17.11.20, 10:39fot. yt/tvp info

Min. Gliński: Podjęliśmy decyzję o weryfikacji dotacji dla instytucji kultury

- Przyznam, że nie zwracałem uwagi na znane nazwiska na liście. Nie to było kryterium pomocy. Ale rozumiem ten niepokój. Między innymi z tego względu podjęliśmy decyzję o weryfikacji – powiedział w wywiadzie dla „Faktu” na temat Funduszu Wsparcia Kultury wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Opublikowane przez portal wirtulanemedia.pl dane mówiące o wysokości kwot dotacji dla poszczególnych artystów, teatrów oraz innych instytucji kultury wywołały dość ostre komentarze pod adresem rządu oraz samego ministerstwa kultury. Wzbudziły także bardzo liczne kontrowersje oraz głosy krytyki.

Wyjaśniając decyzje o dotacjach minister Gliński powiedział:

- Podczas wiosennej fali epidemii spotkaliśmy się z przedstawicielami różnych branż. Powołaliśmy specjalne zespoły antykryzysowe. Od początku uruchomiliśmy pomoc w różnych formach, ale chcieliśmy, aby powstał specjalny fundusz dla kultury. Zależało nam, aby pracującym w tym sektorze ludziom zaproponować pomoc taką, jaką otrzymała np. branża turystyczna.

Wicepremier dodaje także, że wnioski te i dodacje zostaną poddane ponownej weryfikacji.

 

mp/pap/fakt

Komentarze

abc2020.11.17 15:04
Daliście Full kasy tym co mają " majtochy w kropy " i potrafią tak Zabajerować , że sprzedając g...o ludzie myśleli że kupują delicje . Smakuje wam ? Tak , pychotki . No to dajcie im więcej by mieli na majtasy w pasy . Jandzie też dajcie . Na wygłupy jeszcze idiotyczniejsze od tych O. Lipińskiej . No , ale to kultura tylko dla wybranych . Rdzenni są za głupi na to by wspiąć się na takie bliskowschodnie wyżyny . To niziny . Golcom też dajcie więcej , bo już się rozpaskudzili i nie potrafią normalnie żyć . . Przyzwyczajeni byli do mniejszej ilości waszego zdrowego tlenu . Jak to Górale . Nadmiar poszedł im we łby . A o Wiśniewskim zapomniano ? To ci dopiero artysta wszech czasów . A o fenomenalnym głosie godnym La Scali a niedocenionym przez świat Martyniuku też zapomnieliście ? Zrobią film o tym beztalenciu . Na to wydaje się Twoje chłopie machającym przez 8 godź . chłopie łopatą ciężko zarobione pieniądze zostawiając Ci resztki na jałowe przeżycie . By pasożyty mogły pławić się w luksusie .
Polexit2020.11.17 15:00
Glinski, zrozum, po to jest rząd, by m. in. pieniędzmi stymulował to, co jest korzystne dla całego kraju i rządu oczywiście. Czy pakowanie ogromnej kasy w za..te łby np. Jandy, Karolaka, Żaka, Barcisia itd to jest stymulowanie sztuki przez duże S, które będzie korzystne m. in. dla linii politycznej rządu? Nawet najgorszy ma . oł to zrozumie, ale nie Glinski!!!
Anonim2020.11.17 15:10
A dostrzegłeś może w tym rządzie , w poprzednich zresztą też rozumnego człowieka ? Bo ja nie . Albo totalna głupota , pycha i arogancja . Albo prywata .
JA ANONIM2020.11.17 13:48
Glinda GLIŃSKI "swoimi" decyzjami odnośnie przyznawanych dotacji popełnił w moich oczach polityczne samobójstwo. Hipokryzja jaką się wykazał odbiega od jakichkolwiek standardów.
Anonim2020.11.17 13:27
Zespół Carrantuohill grający muzykę celtycką też żebrał o dotację ? Założę się , że nie . To Śląscy Słowianie . Mają swoją dumę , nie są byle czym . Są ludźmi pełnymi godności a nie chałturzącymi żebrakami . Dali w tym trudnym okresie koncert pod rybnickim szpitalem tak samo jak wiele innych zespołów w całym kraju czy chociażby Ta Para Policjantów tańcząca pod szpitalem . ZA DARMO . Ale to inna ludzka nacja . Inny ludzki sort mówiąc językiem Kaczyńskiego . To się nazywa szlachetność -- pełzacze na kolanach po mamonę . PFU , FUJ .
Anonim2020.11.17 12:40
O jakiej " kulturze " mówi ten człowiek ? Tym chciał dawać nasze pieniądze którzy nie nadają się nawet do stania z kapeluszem przy nogach i fujarką w ustach pod kościołem ? Bayer Full , Golce , Janda ? Co to za artyści ? A........światowi . Tam siedzą gdzie aktualnie jest im dobrze bo mogą ciągnąć kasę sprzedając śmieci . Obecnie w Polsce . Wyłączając Golców , którzy są rodzimym wytworem tej hałastry bazującym na jednym starym hicie . Jaką to twórczość oni lansują ? Pokręcona ta Polska . Taki kraj jaki naród . Tacy celebryci jacy rządzący . No to rząd rozdaje sobie podobnym kosztem pracującego i zaradnego narodu pazernym hienom .
Anonim2020.11.17 11:26
Tow. grandziarski min. Gliński, nie ośmieszajcie siebie, jak i prawa i sprawiedliwości, jak również rządu RP sprawowanego przez tzw. zjednoczoną pawicę. Oczy całej Polski zwrócone są na wasze nadużycia. Żenada.
odwalają coraz lepsze jaja2020.11.17 11:25
ten człeczyna zawsze źle działał dla Polski ,to taki drugi gowin,PIs nałapał wielu koni trojańskich ,a teraz to się mści ,oczywiście na nas.
Konfederacja solą w oku Sralonu2020.11.17 11:25
bandy 4: https://www.youtube.com/watch?v=IODWHyH2PSA
gracz2020.11.17 11:22
Poważny polityk, po takiej kompromitacji podaje się do dymisji. Tylko skąd brać w Polsce poważnych polityków?.
xyz1232020.11.17 11:25
ale jak to? Bolce i inne zenki nie dostana po banieczce? Jak RZyc kolegi z PiC-u?!
Anonim2020.11.17 11:21
ROLNICY, jak i inne grupy zawodowe, powinny uzupełnić uprawnienia, swoje kwalifikacje o zaświadczenia "artystyczne", i przy wykonywaniu swojej roboty, równocześnie prowadzić działalność artystyczną, wówczas super min. Gliński mógłby sowicie dotować ich działalność w dobie louckdown'u z kasy Ministerstwa Kultury.
"spotykali się z ludźmi"2020.11.17 11:17
a pozwolili żeby jakiś głupi "algorytm" rozdawał pieniądze? to zmieńcie algorytm albo włączcie myślenie!
Anonim2020.11.17 10:56
Gdyby istniały muzyczne paraolimpiady to Bayer Full byłby naszym reprezentantem.
ale do Glińskiego2020.11.17 11:03
pół miliona dostanie za bycie przykładnym pisowcem i siedzenie na du.. w pandemii, czy już nie?
lewacka tęczowa lewatywa2020.11.17 11:42
zanim coś napiszesz przeczytaj bo inaczej jesteś tffurcom fake newsów
Nina2020.11.17 10:55
Janda Polaków głosujących na polski rząd PIS nazwała prostytutkami, a Pan jej miliony za to dajesz z naszych podatków, to obrzydliwe. Niech ta pańcia zarobi sobie pod latarnią na swoje utrzymanie, bo jej antypolskie teatrzyki nie są Polakom potrzebne do życia.
Tom2020.11.17 11:18
Szanowna Pani Nino, W imieniu Pana Premiera, prof. Glińskiego informuję, że Pan Premier przychylił się do Pani żądania i dotacja dla teatrów Pani Jandy została cofnięta. Co więcej, Premier zawnioskował o usunięcie Pani Jandy z Polski, deportacja ma odbyć się na dniach. Proszę, pozostańmy w kontakcie, planujemy otwarcie specjalnej komórki do spraw polskości, oraz oceniania innych, myślę że ma Pani duże szanse na stanowisko. Z poważaniem, Kancelaria Ministerstwa Kultury
Anonim2020.11.17 11:47
"Halo, czy to pralnia?" "Sralnia, Ministerstwo Kultury ch..ju w d..pę je..ny!"
ceramik2020.11.17 10:53
Tobie gliniany nieudaczniku już Polacy dziękują. PO datek od żydówki za Nobla PO szedł się rypać, teraz żydowscy kuglarze mają dostać kolejne miliony, choć plują na naszą Ojczyznę. Gliński Won!
krystyna2020.11.17 10:42
Nie rozdzielac pieniedzy, ktorych Rzad jeszcze nie ma ( Unia/ nasze veto itd.). BAZOWAC w tej chwili TYLKO na min. zasilkach.
Anonim2020.11.17 10:41
tego gamonia nawet własny brat publicznie nazywa idiotą...