13.07.15, 09:56

Ojciec bohater zrobił niezwykły prezent dla chorej córki

Inżynier Ryad Nelson nie mógł pogodzić się z myślą, że jego poruszająca się na wózku inwalidzkim córeczka, nie może korzystać z huśtawki, tak jak jej zdrowe rodzeństwo. Dlatego zrobił jej niezwykły prezent

Dziewczynka od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, dlatego już do końca życia będzie poruszała się na wózku inwalidzkim. Dodatkowo mała Mary oddycha za pomocą aparatu tlenowego.

Aby zapewnić rozrywkę okrutnie doświadczonej przez los córeczce, rodzice do tej pory musieli podróżować do parku rozrywki oddalonego o 16 kilometrów od ich domu. Nie było to łatwe przedsięwzięcie, przede wszystkim ze względu na wagę wózka- 205 kg i jego rozmiary.

Z tego powodu Ryad postanowił wykorzystać swoje inżynierskie zdolności i zaprojektował dla ukochanej córki specjalną huśtawkę, z której może korzystać samodzielnie, nie opuszczając pojazdu. Projekt zdobył nagrodę w specjalnym konkursie (tysiąc dolarów), co zapewniło fundusze na realizację pomysłu.

Zbudowane urządzenie wniosło wiele radości w życie małej Mary, która od tej pory może huśtać się tak samo, jak zdrowe dzieci. Dziewczynka uwielbia to robić, zwłaszcza w towarzystwie brata i siostry. Ojciec nie chce poprzestawać jedynie na huśtawce. Miłość do chorego dziecka jest tak wielka, że Ryad już myśli o kolejnych projektach, które wprowadzą radość w życie ukochanej córeczki.

 

MT/efakt.pl

 

Komentarze

anonim2015.07.13 13:20
Piękne.
anonim2015.07.13 15:59
+