29.07.19, 12:45

Misiło przeprasza i usuwa profanujący pamięć bohaterów wpis

Poseł PO-KO Piotr Misiło umieścił na homoseksualnej fladze znak Polski Walczącej - znak, pod którym życie za Boga i Polskę oddawali niezliczeni bohaterowie. Teraz soię wycofuje.

Grafikę z symbolem Polski Walczącej na homoseksualnym tle Misiło zamieścił w mediach społecznościowych. Teraz poinformował, że ją usunął. Nie dlatego bynajmniej, by szczerze żałował swojego haniebnego czynu. Jak sam przyznał, kierował się strachem.

"Na skutek fali hejtu oraz masowych gróźb pod adresem moim i moich bliskich chciałbym przeprosić każdego, kto mógł poczuć się w jakikolwiek sposób urażony moją interpretacją hołdu dla ofiar Powstania. Nie to było moją intencją" - napisał Misiło.

 

 

 

 

Stwierdził też, że chciał "upamiętnić nieheteroseksualne ofiary, które także zginęły w Powstaniu Warszawskim". Nie jest jasne, skąd ten idiotyczny pomysł przyszedł Misile do głowy. Pierwsze słyszymy, by Powstańców Warszawskich i innych bohaterów walki za Boga i Polskę można było różnicować pod względem ich seksualnych upodobań. To czysty i szaleńczy absurd, otwarta profanacja świętości przelanej za najwyższe wartości krwi.

Misiło tymczasem powołał się na samego Ojca Świętego.

"Nie można rozdzielać miłości Boga i miłości Bliźniego" - zacytował papieża Franciszka.

Słusznie. Dlatego nie można dzielić Powstańców na tych, którzy mieli normalne rodziny i tych, którzy borykali się z jakimiś seksualnymi trudnościami. Kto tak czyni, ten szarga pamięć bohaterów.

bsw/twitter

Komentarze

Karol-2019.07.29 18:00
Mnie interesuje jedno. Kiedy prokuratura skieruje akt oskarżenia do sądu. Znak Polski Walczącej jest chroniony prawnie. A może pan. M. Wielka Kultura dołączy fo rzeczy innych, którzy mieli zostać ukarani s nie zostali. Zbliżają się kolejne wybory. Znam problemy wymiaru sprawiedliwości. Jednak komunistyczne-opozycyjnych układ w zasadzie jest nieruszony. Katastrofa smoleńska zamieciona pod dywan. A wyborcy mają to w 4 literach. Czy ten postkomunistyczny smród ze zgnilizą mnie prześladował do końca życia?
Alojzy Cedzidło2019.07.29 17:50
Poczytałem w miarę możliwości dokładnie wszystkie komentarze i nie doczytałem się propozycji reakcji na głupotę swojego podwładnego jego zwierzchników partyjnych . Nie reagują ,jak do tej pory . A opinia jedzie w dól ino buczy. Opinia partii PO . To tak dla ścisłości. Jak to zrozumieć ? O ewentualnym puszczeniu ,,baczka " przez Pisowca , natychmiast ogłaszają alarm gazowy . A tu , facet , przynoszący im wstyd i psujący im opinię siedzi sobie u nich jak u Pana Boga za piecem .. Jeszcze posła z niego chcą zrobić Jak to zrozumieć , przy ich pędzie do władzy .
ego2019.07.29 17:41
to po prostu Ukrainiec
JAKO POLAK MOWIE NIE ZBOCZENCOM I SODOMITOM2019.07.29 14:18
A TY ZA KOGO DZISIAJ WALCZYSZ ZYDZIE DZIELNICOWY CHYBA ZA SODOME I GOMORE
polak2019.07.29 16:57
dzielnicowego matkAa pracowała pod latarniami ,bo tak kazali jej z UB---i dlatego to skur,,,,,,,,,,,,,,,,,,n i ma problemy emocjonalne
polak2019.07.29 13:41
misiło jak i PełO to wielkie dla Polski ZŁO
ebi2019.07.29 13:16
LGBT zagraża katolikom, zagraża rodzinom, księżom, dzieciom, historii, zabytkom które powstały na kanwie religii. Ataki tych ludzi na wszystko co nie jest świeckie, homoseksualne, lewackie przeszkadza. Pomaga im w tym kasa ludzi którym zalezy na zubożeniu rodziny, mordowaniu dzieci, starców i ludzi chorych, to ich hasła. Prawem ma być eutanazja i aborcja, a kto to niby bedzie robił- Biedroń i całe to LGBT?
jula2019.07.29 13:15
To kwadratura koła: zareagujesz na hańbiący wpis to poseł pokroju Misiło (jego nazwisko) wyskakuje w necie,nie zareagujesz on eskaluje.Powinny działać przepisy o obronie symboli narodowych lub religijnych z urzędu ,bez żadnego immunitetu.Restrykcyjne,surowe w uproszczonym postępowaniu,nie ma co dywagować hańba jest hańbą.
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.29 13:14
Powstańcy walczyli o wolność wszystkich Polaków także tych homoseksualnych!
Zerr02019.07.29 14:33
nie sądzę
Alojzy Cedzidło2019.07.30 11:55
Też tak myślę. Ale,,dzielnicowy , albo jego przodkowie nalezeli do tych Polaków (* hmmm), którzy na Rakowieckiej stawiali im w piwnicy ,,pomniki " dziś niewidoczne. Prof Szwagrzyk ich szuka .Natomiast tych ,,dzielnicowych " od 45 jakoś nikt nie szuka . Ba , do Brukseli ich wybierają .
ebi2019.07.29 13:11
Mądry człowiek by tego nie zrobił, więc o co sie spierać. Głupota gdyby miała skrzydła to ten poseł by wyleciał w powietrze. Ale to nie jest żadna Boska Tęcza która ma 7 kolorów, tęcza LGBT to pronacja boskiej tęczy i ma 6 kolorów. Poseł Misiło nie wie o tym to zrozumiałe.
klaps2019.07.29 13:09
Białe róże, banany i tęcza to wróg wyznawców PISlamu.
JAKO POLAK MOWIE NIE ZBOCZENCOM I SODOMITOM2019.07.29 14:39
TY ZYDKU WYNOCH Z POLSKI DO KIBUCU GNOJ WYRZUCAC BARANIE SZTETERA
klaps2019.07.29 15:44
Trollu skąd nadajesz, z Moskwy czy innej Ukrainy?
polak2019.07.29 16:56
jesteś ty ---trolem putina ---kawał skur,,,,,,,,,,,,,,,,,na
Cogito ergo sum2019.07.29 13:00
Obok Wielgusa, Nitrasa i Palikota ten polityk z fryzurą pudla należy do największych idiotów polskiego parlamentaryzmu. Na jakich wykopaliskach go odnaleziono?
anonim2019.07.29 12:58
"oraz masowych gróźb pod adresem moim i moich bliskich" Nie ma co, prawdziwi z was bohaterowie.
Matka Polka2019.07.29 12:58
Czy jest coś, czego LGBT nie potrafiłoby zabrudzić (piszę najdelikatniej jak się da..)
man woman albo gender2019.07.29 12:53
Przypominam, że pod znakiem PW walczono z niemieckim okupantem. Przypominam również, że w roku 1932 wraz z wprowadzeniem nowego Kodeksu Karnego zniesiono w Polsce karalność za homoseksualizm. W tym samym czasie w Niemczech homoseksualiści i lesbijki trafiali do więzień i obozów koncentracyjnych. Proszę sobie teraz wydedukować, po której stronie owego konfliktu była "strefa wolna od LGBT"
man woman albo gender2019.07.29 12:55
''My w powstaniu walczyliśmy przede wszystkim o odzyskanie niepodległości naszej ojczyzny, ale także o to, co było dla nas najważniejsze. O to, żebyśmy byli traktowani nie jak podludzie, tylko żeby każdy z nas był człowiekiem godnym szacunku. O naszą godność ludzką. I każdy, kto wie, czym jest ludzka godność, musi pamiętać, że jej podstawą jest wolność. Że nie wolno nikogo nie szanować dlatego, że ma inny kolor skóry, inne poglądy czy orientację seksualną. O ile nie wyrządza nikomu krzywdy ma prawo taki być” Wanda Traczyk- Stawska 7 kwietnia 1927 roku w Warszawie urodziła się Wanda Traczyk- Stawska, ps. ''Pączek'' - członkini Szarych Szeregów, uczestniczka Małego Sabotażu oraz akcji ''N'', uczestniczka Powstania Warszawskiego. W Powstaniu walczył w stopniu plutonowego w oddziale osłonowym Wojskowych Zakładów Wydawniczych generała Antoniego Chruściela „Montera”. Główne walki toczyła wraz ze swoim oddziałem w Śródmieściu Północnym i Południowym, na Powiślu oraz bliskiej Woli. W czasie Powstania została ciężko ranna odłamkami granatnika. Po kapitulacji trafiła do niewoli niemieckiej; była jeńcem Stalagu 344, Stalagu IV B, Stalagu IV E oraz Stalagu VI C. Została wyzwolona 12 kwietnia 1945 roku przez kombinowany patrol 3. szwadronu 10. Pułku Strzelców Konnych 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Po wojnie wróciła do Polski, ukończyła studia psychologiczne i pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi. Pani Wanda jest obecnie przewodniczącą Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Usilnie walczy o przywrócenie pamięci o cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli. Działa na rzecz pojednania polsko-niemieckiego. Jest jedną z inicjatorek ustanowienia Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy, który przypada 2 października, czyli w rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego. Jest Honorową Obywatelką miasta stołecznego Warszawy. Odznaczono ją Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec oraz Krzyżem Walecznych.
Matka Polka2019.07.29 13:08
"O ile nie wyrządza nikomu krzywdy ma prawo taki być” Wanda Traczyk- Stawska" - w ocenie Katolików i obowiązującego w Polsce prawa, wytyczne WHO na które tak ochoczo powołują się działacze i działaczki gejowsko-lesbijsko-pederastyczni jak również pedofilscy są krzywdzeniem dzieci i młodzieży. Ze względu na prezentowane postawy podczas tzw. parad równości wywołują niesmak i coraz większe oburzenie. Są nakręcaniem nienawiści oraz sposobem na życie marginalnej części naszego społeczeństwa. Nie o to walczyli Bohaterowie Powstania Warszawskiego. Ginęli i przelewali krew. Nie szargajcie Ich pamięci swoimi urojeniami i oderwanymi od rzeczywistości oczekiwaniami.
anonim2019.07.29 13:29
Obok "matki" to ty chłopino w życiu nawet nie stałeś. Czas na wyjście z szafy.
Matka Polka2019.07.29 13:38
Jestem katolicką matką i mam dwoje dzieci. Z szefy nie muszę wychodzić bo w niej nie siedzę.
anonim2019.07.29 13:52
Zapomniałeś o wnuczętach. Spójność przekazu to podstawa.
Alojzy Cedzidło2019.07.30 11:46
Trudno odmówić Pani /u racji .Nikt podczas Powstania nie pytał o orientację seksualną Ginęli wszyscy równo za Polskę o jakiej marzyli . Dopominanie się dziś o dokonanie rozliczenia ilu zginęło homo a ile hetero. jest skończonym draństwem a może kosmiczną głupotą . Misiło to zrobił . Nie mnie sądzić tego głupka , Nie mnie . Tylko dlaczego ta partia geniuszy do której ostatnio należy , tego nie robi . ,,Totalnik " tonie , dziurawiony bez przerwy przez swoją ,,załogę " a oni orkiestrze przestać grać nie pozwalają .