11.06.21, 16:49fot. yt/onet news

,,Misio'' Kamiński: Kaczyński ma gotowe armaty na powrót Tuska

W ostatnim czasie w mediach przez chwilę wręcz huczało o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Niektórzy wieszczyli, że w podwójnej roli, inni że w potrójnej, a jeszcze inni, jak na przykład redaktor Rafał Ziemkiewicz, uważają, że „PO Tuska g**** obchodzi”. Redaktor Piotr Lisiewicz z kolei uważa, że w przypadku powrotu Tuska na białym rumaku będzie konieczne przygotowanie dwóch cel – dla Tuska i dla rumaka. Na powrót Tuska z ogromną nadzieją i niecierpliwością oczekuje także nadworny adwokat środowisk związanych z Platformą Obywatelską, mecenas Roman Giertych.

Do sprawy tej odniósł się także Michał Kamiński, który stwierdził w rozmowie z Onetem:

Zdumiewa mnie to, z jakim odzewem spotkała się deklaracja Tuska. W samej PO wywołała wzruszenie rąk. Nie wywołała ona jakieś burzy.

Dodał też, że on sam ucieszyłby się z powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki, a brakiem entuzjazmu chyba nie ma się co dziwić, ponieważ licznych zapowiedzi powrotu byłego premiera na białym rumaku było już tyle, że prawie wszyscy traktują to już jako zwykłą polityczną śpiewkę, chociaż sam Tusk przyznaje, że rozmawia z polską opozycją.

Dlaczego Tusk nie kwapi się z powrotem do polskiej polityki? Rąbka tajemnicy może uchylić inne stwierdzenie Kamińskiego.

- Kaczyński ma gotowe wszystkie armaty na wojnę z Tuskiem. Niestety od paru lat wygrywa tę wojnę – powiedział.

Jak dodał, on osobiście za największych polityków ostatnich 30 lat uważa Donalda Tuska i Aleksandra Kwaśniewskiego. Niejako - z bólem chyba - był zmuszony dodać, że „Trzecim jest jeszcze Kaczyński”.

- Kwaśniewski i Tusk nauczyli nas jak wygrywać i jak prowadzić proeuropejską politykę. Dzisiejsi liderzy opozycji nie potrafią zbudować postępowej, patriotycznej agendy, która pokona PiS – powiedział też Kamiński.


mp/onet.pl

Komentarze

Grizzly2021.06.12 9:50
Armaty na szczura? Łapka na gryzonie wystarczy!
Filip2021.06.12 7:54
Politycy z PiS-u w stosunku do Donalda Tuska wielokrotnie złamali ósme przykazanie. Cały PiS powinien iść do spowiedzi i odprawić pokutę, która miałaby polegać na rozwiązaniu swojej partii. To są najwięksi szkodnicy od 1989 roku.
PRAWDA2021.06.12 1:55
Syowie i wnuki w Niemczech w Polsce na Śląsku mająa pełne -- SZAFY mundórów i odznaczeń SS czy Wermachtu -----czekają na nowe roskazy ==
super2021.06.11 23:23
rudy nie chce wracac bo nie pozwoli sobie na przegrana a to pewne. Swiadomie uciekl z tonacego okretu i moze zwalac na tych co zostali wine za porazki a sam udawac medrca a prawda jest taka ze w Polsce jest skonczony tak samo jak Budka, czy ktokolwiek inny z Po. Nie mowie ze Pis jest idealny bo nie jest ale nie ma absolutnie zadnej alternatywy a powrot do wladzy totalsow oznacza calkowita destrukcje panstwa o
Anonim2021.06.11 18:28
Nie używajcie tu, w tytule, języka wojennego. Mamy tego nadmiar!
o tym nie dowiesz się z Frondy2021.06.11 18:18
Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił żądania prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który chciał zakazu pisania przez "Wyborczą" o jego majątku i umieszczenia przy jednym z artykułów informacji, że jest on przedmiotem sporu sądowego. Postanowienie jest prawomocne.
6969692021.06.11 18:27
Już można pisać o majątku Obajtka, ale jeszcze nie można pisać o tym, że Ordo Iuris jest finansowane przez Kreml. Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił żądania prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który chciał zakazu pisania przez "Wyborczą" o jego majątku i umieszczenia przy jednym z artykułów informacji, że jest on przedmiotem sporu sądowego. Postanowienie jest prawomocne. Z tej decyzji wynika (nie znamy jeszcze jej uzasadnienia), że w ocenie sądu zarzuty Obajtka, przedstawione przez adwokata Macieja Zaborowskiego, okazały się miałkie, a tekst o kupnie w 2018 r. przez prezesa Orlenu apartamentu na warszawskim osiedlu Awangarda z milionową zniżką od dewelopera został napisany zgodnie z zasadą rzetelności dziennikarskiej.
Dam2021.06.12 9:00
Wydaję mi się, że już można pisać, że Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści. Zakaz trwał rok.
sołtys2021.06.11 19:36
Gudłaje sądza to pisze o tym Wymiotna .Tys żyd?
MT(*)2021.06.11 18:07
To mówi człowiek o naturze zdrajcy. I jak taki, nie mógł wylądować gdzie indziej niż u Tuska. Od tego czasu jest i u siebie, i wśród swoich, i takich jak on sam.
jula2021.06.11 17:43
Śmierdzący, stary, odgrzewany kotlet: powrót Tuska. Z koniem czy bez, o określonej, czytaj białej maści, czy bez maści? Oskórowany?
rychu2021.06.11 16:55
Jaki to misio to gudłaj