19.08.15, 12:05fot. TVP INFO

Mucha uderza w zwolenników referendów

Joanna Mucha nie potrafiła sobie wyobrazić, że aż tylu obywateli potrafi poprzeć jakąś sprawę w referendum.

– Jak sobie pan, panie redaktorze, wyobraża taki ruch oddolny związany z jakąś ważną dla Polaków rzeczą? Bo ja sobie wyobrażam to tak, że jest jakaś grupa ludzi, która przez internet czy w realu skrzykuje się i zaczyna jakąś konkretną rzecz promować – mówiła.

– Nie mamy do czynienia w przypadku zgłaszania pytań referendalnych przez PiS z tego typu działaniem – dodała.

Zdaniem rzecznik sztabu PO inicjatywy takie jak ta ws. sześciolatków, to inicjatywy „bardziej polityczne, niż obywatelskie”.

– Mamy do czynienia z działaniem, które jest odgórnie sterowane. Podpisy są bardzo często zbierane pod kościołami – stwierdziła. – Spójrzmy na sprawę sześciolatków. Jest to ewidentnie populistyczne zagranie zasadzające się na naprawdę najniższych instynktach, czyli na naszej trosce o dzieci – stwierdziła. 

MT/Telewizja Republika 

Komentarze

anonim2015.08.19 12:14
Dla pani Muchy troska o dzieci to najniższy instynkt.
anonim2015.08.19 13:45
"Bo ja sobie wyobrażam to tak, że jest jakaś grupa ludzi, która przez internet czy w realu skrzykuje się i zaczyna jakąś konkretną rzecz promować – mówiła." No tak, oczywiście. Jeżeli osoby wyznania rzymsko-katolickiego "skrzykną się" przy pomocy parafii, to nie jest to działanie obywatelskie, tylko "sterowane odgórnie". Pamiętam, że nawet politycy PO mówili, że wybór tej pani do najwyższych władz w państwie i w partii wynikał z tego, że ma ładne nogi. I to by było tyle w temacie.
anonim2015.08.19 14:38
Aśka udaje, że nie widzi, iż jej koalicjant, tj. "partia o stuprocentowej zdolności koalicyjnej" jest przeciwko temu nieszczęsnemu referendum także z pobudek populistycznych, bo te 100 milionów to ileś miejsc pracy, które "rząd" mógłby dla swoich pasożytów stworzyć. No i coś dla biednych dzieci też by pewnie się ostało. @Jajcenty - a niby dlaczego postkomuna wysunęła tow. Ogórkową - bo brzydka?
anonim2015.08.19 16:18
Ta pani ,,zasłynęła" kiedyś ,,mądrością", że starsi ludzie chodzą do lekarza, bo się nudzą.
anonim2015.08.19 22:01
Ta pani szydzi z demokracji i publicznie odmawia prawa głosu Ludowi. Antykonstytucyjny zamach na ustrój demokratyczny. To sprawa dla Sędziego.