05.06.21, 20:46fot. pxhere.com

,,Możliwe prowokacje i próby ataków terrorystycznych ze strony Rosji'' – uważa szef MSW Ukrainy

- Po uruchomieniu gazociągu możliwe będą prowokacje i próby ataków terrorystycznych ze strony Rosji – powiedział szef MSW Ukrainy Arsen Awakow.

Władimir Putin ogłosił właśnie, że pierwsza nitka gazociągu Nord Stream 2 jest już gotowa, a na jego wypowiedź zareagowali politycy Ukrainy.

- Gaz jeszcze jest transportowany naszym gazociągiem i powinien być transportowany jeszcze przez pewien czas, ale później najpewniej Putin będzie chciał puścić gaz, omijając Ukrainę – stwierdził Awakow, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Jak dodał, ćwiczenia wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą miały mieć właśnie taki cel.

Ćwiczenia z udziałem rosyjskiej Gwardii Narodowej były prowadzone ostatnio w graniczącym z Rosją obwodzie charkowskim oraz obwodzie sumskim. Następnie mają być z kolei organizowane w Mariupolu w Donbasie oraz na zachodzie kraju.


mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze

edzio2021.06.6 12:02
Bez paniki, Ukrainskie SS-Galiziem trzyma reke na pulsie.
Sprzedam opla2021.06.6 8:57
Sprzedam opla aquillę. Autokomis Roman Pornola, Radomsko, ul Wiejska
Maciej Piwowar2021.06.6 8:35
Szanowni Recenzenci macie w 99% Racje. Ale zapominacie ,że to CENA za Polską Słowiano--Fobie. To Cena za bycie ,,kleszczami" wyciąganiu ,,kasztanów ' z ognia. Zapytam Co Polska zyskała wysyłając wojsko---kontyngent do Afganistanu ,Iraku.ITD.Oprócz obiecanek i poklepania po plecach.Ktoś Odpowie ,,sojuszników" ,proszę nie rozśmieszać Dania pokazała co znaczy Polska dla tzw.Zachodu .Za Polskę ,Bałtów ,ITD NIKT NIE będzie Ginął,jak NIKT NIE GINĄŁ za Gdańsk.
JanP2021.06.6 7:39
Ukraina sama zdecydowała, że ma w dvpie rosyjski gaz. https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-ukraina-kupuje-gaz-z-rosji/
Maciej Piwowar2021.06.6 8:37
@ JanP --5% budżetu Ukrainy ,to opłata za tranzyt. mówisz że Ukry mają w odbycie Ruski gaz? To DLACZEGO Go Kradną????????????????????
Eli Barburra2021.06.6 0:59
Chcesz poznać, 2021.06.4 13:50 jaki jest naprawdę ten "cudowny" Izrael? ...... Zrób ten krok i poleć tam, ale ... Jeżeli chcesz poznać ten kraj-bękart ONZ-u pamiętaj o kilku "drobiazgach": NIGDY nie zatrzymuj się w hotelach, których właścicielami są Żydzi. Zatrzymaj się w hotelach, których właścicielami są chrześcijanie-Palestyńczycy. Chcesz poznać prawdziwy Izrael? Wynajmij przewodnika chrześcijanina-Palestyńczyka. Dowiesz się prawdy, jak np. Izrael zabiera wodę Palestyńczykom, jak rujnują ich gospodarstwa, których właścicielami są Palestyńczycy od SETEK LAT. Itp., itd. NIE WIERZ PROPAGANDZIE ŻYDOWSKIEJ!
oficer LWP2021.06.6 0:06
banderowcy z Ukrainy to teraz autorytety PIS i oficerów pisowskiej propagandy z Frondy
matis892021.06.6 0:05
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
panama2021.06.6 0:11
oprócz Ctrl+C i Ctrl+V to jeszcze coś potrafisz?
Anonim2021.06.5 22:10
No cóż, nie trzeba było pozwolić ukraińskim oligarchom kraść rosyjski gaz? to i gaz by płyną przez Ukrainę? do dolary z tranzytu do kasy państwowej Ukrainy?
Anonim2021.06.5 21:06
mozliwe kolejne prowokacje Terleckiego, tym razem o Ukraincach
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.06.5 20:56
błaszczak powinien wysłać na granicę polsko-rosyjską wszystkie czołgi! czyli te 4 które są sprawne...
Anonim2021.06.5 22:12
A do obrony Polski pozostawić ten jeden jedyny i nie wycofany z użytku okręt podwodny?
murzynek bambo2021.06.6 0:14
Błaszczak wysyła najemnego polskiego trepa do Izraela, Turcji i na Ukrainę aby bronili amerykańsko-żydowskich interesów, służenie żydom to największy zaszczyt jaki może mieć polski trep-goj