29.05.14, 21:07(fot. wikipedia)

Największy problem PiS: Adam Hofman

Według Staniszkis jeśli jednak partia Jarosława Kaczyńskiego spełni trzy zasadnicze warunki, wygra wybory parlamentarne.

- Obecny rzecznik partii swoim brutalnym sposobem bycia sytuuje ją w przedziale, który nie da PiS sukcesu - stwierdziła Staniszkis.

Dodała jednak, że niedzielne głosowanie pokazało pewne prawidłowości, które mogą zwiastować wygraną PiS w wyborach krajowych. Po pierwsze, socjolog wskazuje, że spośród młodych głosujących - wśród których bezapelacyjnie zwyciężył Janusz Korwin-Mikke - co piąty głosował na partię Kaczyńskiego, a na ugrupowanie Tuska już tylko co szósty.

- Jeśli PiS przestanie popełniać błędy, poprawi swój wizerunek i przestanie stawiać na słabych polityków, to wygra najbliższe wybory parlamentarne. PO już tylko się broni - podsumowała Staniszkis. 

Ab/dziennik.pl

Komentarze

anonim2014.05.29 21:27
SP więcej uczyniła szkody dzieląc prawicę. Hofmana można nie lubić jak każdą inną osobę. Uważam że PIS wygrał.
anonim2014.05.29 22:05
Nie bardzo łączą mi się te dwie kwestie: "Obecny rzecznik partii swoim brutalnym sposobem bycia" oraz "Jeśli PiS przestanie (...) stawiać na słabych polityków". No więc właśnie Adam jest wyrazisty, a nie jak ciepła klucha w stylu Jońskiego czy beznadziejnego Zwiefki. Ale zgadzam się, że w otoczeniu Prezesa powinni się promować młodzi działacze PiS. Natomiast podstawowym problemem jest to, że 75% społeczeństwa ma dokładnie w d... wybory. To jest przerażające. Obawiam się, że jedynie tani, krzykliwy populizm może poruszyć większość. Taki JKM ale bez durnych tekstów o kobietach czy niepełnosprawnych ale za to na podobnym poziomie absurdu.
anonim2014.05.29 22:15
Strasznie cię kolego Częstochowski jara to wypisywanie ile razy przegrał Kaczyński, co? Swoją drogą ja też chciałbym tak przegrywać, że w wyniku tejże miałbym więcej. To taki paradoks. Ale wiem, znam tę starą, zgraną metodę. Należy uderzyć w przywódcę aby rozsypać stado. Na przykład chrześcijanie są oki ale ci katolicy i ten papież... Zniszczyć, zdeprecjonować i pobawić przywódcę a można odtrąbić sukces. Takiego wała logo! To zbyt prymitywne i czytelne. Bracia Kaczyńscy stworzyli partię, której nie potraficie zniszczyć już od 13 lat, po każdej porażce trąbiąc jej rychłą śmierć. Tyle kasy, środków, nakładów, potu i łez. Nawet zamach i nic! To was boli. A POlszewia, aczyna się kończyć. Kto was utuli przyszłe biedne sierotki? Co @Joanno55, która nawet prostego, jednego nazwiska nie potrafisz napisać poprawnie?
anonim2014.05.29 22:18
@Joanna55 cóż za wysublimowany język;)
anonim2014.05.29 22:34
To fakt Hoffman jest nielubiany i przez to szkodzi PiSowi. Lubię czasem jego cięty język ale ogólnie on elektoratu partii nie przysporzy.
anonim2014.05.29 22:48
DLaczego jest to tu przedstawiane jako oczywistość że PiS powinno wygrać? Źle to brzmi.
anonim2014.05.29 23:17
@Kriss66 "Swoją drogą ja też chciałbym tak przegrywać, że w wyniku tejże miałbym więcej."-rozumiem Twoje rozgoryczenie ale przegrana to przegrana. I nie znaczenia czy mała np 2:0 czy duża np 10:4 (przykład z piłki nożnej).
anonim2014.05.29 23:34
Nie zgodził bym się z Panią Profesor. "Kaczyński znów nie uczcił ofiar UPA 2014-05-21 Z nadzieją czekałem na wizytę pana Jarosława Kaczyńskiego w Przemyślu, Zamościu i Lwowie. Jako krewny zgładzonych Kresowian miałem bowiem nadzieję, że w 70. rocznicę ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich z UPA i SS Galizien na terenach Małopolski Wschodniej (dawne województwa: lwowskie, stanisławowskie i tarnopolskie) oraz Podkarpacia i Lubelszczyzny prezes PiS przełamie się i złoży wreszcie kwiaty i zapali znicze na mogiłach pomordowanych okrutnie Polaków, Żydów i Ormian, którzy wszyscy przecież byli obywatelami Drugiej Rzeczypospolitej. Miałem też nadzieję, że szef partii, która idzie po władze, potępi oficjalnie antypolską i antysemicką ideologię Stepana Bandery, oraz odetnie się od kontynuatorów tej ideologii, w tym zwłaszcza Ołeha Tiahnyboka, szefa partii "Swoboda". W ten sposób naprawi swój błąd, który polegał na tym, że 1 grudnia ubr. na Majdanie w Kijowie, ku przerażeniu rodzin pomordowanych, stał ramię w ramię z owym skompromitowanym ukraińskim politykiem. Niestety Jarosław Kaczyński nic takiego nie uczynił. Udał się wprawdzie na Cmentarz Obrońców Lwowa i Cmentarz Łyczakowski, gdzie oddał cześć powstańcom i lwowskim "Orlętom", ale na mogiły pomordowanych przez UPA już nie. A przecież one są tuż za rogatkami tak Zamościa, jak i Lwowa. Nie odciął się też od Ołeha Tiahnyboka i ideologii nacjonalistycznej. Zmarnowana została więc ogromna szansa, aby jednoznacznie opowiedzieć się po stronie prawdy. Dlaczego tak się stało? Czy wynika to z niewiedzy pana prezesa i jego najbliższego otoczenia? Moim zdaniem nie. Kto jak kto, ale ugrupowanie prawicowe, na które do tej pory głosowało tak wielu Kresowian i ich potomków oraz mieszkańców Polski południowo-wschodniej, świetnie w tych sprawach się orientuje. Przyczyną jest świadoma polityka, polegająca na ugłaskiwaniu współczesnych nacjonalistów na Ukrainie, którzy dla PiS jawią się jako przyszli polityczni sojusznicy. Jest to też kontynuacja polityki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który bezkrytycznie i konsekwentnie wspierał prezydenta ukraińskiego Wiktora Juszczenkę, gloryfikatora UPA i Stepana Bandery. Reasumując, prezes PiS nie chce uczcić ofiar ludobójstwa, bo wciąż puszcza "perskie oko" do "Swobody" i Prawego Sektora. Po wizycie we Lwowie jego wyborcy nie powinni mieć już w tej kwestii żadnych złudzeń. "
anonim2014.05.29 23:38
@Tomek513 Tylko Premier może porównywać politykę do piłki bluźnierco
anonim2014.05.30 6:48
To prawda. W PiS jest wielu mądrych ludzi więc po co stawiać na Hofmana. Ten bardziej by się nadawał do PO - mało w głowie dużo w gębie.
anonim2014.05.30 7:07
@Tomek513 "rozumiem Twoje rozgoryczenie ale przegrana to przegrana" Nie kwestionuję faktu, że o kilkanaście setnych przegrał PiS ale nie rozumiesz mnie. Wcale nie czuję rozgoryczenia. Podniecajcie się kolejnym zwycięstwem w wyniku którego zwycięska PO straciła 6 mandatów a przegrany PiS zyskał 4 mandaty ;)) Więcej takich przegranych. Dodam tylko, że wybory są O MANDATY i taki jest cel. Zwycięska PO ma aż 19 mandatów a przegrana PiS ma tylko 19. Ale pech...
anonim2014.05.30 11:13
@AirWolf To nie był mój tekst :)
anonim2014.05.30 13:55
Hofman to totalny niewypał
anonim2014.05.31 2:02
Będziemy głosować na katolicki Ruch Narodowy. Socjalizm jest ideologią antykatolicką. Poglądy Pani Staniszkis to archeologia.