujących na czerwoną i tęczową zarazę. W majowych 2020 wyborach prezydenckich znów musimy się zmobilizować, żeby nie daj Boże nie wybrać następnego Komorowskiego, Wałęsę czy Kwaśniewskiego. To musi być Andrzej Duda, który jest najlepszym prezydentem Polski od lat !
Jestem z Białegostoku2019.10.31 20:55
Tusk sprzedawczyk taki sam jak Kwaśniew, czy Bolek. Są warci tylko siebie. Duda mi się jako polityk nie podoba, ale i tak na niego zagłosuję ja i większość polaków. Tusk jest jak płaszczka, płaszczy się przed moskwą , przed berlinem, przed brukselą. Dobrze by było gdyby płaszczył się przed nimi i ugrał coś dla Polski. A on co ugrał, likwidacje stoczni, napływ imigrantów( dzięki Bogu powstrzymany), wykradanie miliardów vatu. Liże buty osciennych bandytów jakby to była kość ze szpikiem. Ani honoru ani polskości.
KKK2019.10.31 20:52
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
ridado2019.10.31 20:19
Donald Tusk to wielka postac w swiecie polityki europejskieju. Bylby wsp-anialym prezydentem z taki wielkim doswiadczeniem. Ale niestety Polska jest nadal pod panowaniem tego pierdzacego dziada z Zoliborza. Duda bedzie mial wielkie poparcie h gdzie czarni szatani z znakiem mkrzyza maja wplywy wielkie.
Piotr Nowak2019.10.31 21:24
Opssss ! Uwaga kolejny debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Benek2019.10.31 21:25
"Tusk to wielka postac w świecie polityki europejskiej " ha ha ha ha ha haaaaa!!!!!
Pisbusters2019.10.31 20:14
Po co się tyle rozpisywać po prostu kto podpisze więcej + ten wygra
Topek2019.10.31 20:09
Pies liże d...pe kaczce, jak z życia na wsi wzięte
Po2019.10.31 20:54
...... a mówiłem, że ci śmierdzący lewaki na Frondzie to wieśniaki, których nauczono w szkole pisać, no ale mózgi mają niedorozwinięte !
ZłachanaPacynkaDudyBędzieTanioNaAllegroJużNiedługo2019.10.31 19:50
Małgorzata Kidawa-Błońska zostanie nowym prezydentem Polski. Marionetka Dudy ma już rozprute kąciki od permanentnego rozciągnięcia w ćwierćuśmieszku idioty, a w kolanach jest trwale wygięta od klęczenia przed Rydzykiem. No i kostium ma całkiem złachany czołganiem się przed handlarzem militariami Trumpem, Brooklyńską Radą Żydów, ambasadorem Izraela, prezydentem Izraela, premierem Izraela, ministrem spraw zagranicznych Izraela, ministrem kultury Izraela, ministrem obrony Izraela, sierżantem Danielsem z Izraela.
Pancynek2019.11.1 14:28
a ty masz doopę zrytą przez ruską onucę
Tadeusz 2019.10.31 19:40
Fronda portal powołujący się na obronę chrześcijaństwa przywołuje opinię Matki Kurki, człowieka, który przeklina i wyzywa osoby które mają inną opinię. Czytając jego Twittera człowiek jest przerażony skalą nienawiści. Teraz pytanie do Frondy, żeli jego opinie są dla was ważne, to czego wy w zasadzie bronicie? Przebaczenia, nadstawiania drugiego policzka czy nienawiści i złości.
Piotr Nowak2019.10.31 21:29
Panie Tadeuszu, ci lewacy, którzy tutaj komentują wcale nie mają innej opinii ! Z takimi moglibyśmy rozmawiać ! Ale to są chorzy psychicznie ludzi, którzy nie komentują tylko wrzucają ich idiotyzmy, byleby przeciwne PIS. To są zwykłe PO-jeby, które głosują przecowko programowi 500 plus. Czy pan może sobie coś takiego wyobrazić ?!!
2019.10.31 21:36
Piotrowski ty stary złośliwy zgredzie. To ty? To by pasowało... :)
anonim2019.10.31 19:24
PREZES JUZ JEST SZYKOWANY DO BEATYFIKACJI I KORONACJI NA KRULA POLSKI !
Benek2019.10.31 21:23
Ty krulu ha ha ha ha !!!
Kamila2019.11.1 23:43
Nie dziw się Benek, Ten Karlsson, to Lech Keller, a w dodatku nie Polak, tylko Żyd, więc jest trochę błedów pisowni! Więcej natomiast błędów robi, obrażając bezczelnie KK! !
ola2019.11.1 5:20
Kolejny mędrzec co pisac poprawnie nie umie.
absinth32019.11.1 15:43
Czy Twoje IQ przekracza choś o 1 % Twój hematokryt?