14.11.19, 20:50Fot. via Pixabay, CC 0

Netflix przyznał się do błędu. Będzie sprostowanie

Presja ma sens! Po tym jak polscy politycy na czele z premierem Mateuszem Morawieckim zareagowali na skandaliczne mapy w produkcji dokumentalnej Netflixa „Iwan Groźny z Treblinki”, gdzie obozy zagłady umieszczono na współczesnej mapie Polski, firma przyznała się do błędu.

W oświadczeniu opublikowanym na twitterze czytamy:

Wspieramy twórców serialu <<The Devil Next Door>>. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map”.

Dalej dodano:

Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polską i okupował ją w latach 1939-1945”.

Treść komentarza pojawiła się zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

dam/twitter,Fronda.pl

Komentarze

PiS=UWbis2019.11.15 7:55
Tu nie ma błędu - to celowa żydowska robota. Wystarczy pomyśleć, wystarczy poszukać - nawet w polskiej sieci: "Niestety, byłoby skrajną naiwnością sądzić, że chodzi tu o jakąkolwiek pomyłkę. Nikt z nas nie ma wątpliwości, że słynna mapa w filmie Netflixa nie jest wytworem niewiedzy producentów i reżysera. Odwrotnie, jest to płód umyślny i rozmyślny. Producenci i twórcy owegp mini-serialu to nie jacyś niewykształceni jankesi, którzy nie mają pojęcia o historii Europy Wschodniej siedemdziesiąt lat temu Wszyscy co do jednego to żydzi z USA i Izraela, którzy nienawiść do Polski wypili z mlekiem matki, a wobec potężnych organizacji żydowskich zobowiązani są do grillowania Polski przy każdej nadarzającej się okazji oraz do pisania Historii na nowo. Oto lista nazwisk umieszczonych w czołówce filmu, która mówi sama za siebie: Executive producers: Josh Braun, Ben(jamin) Braun, Dan Braun, Danne Stern:Guy (Halavi) Lavie, Koby Gal-Raaday; Music by Antonio Pinto, Eduardo Aram; Director of photography: Avner Shahat; Supervising editor: James Haygood; Edited by: Carter Gunn, Eileen Meyer, Jesse Overmann; Postproducer: Maya E.Rudoph; Co-producers: James Haygood, Rick Brookwell, Produced & directed by Jossi Bloch & Daniel Sivan. Wszyscy ci ludzie od lat siedzą w filmowym biznesie, wielu z nich współtworzyło wiele filmów dokumentalnych. Zdawałoby się, że od dokumentalkistów należy oczekiwać wierności faktom, Ale nie można takiej wierności oczekiwać od żydów, którzy od początków swojej historii fakty nieustannie wymyślają według własnego widzimisię. Taka tradycja. Niezależnie od wszystkiego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że firma Netflix została stworzona przez żydów i znajduje się w całości w żydowskich rękach oraz produkcję filmów dokumentalnych, niezależnie od tematu powierza w większości (jeśli nie wyłącznie) właśnie żydom." https://www.salon24.pl/u/niemcy/999636,netflix-i-jego-zydowska-produkcja
Scarab2019.11.15 11:33
Niektórzy to już nawet żydow widzą w puszkach z kocią karmą. Gdyby choć jeden z was obejrzał dokładniej ten dokument. To sama mapa jak i moment jej pokazania miał miejsce w roku 1985. W momencie kiedy to zatrzymano Demjanjuka. Nikt jej nie stworzyl teraz, na potrzeby tego dokumentu. Netflix odtwarzając/dokumentujac serie wydarzeń jaka wtedy miala miejsce, zamieścił w tymże dokumencie krotki moment z wiadomości ktore byly wtedy wyemitowane. Mozliwościa jest ze dziennikarze nie mieli wtedy dostepu na szybko do takiej mapy. Mozliwe ze nawet wogole nie mieli. Nie tyle mapy jak i pojecia na jej temat. Znając wiedze amerykanow z zakresu geografii swiata, ktora jest bardzo mierna. A tym bardziej wtedy. Fakt, niedopatrzeniem i błędem Netflixa był brak sprostowania ze wtedy skorzystali ze złej mapy. Ale żeby odrazu sie pruć że żydzi, że spisek. No ale tak, trzeba pomyśleć, tak jak piszesz. Tak żeś pomyślał jeden z drugim że nie zauważyliście że to kawałek starych wiadomości. I tak jeden dezinformuje drugiego. "To Netflixowe żydy!", "Specjalnie to zrobili!" Nie czubki. To błąd dziennikarzy, z 1985r. Netflix pewnie zeby nie drązyc tematu z takimi ludzmi, da krotkie sprostowanie wcisniete pomiedzy sceny.
PiS=UWbis2019.11.15 7:17
Poprawienie mapy to jeden dzień pracy. Antypolska żydowsko propaganda poszła w świat (potrzebna żydom by na Polsce wymusić haracz), a "polski" MSZ cieszy się z obietnicy dodania opisów zamieszczonej na twitterze i jeszcze gratuluje oszczercom. K..a, dobra żydowska zmiana znowu się popisała, tak jak w przypadku nowelizacji ustawy o IPN. MSZ cały jest do wymiany.
Naczelny2019.11.14 21:49
Mirek T, KKK, Olej, dwa ukradzione nicki Urszula i Albert, to jest i ten sam psychiczny frondotroll, Józef Piotrowski aka Alozjy Cedzidło.
Alojzy Cedzidło2019.11.14 23:50
Znów wlazłeś na drzewo ,,naczelny " Tak dla porządku , bo możesz nie wiedzieć . ,,Naczelne " to małpy .goryle itp . Jeśli nie siedzisz na drzewie i nie zajadasz banana , ( o kopulowaniu nie wspomnę, bo to u nich zgodne z natura . No wiesz , on i ona )to błagam , włącz swoje ,,szare " To ,że jest kilku podobnie myślących to nie znaczy ,że to jakaś ,,podróba " To normalne wśród ludzi . NORMALNE .
Naczelny2019.11.14 23:59
Piotrowski, zamilcz trollu, twoje androny nie zmienią faktu, że od róznimi nickami piszesz 90% komentarzy na tym portalu, podszywasz się nieudolnie pod innych, jednak zawsze można cię poznać. Zastanawia mnie tylko czy robisz to dla przyjemności, pieniędzy czy po prostu masz zaburzenia psychiczne.
Alojzy Cedzidło2019.11.15 11:00
Znów Ci sprawię radochę ,,naczelny ,, w trakcie ewolucji . Można to nazwać zaburzeniami , zanikiem pamięci itp . Po prostu nie pamiętam abym kiedykolwiek pisał pod innym nickiem. Nie biorę z Was przykładu . to pamietam. I tyle
Nauka głupcze2019.11.14 21:32
> skandaliczne mapy Zgodne z obecnym stanem faktycznym. Czy jeśli ktoś chce dzisiaj zwiedzić tereny tych obozów to musi przyjechać do Polski czy do Niemiec?
anonim2019.11.14 22:51
ileś lat się kształcił nad tym pomyślunkiem
Nauka głupcze2019.11.14 23:17
Zdanie w języku polskim rozpoczynamy zawsze dużą literą a kończymy znakiem przestankowym.
Przeciw kretynom2019.11.15 10:16
A to film o turystyce, niedouczony kmiocie?
Fronda.pl — produkt portalopodobny2019.11.14 21:29
No i fajnie, że: • redaktory fronda.pl podpisują się imieniem i nazwiskiem • dobrze, że cytują Tomasza Terlikowskiego, który powiedział, że z «subportalem fronda.pl» nie ma już nic wspólnego • redaktorzy fronda.pl odpisują na maile odzywką «zieeew» Wszystko to fajne, klawe a całuśne :*
Olej2019.11.14 21:13
Na pewno ! Na pewno ! Pocałujcie się w d........ę z waszymi sprostowaniami ! Przekaz porcji g.......a poszedł na Polskę i został gdzieś w świecie gdzie Polska będzie miała odpowiednio ustrojoną opinię w myśl propagandową hitlerowca Alfreda Benzingera i jego kolesi z SS, zbrodniarzy Konradem Fiebigem, oskarżonym o zamordowanie 11 tys. białoruskich Żydów, czy Walterem Kurreckiem odpowiedzialnym z ramienia SS Einsatzgruppe D mordującym dziesiątki tysięcy ludzi. Podchwycili tę diabelską metodę osrywania Polski nadprzyrodzeni z New Yorku i ją kontynuują przepraszając zarazem za kolejną porcję spreparowanego g..........a
Urszula2019.11.14 21:12
Stwierdzam, że duża grupa przygłupów lewackich przeszła z Frondy na onet.pl . To dobrze, bo tam jest ich należyte miejsce. Podobnie postąpił Tusk jako dureń, zdrajca, złodziej i kłamca przeniósł się do Brukseli i już stamtąd nie wróci, bo to tchórz, a dla niego Polskość to nienormalność ! Na Frondzie pozostali tylko bydlaki, które mogą edwo pisać typu 54, Mirek T, Pisbusters, kalinka, Lennon, JONASIK i in., oraz kilku złośliwych i agresywnych szkodników jak Björn Larsson, Piotr Nowak i in.
KKK2019.11.14 21:11
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Mirek T2019.11.14 21:09
Spoko PO-je-by i inni lewaccy śmier-dziele, wkrótce będziecie rżeć jak końska du-pa do bata ! Oto metoda do przejęcia większości w Senacie przez PIS: 1. Panią senator Lidię Staroń, która startowała w wyborach z listy PIS należy jak najszybciej przywołać do porządku, bo nie została senatorem by wstrzymywać się od głosu (takie coś może sobie robić Jachira, a nie poważna kobieta senator), i oświadczyć jej, że jeśli się nie podporządkuje to zostanie obłożona anatemą do trzech pokoleń ! 2. Minister Ziobro powinien pogonić eu-nuchów sędziowskich do procesów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego z PO. Ci dwaj po wyroku „usiądą” sobie na jakiś czas, co da kolejne 2 głosy dla PIS ! 3. Jak widać jeden z senatorów PO to niepełnosprawny siedząco-leżący na wózku inwalidzkim. Trzeba z nim rozmawiać ! Skoro kasuje 500 plus od PIS-u, to powinien przejść na stronę PIS ! 4. Ten cały Michał Kamiński (misiek), obecnie w-ce marszałek senatu to chodząca bida ! Jemu wystarczy obiecać, że po tej kadencji za 4 lata dostanie intratne stanowisko w rządzie lub spółce skarbu państwa, to będzie lizał rękę jak pies ! A co będzie po 4 latach ? Bóg wie ! Są to minimum 3-4 głosy odzyskane w zasadzie bez większego wysiłku, i raczej pewne w 100%.
Alojzy Cedzidło2019.11.14 23:36
U Was panie Mirku T. to jak u Kurskich Jeden w prawo ( to Pan ) drugi grzebie w odchodach . Bo to co, On, ten drugi robi , to wypisz wymaluj GW ,ż tym ,że GW jest trochę w tym kanale kulturalniejsza..A w temacie... Ciężko doszukać si\ę na tej stronie komentarza omawiającego materiał strony.
Naczelny2019.11.14 23:44
Sam sobie odpisuejsz idioto, bo nikt inny nie chciał?
Alojzy Cedzidło2019.11.15 10:52
Piszesz na drzewie czy już pod .Powiem Ci komplement . z tym idiotą masz rację . Zdaję sobie z tego sprawę . tylko widzisz ,,naczelny', ja wiem o swoim marnym intelekcie .I to jest moja olbrzymia przewaga nad Tobą A Ty nie wiesz nic o swojej bezdennej głupocie .Nic . Zero. Nul .Tak gwoli uzasadnienia Twojego ,,komplementu " przypomnę Ci niejakiego Sokratesa . Powiedział juz bardzo dawno ,,WIEM ŻE NIC NIE WIEM " Wysil ,,genialny 'mózg ,,naczelnego " w trakcie ewolucji . i przemyśl sobie te słowa starożytnego uczonego.
Albert2019.11.14 21:08
No i dobrze ! Tak trzymać, a resztę ignorować ! Dwóch narodów, których Polacy nigdy nie zaakceptują – to Rosja i Niemcy !!! To nasi sąsiedzi z prawej i lewej strony. Niemcy wymordowali 6 milionów Polaków. Ruscy prawdopodobnie dużo więcej . Gdybyśmy my Polacy im ten holokaust przebaczyli, to historia uznałaby nas za durniów !!! Niestety wielu Niemców pozostało po wojnie w granicach Polski, a dodatkowo Stalin przysłał nam po wojnie 200 tys. swoich, zaufanych ludzi, rozmieszczając ich głównie w wojsku UB, WSI, milicji, sądach, szkołach i urzędach. Dzisiaj potomkowie tych nacji (m.in. resortowe dzieci) to opozycja totalna, czerwona i tęczowa zaraza, to lewactwo, które nienawidzi Polski i Polaków. Zamordowana niedawno J. Brzeska napisała na transparencie: „Polacy, nie wiem co, ale musimy z nimi coś trobić” ! Tak, to prawda Polacy – musimy z nimi coć zrobić !