Dziś na Stadionie Narodowym odbędą się trzynastogodzinne rekolekcje "Jezus na Stadionie", prowadzone przez o. Johna Bashoborę, ugandyjskiego charyzmatyka.

Będzie w nich uczestniczyć minimum 30 tysięcy ludzi z całej Polski. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas tych 13 godzin modlitwy, śpiewu i tańca nikt nie będzie się nudził. Uczestnicy będą modlić się m.in. w intencji pokoju w Europie i na świecie. 

Centralnym punktem wydarzenia jest msza św. pod przewodnictwem abp Hosera, którą koncelebrować będzie 300 księży z całej Polski. Przez cały czas będzie możliwość spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.

To również jubileusz 50-lecia Odnowy Charyzmatycznej w Polsce.

W tym roku na stadion zostanie przywieziona kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która peregrynuje po Polsce.

W rekolekcjach weźmie udział kilkuset kapłanów, ponad 700 wolontariuszy, chórzystów, tancerzy oraz ewangelizatorów. Na spotkanie z o. Bashoborą przyjadą również ojcowie paulini z Jasnej Góry.

Ojciec John Baptist Bashobora to ugandyjski katolicki kapłan. Studiował w Rzymie. Jest charyzmatykiem, doktorem teologii duchowości i psychologiem. Polskę po raz pierwszy odwiedził w 2007, to jego kolejna wizyta. 

yenn/IAR, PAP, Fronda.pl