04.05.19, 12:01Zdj. Facebook/ГУ МВД России по Ростовской области (edytowane)

OBURZAJĄCE!!! Rosyjscy policjanci pozują w... mundurach NKWD

Policjanci z Rostowa nad Donem zorganizowali sesję fotograficzną, podczas której pozowali w mundurach odpowiedzialnej za masowe mordy radzieckiej organizacji NKWD. Radio Echo Moskwy podało, że projekt rostowskich policjantów wzbudził oburzenie i krytykę.

Sesja fotograficzna policjantów z Rostowa nad Donem została zatytułowana "Potomkowie bohaterów” i jest poświęcona zbliżającej się 74. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Jak podało radio Echo Moskwy, internauci krytykujący tę akcję przypominają o zbrodniczej działalności NKWD. Na portalach społecznościowych pojawiły się hasła "Kompanie karne już się nie ukrywają” i "marazm krzepnie”, odnoszące się do coraz brutalniejszych działań współczesnej policji wobec oponentów Kremla.

To nie pierwszy w Rosji przypadek gloryfikacji radzieckich struktur bezpieczeństwa, których funkcjonariusze mają na rękach krew milionów ofiar, w tym setek tysięcy Polaków.

W 2017 roku, w setną rocznicę powstania radzieckiej bezpieki, w Moskwie prezentowana była wystawa poświęcona działalności tej organizacji, a szef FSB Aleksandr Bortnikow wywołał skandal próbując usprawiedliwiać zbrodnie NKWD.

 

yenn/IAR, Polskie Radio

Komentarze

zmiecz2019.05.5 12:05
W tym temacie, to w Rosji nic sie nie zmienilo oprocz mundurow, to i nie dziwota, ze sentymenty wracaja.
kosiar2019.05.4 22:14
Jakie oburzenie ?!!! Po co to oburzenie ?!!! Ludziska !!!...przeca tam sie nic nie zmieniło !!! To tylko POlityczna przebieranka bo syf jest dalej ten sam !!! Więc PO co ta wrzawa ? Zmiana była ino liter !
zatroskany2019.05.4 22:04
Jakim to bohaterem trzeba być żeby strzelać w tył głowy ludziom ze skrępowanymi rękami
Przypominam2019.05.4 18:19
Prawdopodobnie wzięli przykład z Żydów, których wilu służyło w NKWD . Do dziś w święta w Izraelu paradują w mundurach NKW.
PZPR2019.05.4 15:15
Kacapska hołota.
ardo2019.05.4 12:58
Barbaria, od czasu Czyngis-chana wciąż to samo. Pochwała przemocy i knuta.