11.06.15, 15:23

Nie odkładaj ojcostwa

Aby kobieta mogła być kobietą, facet musi być prawdziwym facetem. Zapewnić swojej żonie wsparcie i bezpieczeństwo. Być głową rodziny, autorytetem, wziąć sprawy w swoje ręce. Nie tylko w kwestiach zawodowych, ale także w podejmowaniu decyzji, zarządzania domowym budżetem.

Tymczasem w praktyce jest odwrotnie. Mieszkam na Śląsku, gdzie jak okiem sięgnąć funkcjonuje matriarchat. Dlaczego? Zdania są podzielone. Znajomy brat kapucyn, który posługiwał w ubogiej dzielnicy katowickiego Załęża, obwiniał kobiety, że są za bardzo zaborcze, nie pozwalają wykazać się mężczyznom, a to wpędza ich we frustracje i w alkoholizm.

Nie wiem czy taka diagnoza jest trafna, ale mam wokół przykłady, gdzie faceci po ślubie stają się pantoflarzami i oddają stery w ręce swoich żon. Nie wygląda to dobrze, gdy rządzi kobieta, a facet staje się nieporadnym „kotem” czy leniwym „misiem”. Aby małżeństwo dobrze funkcjonowało kobieta musi być posłuszna mężowi – być pół kroku za nim. Gdy mężczyzna widzi podległość kobiety, jemu także jest łatwiej „umierać” dla swojej żony. Rezygnować z części siebie na rzecz rodziny. 

Problemem jest też zniewieścienie, egoizm i niedojrzałość współczesnych mężczyzn. Większość facetów to obecnie pokolenie „brawo JA”. Chodzi na imprezy, skacze ze spadochronem, sufruje po necie, łazi na piwo z kumplami, ale stroni od pracy, odpowiedzialności. Chce seksu, ale bez zobowiązań. Odkłada założenie rodziny, bo w gruncie rzeczy jest uzależniony od rodziców itd. itp.

Dlatego zgadzam się z wieloma głosami oburzenia, że kampania „Fundacji Mamy i Taty” uderza w płeć piękną i wybiela mężczyzn. W gruncie rzeczy to mężczyźni częściej zwlekają z decyzją o poczęciu dziecka. Częściej wybierają idoli tego świata: karierę, pasje, domy czy samochody. Kobiety na tym cierpią, bo rodzą coraz później, a godzą się na takie upokorzenia tylko, aby nie stracić owych mężczyzn.

Mam nadzieje więc, że doczekamy się także kampanii: pt. „nie okładaj bycia ojcem na potem”, z analogicznym przekazem, bo na razie można odnieść wrażenie, że za wszystko odpowiedzialne są niedoszłe matki.

Tomasz Teluk 

Komentarze

anonim2015.06.11 15:40
mężczyźni unikają ojcostwa, bo: Są niedorośli, całe lata gdy dorastali tępiono w nich to co chłopięce, trzymano w szkołach pod władzą neurotycznych nauczycielek - to nie pozostało bez wpływu. Stąd syndrom Piotrusia Pana. Są sterroryzowani przez Rewolucyjny Aparat Państwowy. Kobieta może zrobić im WSZYSTKO. Pobić, zabić, zrujnować. Nasłać pod byle pretekstem policję, pozbawić pracy, zamienić w finansowego niewolnika, odebrać dzieci - jeśli tylko ma taki charakter i jest konsekwentna. Na szczęście najczęściej tak nie jest, ale Miecz Damoklesa wisi nad łbem i faceci wiedzą o tym. btw, kobiety mordują co roku kilkadziesiąt tysięcy mężczyzn... po 10 latach mobbingu, poniżania i strachu wysiada serce i trup gotowy, niby że na zawał.
anonim2015.06.11 15:42
Nie, żona nie musi być posłuszna mężowi, bo i dlaczego? Jest gorszym i mniej rozumnym rodzajem człowieka? Małżeństwo to partnerstwo a nie układ, w którym ktoś ma większe prawa niż druga osoba. Ale oczywiście to wszystko wina kobiet, nie chcą się podporządkowywać mężczyznom, z domu synów nie wypuszczają, abortują dla zabawy i antykoncepją ród męski ku potępieniu wiodą.
anonim2015.06.11 15:46
anovo sorry, ale co to za brednie? My nie *boimy się* *inteligentnych inaczej* kobiet, tylko ich nie chcemy. Po co komuś wieczny konkurent w domu? Przemądrzała lala, pyskata i zarozumiała? Nie ma mowy. na szczęście pokolenie frajerów którzy poukładali sobie życie wg waszych *światłych* pomysłów odchodzi na śmietnik historii. Bezdzietnie :)
anonim2015.06.11 15:47
W pewnych rzeczach kobieta powinna być za facetem - np. polityka, gospodarka, też wiara, praca, seks, ale są kwestie w których to kobieta musi nadać ton - relacje, uczucia, dzieci. To kwestia uzupełniania się. Ale niestety zgadzam się z tym, że męskość dziś upada: pod wpływem konsumpcjonizmu i propagandy wygodnictwa a nie honoru, ofiarności, poświęcenia, walki ze złem. Stąd problem z dzietnością - jak faceci są zalęknieni koniecznością pracy, wysiłku, odpowiedzialności. Brakuje dziś prawdziwych mężczyzn, kobiety wiedzą to najlepiej.
anonim2015.06.11 15:47
"Aby małżeństwo dobrze funkcjonowało kobieta musi być posłuszna mężowi – być pół kroku za nim." Olala... jakże mi zawsze żal takich zakompleksionych mężczyzn przez małe "m".
anonim2015.06.11 15:56
tia, tłumaczcie sobie to *zakomplekssssieniem*, okej niech wam będzie =] Cóż, boli dupa, że zasadniczo nikt was nie chce na *decydenta*. rozumiem, że kładziecie lachę na Darwina, w szkole nie nauczyli? jeśli jakieś urządzenie metodą dobory i ELIMINACJI wykształciło dany kształt, to znaczy ze każda inna wersja MUSI się skończyć rozpadem urządzenia. Wszystko co jest *tradycyjne* oznacza że zostało SPRAWDZONE, a inne pomysły WYMARŁY. Wasz NIENAWIŚĆ do Tradycji oznacza bunt przeciw naturze a w konsekwencji samobójstwo, nieudacznicy.
anonim2015.06.11 15:58
Anovo kobieta *głupsza* ode mnie jest i tak kilkadziesiąt punktów IQ ponad tobą. Wiesz, *mądrość i głupota* to rzecz względna. Względna jak cholerrra.
anonim2015.06.11 15:59
Zerro, wybacz, że zapytam, ale nie mogę się powstrzymać. Czy Ty tak na serio czy jesteś trollem, który ma za zadanie ośmieszać katolików? Z każdym kolejnym Twoim postem jestem coraz mniej pewna.
anonim2015.06.11 16:03
Ssssssssss ośmieszać? Dla Semiinteligentów każda Prawda jest nie-do-przyjęcia, bo musieli by palnąć sobie w łeb, przyznać że byli frajerami. Nisko mi lata co tam sobie sądzisz. Za mną stoi logika, za wami stek nowoczesnych przesądów i stereotypów.
anonim2015.06.11 16:05
Twoja logika może i za Tobą stoi, ale na pewno nie kultura słowa.
anonim2015.06.11 16:06
nie było żadnego *prawa pierwszej nocy* a to co było znaczyło coś dokładnie przeciwnego. tradycja kultów satanistycznych jest zła - dla nas. Jest *dobra* jako sprawne urządzenie, umacniające wrogą nam kulturę. Po twoich wpisach widać że nie usiłujesz dokonać Analizy Logicznej. Ślizgacie sie po powierzchni problemu bez zrozumienia.
anonim2015.06.11 16:20
Anovo te wasze *kariery* i *wiedza techniczna*... Właśnie widać efekt zdominowania 3RP przez takie *kobiety* Polska na czarnym końcu wynalazczości. Co się akurat zgadza ze statystyką - na poziomie twórczym technicznym kobiety to 1% populacji. Obkuta na blachę *wiedza* to duuużo za mało. Świata tak się nie zwojuje. Tak właśnie jest, inteligencja ma dużo wspólnego z płcią. A że całe polskie szkolnictwo od podstawówki jest nastrojone na *dziewuszki* i gnoi chłopaków, to jest jak jest... prowincjonalne państewko, rezerwuar roboli i nisko przetworzonych towarów lub surowców.
anonim2015.06.11 16:27
Mężczyźni już pokazali przez wieki jak potrafią rządzić. Napędzani testosteronem nie widzieli niczego poza wojną. Nie wszyscy, to prawda. Ale większość.
anonim2015.06.11 16:31
Ssss tak jakoś państwa budowane na innym pomyśle szlag trafił. Kobiet mężczyzn bez testosteronu kończą jako k#### w bliskowschodnich zamtuzach
anonim2015.06.11 16:42
Anowo, kobiet absolutnie się nie nadają na inżynierów. Aczkolwiek z racji własnego poziomu IQ, pracy itp znam kilka takich kobiet. Ze dwie... (jedna blisko spokrewniona ha ha ha, zdolności są dziedziczne) jakbyś była taka błyskotliwa, to byś pomyślała że może jest odwrotnie to kobiety wybierają sobie mądrzejszych mężczyzn, przecież jeśli czasem muszę na kimś polegać to lepiej jest mieć *wspólnika* możliwie najsilniejszego i najmądrzejszego? Dla własnego bezpieczeństwa... czyż nie? nie powstała taka myśl w twojej *wykształconej* głowie. Cóż, sama widzisz było wykształcenie klasyczne - ono poszerzało spojrzenie. Uczyło myśleć.
anonim2015.06.11 16:50
Anovo co za bełkot Dlaczego alogicznie suflujesz mi jakieś *porażki*? Nie demaskuj tak swoich projekcji... rozumiem, że na przykład ludzie wygonieni na emigrację maja winić siebie a nie system który ich zmusił uciskiem do wyjazdu? Oto Kobieca Logika, zero sensu, sporo arogancji... Winić należy WINNEGO, a nie *siebie*.
anonim2015.06.11 17:01
Anovo heloł!!! Kiedy *wy* zrozumiecie w końcu, że ten wasz *świat* to właśnie się kończy. Okres połowicznego rozpadu 25 lat... okropne... Kończy się właśnie dla tego, ze ODRZUCIŁ dorobek pokoleń i WSZYSTKIE tradycyjne *Urządzenia Społeczne*
anonim2015.06.11 17:11
@ Zerro "Kiedy *wy* zrozumiecie w końcu, że ten wasz *świat* to właśnie się kończy." Teraz widzisz ty wykładasz nam swoje projekcje i pobożne życzenia. Ten świat o którym myślisz na szczęście już nie powróci.
anonim2015.06.11 17:22
@Zerro, bądź tak dobry i daj mi jeden dowód, że polski system edukacji faworyzuje kobiety. Oczywiście namacalny dowód, który możesz udowodnić jakimiś statystykami etc, a nie jakieś twoje urojenia.
anonim2015.06.11 17:37
@Zerro Proszę o to, co @raszni A gdybyś jeszcze podał jakieś wiarygodne statystyki potwierdzające, że "na poziomie twórczym technicznym kobiety to 1% populacji" też będę wdzięczna :))))))))
anonim2015.06.11 17:41
raszni znowu szukasz protezy umysłowej? jakie *badania*? Cała socjologia i psychologia to jak nauka o rasach w III rzeszy - stek kłamstw robionych pod *władze*. Wiesz co to FEMINIZACJA? Skoro tradycyjnie (to forma wyselekcjonowana i sprawdzona) chłopców uczyli mężczyźni, to już sama feminizacja zawodu oznacza odrzucenie tradycyjnego, sprawdzonego sposobu kształcenia. Przyjęcie sposobu który się nie sprawdził. Najpierw MYŚLEĆ, reszta potem.
anonim2015.06.11 17:44
margeryto żartujesz sobie? Przeleć się po nazwiskach autorów patentów.
anonim2015.06.11 18:12
Zerro W nauce wciąż prym wiodą żydzi, nieźle radzą sobie Niemcy; posługując się statystyką moglibyśmy stwierdzić, że Polacy to durnie i w ogóle nie powinni brać się do nauki. W końcu polish jokes nie wzięły się z niczego. Co do problemów pana Teluka z matriarchatem - nie przyszło panu do głowy, że wiele z tych kobiet trzyma budżet, bo inaczej mężczyzna by go przepił? Jeśli coś zniszczyło autorytet mężczyzny w rodzinie, to komuna, z żenującymi pensjami i nadmiarem czasu, który faceci przeznaczali na picie w pracy, po pracy, zamiast pracy. Dziś nie widzę upadku mężczyzny, raczej jego "zmartwychwstanie" - mężczyzny, który nie boi się bycia ojcem, mężem, przyjacielem, kochankiem. To nie feminizm ani sfeminizowana szkoła zabijają mężczyzn, tylko brak pracy; kobiety nieco lepiej sobie z tym radzą, bo mają na to wypracowane wzorce, nie poddają się, bo czują się odpowiedzialne za rodzinę, i tak jest na całym świecie.
anonim2015.06.11 18:29
Hell'o płytkie wnioski Polacy są jacy sa, bo: wymordowano w *katyniach* do 3/4 inteligencji, tych wyselekcjonowanych ludzi i ich potomstwa zwyczajnie NIE MA. Masakra Powstania Warszawskiego też się dołożyła. Zostali - głupsi. Potem przez lata wypychano za granicę statystycznie mądrzejszych i krnąbrnych. Zostawali - głupsi. Komuna postanowiła wychowywać Człowieka Sowieckiego nic się nie zmieniło, dalej to robią, marksizm-genderyzm itp. Dziewczynki jako z natury potulne są łatwiejszym celem, nie sa groźne Głównym celem do zniszczenia byli chłopcy, tych trzeba *zgejowić*, coby nawet nie potrafili wysłowić myśli o buncie. Na starszych jest Pedagogika Wstydu, ciągłe poniżanie, stawianie *osiągnięć* kobiet jako lepszych. Wszystko aby wbić w kompleksy. to hodowla niewolników, jak u Huxleya. Plus chemiczne *wybutlowanie* A co do trzymania kasy przez kobiety - przecież to elementarne wnioski z funkcji rozkładu inteligencji. W głupszej połowie społeczeństwa kobiety górują intelektem, to oczywiste...
anonim2015.06.11 18:38
zoska zasadniczo system alimentacyjny jest do rozbiórki wymuszanie alimentów jest nielogiczne, o zgrozo co gorsza - prowadzi to do zwiększania się odsetka patologii w narodzie
anonim2015.06.11 18:58
Jestem mężatką 19 lat- mój mąż jest najdroższą mi osobą po Bogu . Jesteśmy absolutnie równi - jesteśmy jednością. Zawsze o kluczowych sprawach decydujemy wspólnie, a o innych w zależności kto się na danej rzeczy lepiej zna . Wiemy co to kompromis . Dziękuję Bogu za męża , który nie jest zakompleksiony i nie muszę wlec się za nim , by poczuł się mężczyzną. Idziemy przez życie w równym rzędzie trzymając się mocno za dłonie. Dzięki temu nasze potomstwo ma ciepły i kochający dom.
anonim2015.06.11 19:00
Widzę, że nie wiesz nic o rozkładzie inteligencji w populacji, więc Ci wyjaśnię: rozkład inteligencji wśród kobiet koncentruje się blisko średniej (krzywa Gaussa przypominająca dzwon), natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, to więcej procentowo jest u nich skrajności, czyli zarówno tych wybitnie inteligentnych, jak i wybitnie głupich. Z tego punktu widzenia można równie dobrze powiedzieć, że mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet, jak i że są od nich głupsi, zależy, na który koniec krzywej się spojrzy. Widocznie naturze bardziej opłaca się eksperymentować na mężczyznach. Bawi mnie stwierdzenie, że wszystkiemu co złe winne są feministki, i to w kraju, w którym zdeklarowanych, aktywnych feministek jest ze dwadzieścia, natomiast księży katolickich plus zakonników jakieś trzydzieści tysięcy. Kastraci? Idioci? Ci z szarego końca krzywej Gaussa? Z żadnym europejski narodem historia nie obeszła się dobrze, żydzi są tu przykładem, również Rosjanie czy Niemcy. Robienie z siebie ofiar w nieskończoność jest żenujące. Nie wiem, czy zostali głupsi, jeśli wierzysz w Darwina, to powinieneś uważać, że zostali sprytniejsi, mądrzejsi, lepsi.
anonim2015.06.11 19:04
@Darek W "W pewnych rzeczach kobieta powinna być za facetem - np. polityka, gospodarka, też wiara, praca, seks" Ale dlaczego? I co konkretnie masz na myśli? I to jest właśnie powielanie stereotypów. SZOK!!! Możesz wypunktować? Np. o co chodzi w konkretnych dziedzinach? Możesz zacząć od "wiary i seksu".
anonim2015.06.11 19:12
Panie Teluk odpowiedzialny mężczyzna sam dobrze wie ile osób potrafi utrzymać - i co z tego,ze żonce się marzy np. trzeci dzidziuś, jak pensja nie starcza na dwoje dzieci, które już są na świecie. Odpowiedzialny facet nie będzie w takiej sytuacji majstrował kolejnego dzidziusia i sam wtedy baaardzo dokładnie dba o przestrzeganie NPR :-)
anonim2015.06.11 19:18
oaza123 pięknie i mądrze napisałaś:)
anonim2015.06.11 19:22
Hell'o chcesz mi coś wyjaśniać? Coś o krzywej dzwonowej? Przeczytaj ostatnie dwa zdania z mojego wpisu. Potem się zastanów, co dalej... Pisanie, że Żydzi są przykładem to jakaś kompromitacja. Otóż - w przeciwieństwie do Polaków którym planowo rezano elitę, Żydom rezano doły społeczne. Elita była na tyle zasymilowana, że o niebo łatwiej jej było przetrwać dzięki znajomościom wśród Polaków. Straty niemieckie jednak bledną przy polskich, nie było tam też odstrzeliwania elity intelektualnej, wręcz przeciwnie. Co do feministek... siła polityczna nie wynika z liczebności. To nie feministki przerabiają Polskę na kloakę, tylko władze. Przetransformowani Komuniści, Eurolewica. Mafia która ogarnia cały europrojekt finansowana przez potężnych banksterów. Jesteście poważnie niedouczeni, nie widzicie kontekstu. Jest słabo.
anonim2015.06.11 19:26
Sabacie ty nie rozumujesz konsekwentnie nie chodzi o to czy na określonym poziomie kobiety na nim będące ustępują mężczyznom na tym samym poziomie, bo to logiczny bezsens. chodzi o liczebność populacji, przyjmijmy IQ>=140 (IQ to też skrót myślowy)
anonim2015.06.11 20:13
Inteligencja nie oznacza jeszcze najinteligentniejszej części populacji. Nawet jeżeli ta warstwa została mocno przetrzebiona, to nie odbija się to na puli genetycznej narodu, tylko na osłabieniu funkcjonowania pewnych wzorców. Jeżeli w dodatku ta elita była wąska, wsobna, od reszty społeczeństwa dzieliła ją przepaść, to jaki poziom reprezentowało społeczeństwo jako całość? Przed wojną Polska była cywilizacyjną dziurą, mimo oficerów na koniach i w wojskach balonowych. Nie jest naszym problemem brak elit, tylko wciąż zbyt niski poziom „środka” i brak intelektualnej ruchliwości (ciekawości świata, odwadze stawiania niewygodnych pytań) – a temu mocno sprzyja kościół, tak jak wcześniej sprzyjała komuna. Uczestniczymy w projekcie europejskim, który nas w jakimś stopniu finansuje, i to nas usypia, bo nikt w tym kraju nie ma pomysłu na polską gospodarkę, na to, co ją może rozruszać i stworzyć miejsca pracy. Jesteśmy mało innowacyjni, bo jesteśmy odtwórczy, nakierowani na słuchanie autorytetów, co wcale nie znaczy, że jesteśmy głupsi od innych. Za kilkanaście lat, obawiam się, to dzieci tych, którzy wyjechali dziś na Zachód, będą tu wracać z pieniędzmi i wiedzą i będą próbowali nas kolonizować i cywilizować.
anonim2015.06.11 21:10
@Zerro jeśli myślenie oznacza dochodzenie do takich wniosków jak ty, to ja wolę nie myśleć. Dowodem na to, że dziewczynkom niczego się nie ułatwia, jest twoja postawa. Znów nie podałeś żadnych rzetelnych danych, a jedynie twoje urojenia, że cała psychologia i socjologia jest zmanipulowana. Takim argumentem można zbić wszystko.
anonim2015.06.11 22:26
raszni droga widać, że wolisz *nie myśleć* jeśli myślenie oznacza powielanie zasłyszanych wzorców - precz z taki myśleniem. Nie można opierać się na *badaniach* - bez własnego osądu i analizy. Badania to tylko *pomoc*, jeśli nie mogę niczego orzec samodzielnie - nie będę mógł orzec mając stosy *badań*, będę miał tylko fałszywe przekonanie ze coś wiem. Zdanie o skrajnej feminizacji to są właśnie rzetelne dane - z własnego oglądu. Ale wy przyznacie rację dopiero gdy jakiś docent opublikuje *badanie*: *Feminizacja w polskiej szkole* - TO JEST INTELEKTUALNE KALECTWO. Bezradność iście dziecięca. Ale uważacie się za *mądrali*. Nie musicie się ze mną zgadzać - ale dlaczego do diaska każde z was *nie zgadza się* w identyczny sposób? jesteście jak klony, z jednej patrycy. Jakby wasze *poglądy* były samodzielne - każde z was żarło by nas INACZEJ, a tak nie jest - znak że wgrano w was jednolity przekaz.
anonim2015.06.12 16:28
Panie redaktorze. Niewątpliwie śląski matriarchat jest darem niebios. Mężczyzna jest trutniem, który musi dbać by w domu nie zabrakło pieniędzy na podstawowe potrzeby. To jest rola prawdziwego mężczyzny. W domu rządzi kobieta tak było i jest na Śląsku. Usprawiedliwienia małych sfrustrowanych pijaczków to najgorszy przykład na potwierdzenie własnych tez. Cechą prawdziwego mężczyzny jest odpowiedzialność za najbliższych. Lump nie może za swoją głupotę obarczać kobiety, bo w mojej ocenie jest wyjątkowym lumpem.