06.03.13, 11:00

Niesiołowski uważa, że nie ma w Polsce dzieci niedożywionych. " Jak ja chodziłem do szkoły, to były wtedy głodne dzieci"

Stefan Niesiołowski okazał się największym klakierem Donalda Tuska. Na każdą krytykę poczynań Premiera odpowiada pełen złości i furii.Tym razem w programie Moniki Olejnik (skąd nikąd największej klakierzycy obecnej władzy) Stefan Niesiołowski mówił o tym, że w w Polsce nie ma dzieci niedożywionych.

Poseł PO mówił, że premier cały czas jest popularnym politykiem: "Słyszę, że nic nie robi, źle rządzi, a PO prowadzi w sondażach. Polska przezwyciężyła kryzys... - wyliczał Niesiołowski. Po czym Olejnik wtrąciła: "Tak, tylko 800 tys. dzieci jest niedożywionych". Odpowiedź Niesiołowskiego na tą informację była elektryzująca: "To nieprawda. Jak ja chodziłem do szkoły, to były wtedy głodne dzieci. Jak ktoś miał bułkę albo kawałek czekolady, to wszyscy mówili: Daj gryza. Myśmy cały szczaw wyjedli z nasypu i wszystkie śliwki jedli. Dziś te wszystkie śliwki leżą, dzieci w grają piłkę, szczawiu nikt nie zjada. Ja nie mogę słuchać o tym".

Czyli informacje z raportu Fundacji "Maciuś" mówiące, że w Polsce jest 800 tys. głodnych dzieci to wg. Niesiołowskiego  "gruba przesada": "Nie wierzę w dane Fundacji "Maciuś" - dodał Niesiołowski.

"Według danych fundacji niedożywione jest co dziesiąte dziecko z najmłodszych klas szkolnych. - Dzieci młodsze dopytują się o jedzenie, ale dla starszych to sprawa wstydliwa. Dziecko samo o nie nie poprosi. Muszą zareagować nauczyciele, pedagodzy szkolni lub sąsiedzi - podkreśla Grzegorz Janiak, prezes Fundacji "Maciuś", która przeprowadziła badania, podaje TOK FM.

sm/Tok FM/TVN24

Komentarze

anonim2013.03.6 12:00
Jak ja pracowałam w przedszkolu to prawie cały personel żywił swoje rodziny( bez opłaty ) i jeszcze w słoikach wynosił do domu. Czy ich opinie są naprawdę wiarygodne ?
anonim2013.03.6 12:04
Skoro wg posła Niesiołowskiego nie ma dzieci niedożywionych, to znaczy, że sytuacja finansowa polskich rodzin nie jest zła. Dlaczego zatem państwo coraz częściej zabiera rodzicom dzieci właśnie ze względu na ich słabą kondycję finansową?
anonim2013.03.6 13:37
Oto w skrócie przedstawię wam osobę która nami rządzi i przypomnę jak TUSK lata wstecz /1992r/ w Gdańsku jako wiceprzewodniczący Zrzeszenia Kaszubów wygłosił przemówienie pt. "Pomorska idea regionalna jako ZADANIE POLITYCZNE" TUSK przedstawił w tym przemówieniu PROGRAM PEŁNEJ AUTONOMII Pomorza i Kaszub , które ZDANIEM Tuska POWINNY posiadać WŁASNY RZĄD , WŁASNY PIENIĄDZ,i WŁASNE WOJSKO !!! inne jego słowa to ; " polskość to nienormalność" , dalej słowa Tuska ; " Piękniejsza od Polski jest UCIECZKA od Polski, tej ZIEMI , konkretnej PRZEGRANEJ , BRUDNEJ i BIEDNEJ . I dlatego tak często nas OGŁUPIA , ZAŚLEPIA prowadzi w Krainę mitu. SAMA JEST MITEM """ - to są słowa Tuska , z których wynikało już w 1992 roku KIM on jest naprawdę !!! - więc Polacy niech się nie dziwią , że dzisiaj z dnia na dzień bardziej ROZMONTOWUJE POLSKIE PAŃSTWO ! - pozdrawiam! i życzę mądrości Polaków !
anonim2013.03.6 14:10
@ krusoe- czego się spodziewać po człowieku, który służy PO za papier toaletowy.
anonim2013.03.6 14:26
"Według danych fundacji niedożywione jest co dziesiąte dziecko z najmłodszych klas szkolnych" - to jest jakaś fikcja, bywam w szkole ze względu na moje dzieci i muszę stwierdzić, że nie spotkałem jeszcze niedożywionego dziecka. Nie zdziwiłbym się, gdyby przeprowadzone przez fundacje badanie polegało na pytaniu uczniów czy są głodni - owszem głodnych jest coraz więcej, szczególnie tych z nadwagą i otyłością przybywa w zastraszającym tempie.
anonim2013.03.6 15:12
W Polsce jest naprawdę dużo biedy, natomiast 800 tyś głodnych dzieci to zdecydowana przesada. Tego człowieka chorego na "wścieklice" lepiej nie cytować, bo nawet jak ma rację to się go nie chce słuchać.
anonim2013.03.6 15:25
Pan Niesiołowski od kilku kadencji jest w Sejmie, to spowodowało że oderwał się od rzeczywistości, jak żyje uboższa część społeczeństwa. Może w następnej kadencji za swoją głupotkę nie zostanie Posłem i będzie zmuszony zejść z piedestału. Być może wtedy przejrzy na oczy.
anonim2013.03.6 16:32
Brawo Niesiołowski jeszcze kilka podobnych wypowiedzi i zrazi do PO absolutnie wszystkie środowiska i nawet pojedynczych wyborców .
anonim2013.03.6 18:00
Zajebiaszczo, kraj taki, żę zboże i sady mogłyby rosnąc jak morze, łaki jak oceany a tymczasem większość ziemi lezy odłogiem a dzieci są głodne. Oj, nie chciałbym być w skórze odpowiedzialnych za ten stan rzeczy, kiedy będzie nas sądził Bóg. Polska ma pod względem zywnościowym taki potencjał, że każdy Polak, nawet pracując po kilka godzin w tygodniu powinien móc zjeść i popić 3 razy dziennie DO SYTA i jeszcze nakarmić jakiegoś głodnego za miedzą. Ktoś potwornie będzie się za to w piekle smażył...
anonim2013.03.6 18:53
ten pan w ogóle nie ma pojecia o POLSCE I POLAKACH.....
anonim2013.03.6 19:48
,, Polska przezwyciężyła kryzys " aż dziw bierze , że kraje unii nie wzorują się na - zielonej wyspie i . Teraz wiadomo , unija muśi obcinać kase dla Polski . Faktycznie owoce leżą na ziemi , bo ogrodnikowi nie opłaca się do zrywania najmować pracówników ! Ludzie w - p o - nie są wstanie zrozumieć , że Polacy w sezonie jadą za granice zrywać owoce i to się opłaca ogrodnikowi i Polakom . Na dodatek zachodnie owoce są w sklepach w naszym kraju i kraje na zachodzie mają kryzys .