- Kilka miesięcy po akcji #LiebeGewinnt odbyła się też akcja #OutInChurch, w ramach której ponad 100 księży oraz pracowników kościelnych podało do wiadomości publicznej, iż są homo-, bi- lub transseksualistami – czytamy na portalu pch24.pl.

Specjalny dokument o tej akcji specjalny nagrała telewizja ARD, a materiał w sieci został odtworzony już ponad pół miliona razy. Kościół w materiale niemieckiej ARD został przedstawiony jako zapóźniona homofobiczna organizacja szykanująca homoseksualistów.

Droga Synodalna oraz jej przyjaciele nawołują na całym świecie do zmiany nauczania Kościoła w odniesieniu do homoseksualizmu. Do takich orędowników należą między innymi kardynałowie Reinhard Marx z Niemiec i Jean-Claude Hollerich z Luksemburga.

Herezjom Drogi Synodalnej sprzeciwiło się w ostatnim czasie kilkudziesięciu biskupów, w tym abp Stanisław Gądecki.

Na drugą edycję błogosławienia związków homoseksualnych w Niemczech, która odbędzie się 10 maja we wtorek zaplanowano ok. 80 nabożeństw.

Pierwsza akcja #LiebeGewinnt została przeprowadzona w maju 2021 roku. Wtedy błogosławiono pary homoseksualne w 111 niemieckich kościołach.

Co prawda od tamtej inicjatywy odcięli się biskupi i uznali ją za "zbyt rażącą i polityczną", ale - jak zauważa portal PCh24.pl – nie wyciągnięto wtedy żadnych konsekwencji od jakiegokolwiek księdza czy też pracownika duszpasterskiego.

Ponadto papież Franciszek usunął z szeregów Kongregacji Nauki Wiaru abp. Giacomo Morandiego, który był autorem wspomnianego dokumentu.

 

mp/pch24.pl/katholisch.de