Każdy kto chciałby pomóc maturzystom dobrze przygotować się do matury może wziąć udział w akcji #100DniModlitwyZaMaturzystów. Przez 100 dni wierni modlą się o pomyślne zdanie przez nich egzaminu dojrzałości. Stworzony jest plan, zgodnie z którym uczestnicy proszą o wsparcie duchowe poszczególnych świętych. W tym tygodniu będzie to patron powstającego Centrum dla Młodych na Białołęce, czyli sam św. Gabriel Possenti. 

<<< DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O OBJAWIENIACH FATIMSKICH! >>>

Wzór dla młodych

Gabriel, a raczej Franciszek (to pierwsze imię przyjął w zakonie) mimo, że dobrze powodziło się jego rodzinie nie uległ wygodnictwu. Pilnie przykładał się do nauki, błyszczał inteligencją, dbał nie tylko o porządek swej duszy, ale i o wygląd zewnętrzny. Był bardzo radosnym młodzieńcem, który potrafił rozbawić każde towarzystwo. Znany był również ze świetnej organizacji górskich wypraw i meczy piłkarskich.

Uwielbiał wieczorami czytać powieści Manzoniego, ale był również bardzo szarmancki wobec kobiet, z którymi chętnie wybierał się do teatru. Znajomi pytali go często skąd bierze siłę do tylu działań? Jego odpowiedź zawsze była prosta – z modlitwy.

Niesamowita historia Lorelli

W ostatnich dniach swojego życia, mając 24 lata zapewnia: „Obiecuję, że z raju będę pomagał wszystkim”. I nie kłamał. Pierwsze cuda dzieją się już po jego odejściu. Jednak jego kult rozwija się najszybciej dopiero w XX wieku. Jedną z najgłośniejszych historii opisuje w swym artykule “Gabriel skuteczny” Joanna Bątkiewicz-Brożek z Gościa Niedzielnego:

Najbardziej wstrząsająca w „karierze” świętego jest historia Lorelli Colangelo. Dziewczynka ma 8 lat, kiedy zaczyna się źle czuć, traci siły, rodzice jeżdżą z nią od szpitala do szpitala. Lorella przestaje chodzić. Trafia do kliniki w Anconie. Tu pada diagnoza: leukoencefalopatia, choroba, która powoduje m.in. zanik czynności mięśni. Nogi na zawsze tracą władzę. Mama Lorelli modli się do św. Gabriela. Jest połowa lipca 1975 r., niedziela. Wszyscy pacjenci z pokoju szpitalnego, w którym leży Lorella, idą na Mszę do kaplicy. Dziewczynka zostaje sama. Nagle sala jakby staje się pełna światła. „Zobaczyłam kontury jakiejś postaci. Mężczyzna ubrany w czarny habit. Na ramionach zwisał mu płaszcz, na stopach miał sandały.

Uśmiechnął się. Był piękny, spojrzał na mnie błyszczącymi oczami. Poznałam go – to był św. Gabriel, do którego tak często się modliłam. Powiedział: »Lorella, wstań i podejdź do mnie! Kiedy zaśniesz na moim grobie, znowu będziesz chodzić«. I zniknął”. Dziewczynka nie opowiada nikomu o tym widzeniu. Ale przez następny tydzień ma sen. Najpierw przez trzy dni św. Gabriel powtarza: wystarczy, byś zasnęła na moim grobie. Ale ponieważ Lorella nikomu o tym nie mówi, czwartego dnia Possenti przychodzi do niej już smutny. Aż piątego dnia niecierpliwi się: „Lorella, na co ty czekasz? Jeśli zaśniesz na moim grobie, będziesz znowu chodzić! Rozumiesz?”. Ale dziewczynka nie rozumie. Siódmego dnia, w ostatnim śnie, święty mówi: „Lorella, pospiesz się, zanim czas minie”. Wtedy dziewczynka opowiada wszystko mamie.

Ta nie czeka, biegnie do ordynatora i prosi o pozwolenie na przewiezienie córeczki do sanktuarium św. Gabriela. Lekarz odmawia. Ale matka się upiera. Musi więc podpisać oświadczenie, że o ewentualne pogorszenie stanu zdrowia dziecka nie będzie miała pretensji. 23 czerwca obie są w Gran Sasso. Mama prosi jednego z zakonników o pozwolenie na dojście do grobu Gabriela. Ten nie waha się, bierze dziewczynkę na ręce i kładzie ją na płycie nagrobnej świętego. Dziecko natychmiast zasypia. „We śnie zobaczyłam światło, a w nim Gabriela. Uśmiechał się, trzymał w dłoniach krzyż. »Lorella, wstań i chodź!« Otwarłam oczy.

Wokół stali ludzie. Nie wiedziałam, co się dzieje. Czułam się tak, jakbym miała pobiec do szkoły. Wstałam. Przede mną stał mój tata. Zaczął krzyczeć na cały kościół: »Ludzie, trzymajcie ją, bo ona upadnie!«. »Tatusiu, nie martw się, już mogę chodzić« – powiedziałam. Tata padł na kolana, płakał i śmiał się. Pobiegłam do kaplicy św. Gabriela podziękować mu”. Dziesięć lat po tym zdarzeniu do sanktuarium przyjeżdża Jan Paweł II. Telewizja Rai transmituje jego przemówienie do młodych. „Wpatrujcie się w św. Gabriela Possentiego. Niech to będzie wasz wzór!” – mówi papież.

Modlitwy, które mogą pomóc

Organizatorzy Misji Gabriela przygotowali zestaw modlitw za wstawiennictwem św. Gabriela Possenti, które mogą pomóc w nauce, w chorobie, w planach i w wielu innych przypadkach. W paczce znajdziecie:

Modlitwę dzieci, modlitwę młodzieży, modlitwę studentów, modlitwę sportowców, modlitwę narzeczonych, modlitwę małżonków, modlitwę chorych, modlitwę osób starszych, modlitwę o powołania, nowennę na cześć św. Gabriela, hymn do św. Gabriela, litanię św. Gabriela i jego postanowienia. Można je sobie pobrać na www.MisjaGabriela.pl