Obrażanie
Niezależnie od powagi materii ich protestów i niewątpliwie wartych potępiania czynów niektórych duchownych, ich działalność wzbudzała poczucie zagrożenia w osobach zupełnie nie związanych ze skandalami, po prostu modlących się. Najczęściej wyglądało to tak, iż do pomieszczenia w którym się modlono wkraczała wykrzykująca obraźliwe rzeczy grupa z transparentami.

Nękanie
Wielokrotnie wierni skarżyli się na nękanie i przedstawiali sądom dowody  zakłócania nabożeństwa w takim stopniu, że sędziowie zostali zmuszeni do reakcji.  Członkowie SNAP zostali za to skazani w stanie Missouri, a wiernym pomagała poradami instytucja o nazwie Missouri's House of Worship Protection Act, która chroni wiernych od zakłóceń, takich jak te wywołane przez SNAP.

Zastraszanie
W stanie Missouri osoba łamie prawo, jeżeli "celowo szkodzi, zastrasza, albo zakłóca osobie która działa zgodnie z prawem do wolności religijnej i który szuka dostępu do domu modlitwy."  SNAP jest przeciwnikiem tego paragrafu i usiłuje go zlikwidować poprzez próby udowodnienie iż to prawo stanowe stoi w sprzeczności z prawem USA, niemniej bezskutecznie. http://newsbusters.org/blogs/dave-pierre/2013/05/02/federal-judge-smacks-down-anti-catholic-harassers

Prawo
Katolicy mają prawo uczestniczyć we Mszy świętej, bez strachu i zastraszenia przez jakąkolwiek grupę, to dobra wiadomość iż podlegają obronie prawnej w tym zakresie.

MP/newsbusters.org

Film przedstawia uliczną demonstrację SNAP, która odbywała się tym razem przed siedzibą sądu w Ontario. Brenda Brunelle, liderka tej organizacji przedstawia ideologiczne podstawy ich działania.

http://www.youtube.com/watch?v=Uk6_OzmIekY