18.01.22, 12:49Fot. screenshot - YouTube

Niemiecka prasa: Budowa NS2 to centralny element przygotowań do wojny

Dlaczego Władimirowi Putinowi tak bardzo zależało na zbudowaniu gazociągu Nord Stream 2, skoro nigdy nie było problemów z przesyłem gazu przez kontynent? Odpowiedź mają bawarscy dziennikarze. „Münchner Merkur” przekonuje, że niemiecko-rosyjski gazociąg jest centralnym elementem rosyjskich przygotowań do napaści na Ukrainę.

- „Budowa rurociągu od lat stanowi centralny element przygotowań Moskwy do wojny przeciwko Ukrainie”

- pisze bawarska gazeta.

Dziennikarze zaznaczają, że „zaświtać” powinno to „nawet komuś, kto nie wykazuje się geostrategiczną rzutkością, jak kanclerz Olaf Scholz nazywający ten gazociąg prywatnym projektem gospodarczym”.

Dziennik wskazuje, że gdyby nie powstała „obwodnica przez Bałtyk”, inwazja na Ukrainę zagrażałaby dostawom gazu z Rosji do Europy Zachodniej. Budując Nord Stream 2 Putin pozbył się tego problemu.

- „Najwyższy czas, żeby Scholz naprawił ten błąd. Kanclerz musi wyraźnie powiedzieć to Putinowi: Jeśli ten zaatakuje Ukrainę, rurociąg będzie martwy”

- apelują dziennikarze.

kak/Deutsche Welle, DoRzeczy.pl

Komentarze

Skrzypek na dachu2022.01.18 18:56
Smutnym moskalom chce sie linie Kaliningrad - Odessa .
matis892022.01.18 17:15
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
wesoły tęczowy ormowiec2022.01.18 13:05
ciekawe tylko po której stronie będą w niej niemcy?
Anty lewackie scierwo2022.01.18 13:03
Ale ujadają pejsy w niemczech ale ich skowyt słychać hehe a niemcy z francja a i teraz usa przyklasnęły rosji , jedni mają gaz drudzy napadli irak a ci biorą upa-dline i wszyscy szczęśliwi , a skowyt lichwy lgbt w parchatych mediach niesie sie ze ho ho a karawana jedzie dalej , no cóż lichwa lgbt pedofilstwo upa-dliny nie weźmie spóźnili się ..